Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiela pajęczynówki w głowie


Gość DAGMARA

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam 21 lat rok temu wykryto u mnie torbiela pjenczynówki w głowie. > Towarzyszą mi przy tym straszne bóle głowy i omdlenia. Mój stan zdrowia > sie pogorszył. Szukałam pomocy u lekarzy i nie wiedza jak mi pomóc a bym > bardzo chciała się pozbyć tego torbiela. W każdej chwili boje się że > może mi pęknąć albo że jak pójdę spać to się więcej nie obudzę. Co mam > robić Proszę pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo!ja tez mam torbiela 3 cm na 2,7 cm o takich wymiarach odczuwam silne bole glowy...................a moj lekarz powiedzial ze to nie jest podstawa do operacji ze to nie rak i z tym da sie zyc.No to ja mu odpowiedzialam to skoro da sie z tym zyc to niech Pan sobie weznie tego torbiela chetnie go oddam .Popatrzyl na mnioe dziwnie i powiedzial ze pomysli o moim przypadku, minelo 6 tyg a on do dnia dzisiejszego sie nie odezwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam torbiel pajęczynówki w tylnej cześci głowy przy móżdżku,tak jak tu piszecie większość lekarzy nie ma pojęcia o tej chorobie,o ile wiem torbiel jest nie grożna dopóki nie daje objawów i nie powiększa się,niektórzy mają to od urodzenia nie którzy nie mój sie pojawil po operacji która wcześniej przeszłam z powodu guza,ale lekarz każe mi robić tk co 6miesiecy i zgłaszać się do kontroli nie ma na to leku zabieg operacyjny i tabletki przeciw bólowe,ale nie każda się kwalifikuje do zabiegu ,po prostu lekarze nie chcą ingerować ponieważ głowa jest bardzo delikatną sferą ciała każdy błąd może spowodować nie odwracalne zmiany ,a poza tym czytałam ze torbiel może odrastać pozdrawiam wszystkich cierpiących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika mama kubusia

moj trzy letni synek ma torbiel w glowce, pojedyncze ostre fale napadowe,drozny otwor owalny z przeplywem lewo prawym w serduszku i opozniony rozwoj psycho ruchowy,o kazdym z tych schozen lekarze mowia ze to nic takiego a ja jestem zalamana uwazam ze to za duzo jak na jedno dziecko nie wiem co robic bez pomocy lekarzy nic nie zdzialam bo na leczenie prywatne mnie nie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pare dni temu badanie tomografem komputerowym wykazalo torbiela pajeczynowki w okolicy czolowo-skroniowo-ciemieniowej. o wymiarach ok. 8 na 4,5 cm stwierdzono takze dyskretny ucisk lewej komory oraz przemieszczenie struktur pod sierp mozgu wynosi ok 0,5 cm dzisiaj ide do neurologa nie wiem co z ta torbiela zrobia nie wiem jak wyglada leczenie narazie strasznie sie boje i jestem zalamana tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość honorata

moja curcia 22 miesieczna ma torbiela boje sie bardzo bo ma napady padaczkowe 20 lipca mam spotkanie z lekarzem boje sie tego co mi powie jestem przerazona po przeczytaniu waszych opisuw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mialam olbrzymia torbiel pajeczynowki w okolicach skrzyzowania wzrkowego.cierpialam na silne bole glowy i wymioty.zrobili mi rezonans i wykryli ta torbiel.zostalam skierowana do neurochirurga na szaserow.zapisal mnie na operacje.grozilo mi utrata wzroku na zawsze.operacja przebiegla pomyslnie.jestem 4 miesiac po operacji i funkcjonuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to zalezy skad jestes ja jestem z gorzowa mam 13 lat i wykryto umnie w wieku 8 lat torbiel . Bylem leczony w Klinice w Poznaniu wyciac niewycieli ale zmniejszyli operacja i jak doktor powiedzial to moge jezdzic na katrole do niego co 1-2 lata a nie co pól roku . Prawde mówiac ja sie tam zbytnio nieprzejelem tym ale powiem tak ze jak sie pytalem lekarza czy mozna to usunac to mówil ze nie moge z tym zyc do konca zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i mam torbiel pajęczynówki w okolicy czołowo-skroniowo-ciemieniowej. Nie pamiętam wymiarów, ale jest dosyć duża, ponieważ po prawej stronie jest prawie tylko płyn mózgowo-rdzeniowy. Jestem leczona odkąd skończyłam 1,5 roku (wtedy też miałam pierwszą operację założenia zastawki) , a w wieku 4 lat wyjęcie zastawki , z powodu ucisku. Do lekarza jeżdżę co rok. Żyję normalnie, muszę tylko uważać na głowę i nie mogę uprawiać sportów extremalnych . Ostatnio miałam bóle głowy, robiony miałam RM i CT i nie wykazało nic. Czyli bóle mogą być z powodu stresu lub pogody. Ludzie można z tym żyć normalnie. Nie załamujcie się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 18 lat 2 dni temu wykryto u mnie torbiel pajeczynowki towarzysza temu silne bole glowy i wymioty lekarze twierdza ze da sie z tym zyc w pon mam wizyte u neurochirurga ale i tak sie obawiam jest on dosc duzy ma 5-4,7-3,5 cm sama nie wiem co z tym robic a za pare miesicy matura co mnie jescze bardziej dobija :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was jestem mamą 8 letniego chłopca od 5 -ciu lat wiemy ,że ma torbiel w przedniej części środkowego dołu czaszki po stronie lewej o wymiarach 4cm na 3cm i na 5cm dziwnie jest ułożony ,oprucz tego ma naczyniaka żylnego przebiegającego ku górze wzdłuż bocznej ściany komory 4 i do tyłu od wodociągu ,najprawdopodobniej uchodzący do żyły Galena.Co roku mamy rezonans magnetyczny ,na dzień dzisiejszy nic się nie powiększa ,jest kilka przyjemności ,których musi sobie odmówić ,przedewszystkim nie może wykonywać męczących ćwiczeń fizycznych ,ale poza tym od czasu do czasu boli go głowa ,nie bierze jakiś specjalnych leków .Moniko myślę ,że mogła byś wybrać się do dwóch specjalistów z tym wynikiem badań ,zobaczysz co powiedzą ci i porównasz sobie ich wypowiedzi .Być może będziesz kontrolowała co roku tak jak my głowe poprzez badanie rezonansem magnetycznym do puki coś się nie zmieni ,u nas przez 5 lat nic się nie zmieniło ,więc sama widzisz -grunt to pozytywne myślenie i nadzieja na lepsze dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żaneta z olsztyna

