Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiela pajęczynówki w głowie


Gość DAGMARA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam 21 lat i w wieku 16 lat dowiedziałam się , że mam torbiela pajęczynówki tylnego dołu czaszki bardzo dużo czasu spędziłam w szpitalu wykryto tez u mnie poważna wadę serca . Moj torbiel ma 4 cm na 4 cm ale dalej zyje operacja nie jest mi jeszcze potrzebna , z tym da się żyć tylko trzeba na siebie bardzo uważać dwa lata temu pod koniec wakacji mało mi nie pękł jak przesunęłam łóżko wiec teraz uważam na siebie tym bardziej , że ewentualna operacja zagrażałaby mojemu życiu bo moje serce jest na tyle słabe , że kardiolog porównał je do serca 60 letniej osoby . Miałam już jeden stan przedzawałowy . I na prawdę ... z tym torbielem da się żyć :) dokładnie rozumiem , że ból głowy potrafi doprowadzić do ostateczności ale nie pchajcie się tak do operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam torbiel w tylnej ciesci glowy jestem po operacji dzieki dobrym lekarzom ktorzy nie mowili ze ztym mozna zyc Po operacji stwierdzono ze zostalo mi moze dwa tygodnie zycia Takze nie lekcewazcie torbieli szukajcie dobrych specjalistow Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj otrzymałam wyniki MRI i okazało sie, że mam poszerzony zbiornik dolny móżdżku oraz w tylniej jamie czaszkowej obustronne zmiany w typie torbieli pajęczynówki. 14 i 9 mm. Od przeszło roku próbuję zdiagnozowac silne tętniące bóle głowy, zaburzenia widzenia (nakładanie obrazów), nagłe drżenie nóg, światłowstręt podczas ataku bólu...neurolog diagnozuje mnie do teraz, bo TG głowy nie wykazało nic, potem pół roku czekania na rezonans..jeszcze go muszę poprawić, bo powinnam mieć podany kontrast, by w 100 % dać opinię...a kreatynina za wysoko. Powiem tylko tyle..od dwóch tygodni nie wiem jak funkcjonuję z powodu bólu głowy. Czasem wydaje mi się, że zalewa mnie jakieś ciepło i chyba coś mi się tam w głowie przestawia....Jestem urzędnikiem i pracuję przy komputerze, nie wiem czy da sie z tym życ, jeśli to tylko te torbiele, ja sie staram ale jest ciężko, bo nie jest normalnym codziennie czuć się fatalnie. Podejrzewam, że Ci, którzy nigdy nie doznali takich cierpień...twierdzą iż da sie z tym żyć...pewnie tak, ale jak już proszki nie pomagają , to co dalej? W mojej rodzinie linia od strony babci obciążona jest udarem mózgu...ona , jej 2-j bracia mieli wylew...może to inny problem, a może powiazany? ja nie jestem specjalistą i oczekuję wyjaśnienia tego, co w sensie dosłownym mnie boli i czym skutkuje. Cieszę sie ANIU , że czujesz sie lepiej i , że napisałaś. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...po przeczytaniu tych komentarzy ,jestem w szoku co każdy z was przeżywa współczuję . Ja też jestem w podobnej sytuacji ,po badaniu TK głowy okazało się ,że mam niewielki zanik korowo-podkorowy mózgowia. Wynik badania : - u podstawy jąder podkorowych( jądra ogoniastego) przestrzeń płynowa wielkości 1,6 cm ( torbiel pajęczynówki ) - na płacie ciemieniowym (prawym) ognisko hypodensyjne wielkości 0,6cm położone podkorowo ( zmiana niedokrwienia typu lakunarnego ) . Co to znaczy czy to coś grożnego ,mimo że mój lekarz mówi że jest w porządku . Mi się wydaje że nie bardzo ,kiedy mam częste zawroty głowy ,robi mi się nie dobrze i słabnę Ważyłam 65kg ,a przez 3 miesiące spadłam 9kg w tej chwili ważę 56kg ,nie wiem co się ze mną dzieje ,czy to normalne . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego 10 letniego synka wykryto torbiel pajęczynówki tylnej jamy czaszki 2x4cm .... 3 dni piekła dodatkowo przez to co wyczytałam na forum, konsultacje z dwoma niezależnymi  profesorami neurochirurgami, diagnoza taka sama - mamy zapomnieć o torbieli. Jest od urodzenia, ma miejsce, niczemu nie zagraża i zagrażać nie będzie u nas  jest fizjologiczna, jeśli nawet jakimś cudem pęknie to połączy się z płynem  który ją otacza ... nie ważny jest rozmiar, ważne jest umiejscowienie i to czy nabyta czy wrodzona ...lekarze powiedzieli też aby więcej jej nie sprawdzać i nie naświetlać chłopaka ... ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Доброе утро!
Необыкновенно обалдеть какой сайт.

Масса приколов...PVP, Speed, Миксы, Анаша, и т.д.
Переходи на сайт:

http://gidra.jeqojuwyxo.tk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam 33 lata, kilka dni temu odebrałam wynik rezonansu i też mam torbiel pajęczynówki (co ciekawe w tomografie nic nie wyszło i ledwo wyprosiłam od neurologa skierowanie na rezonans) wymiary 114x9x10 mm (11,4x0,9x1 cm) więc jakoś dziwnie podłużna i chyba duża... strasznie się boję. Mam ją w okolicy skroniowej. Wg wyniku zmian w mózgowiu nie ma, ale mam jakieś dyskretnie poszerzone przestrzenie i poszerzenie w siodle tureckim. W sobotę idę do neurochirurga i się okaże co dalej. Nie mam żadnych objawów typu omdlenia, problemy z widzeniem itp. jedynie czasem boli mnie głowa, czasem jakieś zawroty i od czasu do czasu dziwne uczucie w prawej skroni, ale raczej nie ból i to skłoniło mnie do wizyty u neurologa. 

Jestem przerażona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×