Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy naprężaniu wędzidełka we wzwodzie po poszerzaniu napletka


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, miałem problem związany z relatywną stulejką, tzn napletek zsuwał się z żołędzia, jednakże robiła się oponka pod żołędziem z fałdu (dodam, że mam dłuższy napletek). Okazało się, że wynika to ze zwężenia, które zostało chirurgicznie poszerzone (zabieg schaffera, schafflera, schefflera). Myślałem, że to już rozwiąże mój problem. Problem, który polegał na dużym ukrwionym żołędziu a wiotkim jakby nie ukrwionym penisie. Po wyżej wspomnianym zabiegu zwężenia jako tako nie ma i napletek schodzi, jednakże zajmuje ta cienka skórka ok 3-4 cm na penisie, a jeszcze jest dużo tej skóry zewnętrznej, i znowu penis robi się wiotki. Jakby napletek był za duży, za dużo i tej wewnętrznej cienkiej skóry jak i tej zewnętrznej. Dodam jeszcze, że przy *w zwodzie* boli mnie w okolicach wędzidełka, które jest bardzo naprężone i wydaje mi się że za krótkie. To teraz kolejna operacja by mnie czekała, związana z skracaniem napletka, albo wydłużaniem wędzidełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan jak Pan opisuje może wymagać powtórnego zabiegu, ale o tym musi zadecydować urolog. Jeśli uważa Pan, że posiada Pan zbyt dużo skóry napletka można to skorygować zabiegowo, ale taki zabieg można przeprowadzić tylko odpłatnie. Co do występowania zbyt krótkiego wędzidełka napletka to raczej jest to wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×