hej ja też mam tą torbiel pajęczynówki lekarz powiedział że mam sie tego nie bać .Ale też że to się może powiekszać a wam co lekasz powiedził na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 36lat wykryli u mnie torbiel pajeczynówki w okolicy czolowo-ciemieniowej po stronie lewej na sklepistosci hipodensyjny o wymiarach 55x24mm gestosci32-36j.H. Gdy mialam 29 lat do dzis zyje normalnie a kazdy lekarz mowi to samo stym da sie zyc wie zyje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat.Tomograf komputerowy wykazał u mnie najprawdobodobniej torbiela pajeczynowki w okolicach zbiornika rdzeniowo mozgowego, lekarze w szpitalu nie sa pewni czy to naprawde torbiel i dlatego mam miec wizyte u neurologa.Na badaniu pisało ze to jest bez klinicznego znaczenia, a ja mam straszne bóle głowy i czasem mam juz tego dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 31 lat jestem wyposazony w 2 torbiele w platach skroniowych (LH i RH) oraz 1 w placie potylicznym. Wykryto to u mnie jakies 3 lata temu, gdy zacalem miec powazne problemy z nagla utrata przytomnosci oraz silnymi uciskami w platach skroniowych, zwiedzilem wiele szpitali i co lekarz stawial to inna diagnoze ale bez skutku, przez okres 2 lat nie dawalem z tym rady, jedni mowili operowac inni ze nie sam nie wiedzialem co robic. Powiem wam tyle ze zyje i od roku czasu nic mi nie dolega wiem ze powiekszaly sie te torbiele ale ja akurat podjalem decyzje zeby tego nie ruszac skoro nic mi sie nie dzieje. Od roku nie bylem na (RM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika mama Patryka

