Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle okolicy stawu skokowego lewego


Gość Łukasz ok. Pszczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz ok. Pszczyna

Od wiosny 2006 roku odczuwam ból pod kostką lewej stopy (nie przypominam sobie o żadnym urazie w tej okolicy). Lekarz wówczas przepisał zabiegi rehabilitacyjne, oraz zalecił chodzić we wkładkach ortopedycznych ale to nic nie zmieniło. W maju 2008 po rozegraniu kilku meczy w siatkówkę bul zaczął być o wiele bardziej dokuczliwy niż do tej pory. Pod kostką pojawił się mało widoczny obrzęk oraz "trzeszczenie" chyba ścięgien podczas ruchów stopą w boki. Wynik badania MR jest następujący, o którym nie wiem co sądzić ( do kontroli do lekarza z wynikiem mam się zgłosić 4.09 - czy mogę z tym czekać do tego czasu). W przedniej części kości piętowej lewej widoczny owalny obszar o wymiarach 30x25 x21 mm wykazujący sygnał charakterystyczny dla płynu (najpewniej 2 gęstości płynu z linią rozdzielającą). Po dożylnym podaniu kontrastu widoczne brzeżne, niejednorodne wzmocnienie w obrębie zmiany. Obraz MR niejednoznaczny przy różnicowaniu należy brać pod uwagę zmianę o charakterze torbieli prostej, pourazowej ewentualnie,nie można wykluczyć zmiany o charakterze tu, np. gigantocellulare W sąsiedztwie, w obrębie kości piętowej widoczne rozległe zmiany o charakterze obrzęku śródkostnego. Wolny płyn widoczny w sąsiedztwie zginacza palucha długiego na poziomie końca dalszego kości piszczelowej oraz w sąsiedztwie wyrostka tylnego kości skokowej. Wnioski - zawarte w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×