Odpowiedź na wpis: *Moj trzy letni synek ma torbiel w glowce, pojedyncze ostre fale napadowe,drozny otwor owalny z przeplywem lewo prawym w serduszku i opozniony rozwoj psycho ruchowy,o kazdym z tych schozen lekarze mowia ze to nic takiego a ja jestem zalamana uwazam ze to za duzo jak na jedno dziecko nie wiem co robic bez pomocy lekarzy nic nie zdzialam bo na leczenie prywatne mnie nie stac* Witaj Moniko! Mój półtoraroczny synek Patryk też ma torbiel (bardzo bardzo dużą - skutek wylewu do lewej półkuli mózgu IV stopnia), ataki padaczki (leczony Depakiną), MPDz i uszkodzony wzrok (retinopatia V stopnia - 3 z 4 operacji za sobą) Nie wiem co to jest: drożny otwór owalny..., ale pamiętam, że dwa tygodnie po urodzeniu miał operację na serduszko - zamknięcie przewodu Bottala. Jest wcześniakiem (urodził się w 5 miesiącu) ale cieszymy się że żyje, bo miał tylko 10% szans lub jeżeli przeżyje będzie jak roślinka. Słowa lekarzy się nie sprawdziły. Jesteśmy pod opieką m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu (neurolog,kardiolog , rehabilitacja), Szpitala na ul. Niekłańskiej (neurochirurgia), prof. M. Prosta (okulista). Patryk jest podopiecznym kilku fundacji: Polsat, TVN, Przyjaciółka, Wcześniak i Zdążyć z Pomocą. Polecamy tę ostatnią - zakładają dziecku subkonto na które darczyńcy przelewają darowizny i 1% podatku - liczy się każda złotówka, ale pomnożona przez X daje sporą kwotę na leczenie, rehabilitacje itp. Więcej o Patryku na stronie www.facebook.pl/malutkie orzelki. Boję się o tę jego główkę... torbiel już nie rośnie, obwód główki w normie, miał kilka USG przez-ciemiączkowych, tomografię i rezonans - neurochirurg nie zdecydował się na operację, żeby dziecku nie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja 4-letnia córeczka rok temu uderzyła się w głowę. Przez tomografię dowiedziałam się ,że ma torbiel pajęczynówki lewej półkuli mózgu o wymiarach 7.5*12 cm,,,a więc ogromna.Okazało się że ta torbiel nie była spowodowana uderzeniem ,ale ma ją od urodzenia.Odrazu została skierowana do PROKOCIMIA .Strasznie się bałam czy moje dziecko będzie nadal normalne.Bo nie miała nigdy zadnych objawów wskazujących na to że jest z nią coś nie tak.Lekarze potanowili założyc zastawkę odprowadzającą płyn mózgowo-rdzeniowy do otrzewnej.I NAPRAWDĘ POLECAM TEN SZPITAL ,BO SĄ TAM BARDZO DOBRZY SPECJALIŚĆI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Kilka dni temu dowiedziałam sie ,że mam torbiel pajęczynówki tylnego dołu czaszki 12/14/6mm.Z wynikiem udałam sie do neurologa który powiedział ze z tym da sie żyć,niestety nie powiedział nic więcej z kad to sie wzieło i co dalej.O torbielu wiem tylko tyle ile wyczytałam w internecie.Czy tego nie trzeba kontrolowac?tym bardziej ze mam bardzo silne i czeste bole glowy ktorych mam juz naprawde dosc.:( :(pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma prawie 2 lata. Od ponad roku lekarze podejrzewali , że coś jest nie tak, jego główka była trochę większa niż u innych dzieci. Rok temu zrobiliśmy TK głowy - okazało się, że ma torbiel pajęczynówki (w tylnej części główki) coś ok 5cm... jak dla mnie ogromna. Lekarz poinformował nas, że lepiej nic z tym nie robić, że on również ma dużą głowę i w niczym mu to nie przeszkadza... nie wiem co to miało znaczyć, może nie chciał nas stresować.... wyznaczył termin następnego badania (rezonans magnetyczny) w najbliższym możliwym terminie - czyli za pół roku :/ Nie otrzymaliśmy od niego żadnych informacji, wskazówek... co nas czeka, czego możemy się spodziewać co to jest i o co w ogóle chodzi ?... Po 6-ciu miesiącach synek rozchorował się - pechowo kilka dni przed badaniem :/ Następny termin za 2 miesiące..... Po rezonansie magnetycznym lekarze mieli co porównywać..... Okazało się, że torbiel ma już 10cm x 10cm !!! Kochani.... co mogę Wam poradzić - nie czekajcie - próbujcie wszystkiego, gdyby mi ktoś coś podpowiedział, jakiś bodziec, sygnał, cokolwiek.... nie czekał bym na to badanie żyjąc w błogiej świadomości, wspominając słowa lekarza że wszystko będzie OK i że on na chwilę obecną nic by z tym nie robił... Stan na chwilę obecną - natychmiastowa operacja i stan zagrożenia życia :( Chirurg prawdopodobnie wykona jakiś otwór aby udrożnić odpływ, tak aby *to* już nie rosło.... Teraz czekamy na operację....mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że stary wątek dostałam wynik tk głowy torbiel 10 na 11mm zlokalizowana w tylniej części głowy nie pamiętam gdzie dokładnie. Do neurologa mam za miesiąc. strasznie się boje że ona nie pozwoli mi skończyc technikum fryzjerskiego bo nie będę wytrzymywać na praktykach. Już teraz miewam codzienne bóle głowy które nie ustępują, dretwieja i bolą nie nogi i ręce. Czy z tego powodu mogę mieć zwolnienie z wfu, jeśli nie czy wfisci powinni o tym wiedzieć, czy tobiel może peknać. kontakt do mnie gdyby ktoś chciał ze mną pogadać: grysik40@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina...

Jakieś 7 lat temu dowiedziałam się ze mam torbiel pajeczynowki nie pamietam gdzie dokładnie ale wiem ze ma wymiar 4 cm przez 5 lat mialam co pol roku robione badania tomografia komputerowa, a czasami rezonans magnetyczny w wyniakach wychodzilo na to, ze torbiel nie rosnie, a teraz nie wiem bo przez 2 lata juz nie bylam na badaniach. Myslicie ze ten torbiel mogl mi urosnac? czy jesli on peknie mozna umrzec? prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×