Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion nadgarstka prawego


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś półtora miesiąca temu byłam u chirurga ortopedy, który stwierdził u mnie ganglion nadgarstka prawego. Z powodu jego niewielkiej wielkości zalecił mi stosowanie żelu typu Mobilat. Smaruje to od ponad miesiąca i nie widzę żadnej poprawy- nadal boli mnie nadgarstek, co wyklucza mnie z różnego rodzaju ćwiczeń podczas wf-u i dodatkowych zajęć. Nie wiem, czy powinnam nadal smarować i liczyć na poprawę, czy wybrać się do innego lekarza... Czy w takim wypadku konieczne byłoby odessanie tego płynu lub wycięcie? Po przeczytaniu wypowiedzi osób, które miały przeprowadzone zabiegi, nie jestem co do tego pozytywnie nastawiona. Jeśli i tak niektórym w niedługim czasie pojawiają się nawroty, to czy nie lepiej byłoby to po prostu zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, tylko na lewym nadgarstku, niestety ból czuć i to mocny , mam go już kilka lat , chodź czasami samo schodziło , a teraz nie chce . Przeszkadza to bardzo szczególnie na w-f. Czytając na innych forach, nie jestem do końca przekonana , słyszałam też , że można to jeszcze wbić jakoś tylko , że cholernie boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam ten problem ganglion nadgarstka lewego,poszłam do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do chirurga bo nie wiedziałam co to jest i okazało się że właśnie ganglion.Lekarz lekarz złapał mnie za rękę i zaczął tą gulajkę wduszać do środka ale to nic nie dało oprócz bólu wielkiego,to zaprowadził mnie do gabinetu zabiegowego,wziął igłę,bez żadnego znieczulenia wbił mi ją w ten guzek ale żadnego płynu nie wycisnął.Sadysta ten mój lekarz,ale poszłam do niego jeszcze raz tym razem po skierowanie i dał bez słowa *))23 grudnia jadę do chirurga i zobaczymy co dalej.To tyle z mojego dotychczasowego doświadczenia z ganglionem Pozdrawiam i głowy do góry :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE MNIE ZASTRASZYLISCIE:(:(jwczoraj usunieto mi gangliona z prawego nadgarstka,mam gips,mam miec unieruchomiona reke 3 tyg !!we wtorek do kontroli!!!!jak mi sie to odnowi to nie wim co zrobie,bo ta operacja byla srtaszna,bole niesamowite,chyba wolalabym rodzic drugi raz przynajmniej jakas korzysc:)boje sie ze sie to nawroci!!!!a dopiero w dniu zabiegu sie dowiedzialam ze lubib to wracac:(:(straszne!!!!!!!!![pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no i byłam u tego chirurga 23 grudnia,a on odesłał mnie do ortopedy.A wy do jakiego lekarza się zwracaliście?Mi się wydawało że to chirurgiczna sprawa,ale cóż,chirurg mi powiedział że ganglionem zajmuje się ortopeda....W styczniu rejestracja do ortopedy .....na maj,najwcześniej,dobre *))Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja sie borykam z ganglionem min.od 3lat.odsysali mi go już 5 razy i powracał za każdym razem.często mnie boli i przy pisaniu drętwieją mi palce.ortopeda skierował mnie do szpitala i mam wyznaczoną operację na 9 marca *(bardo się boję....jeżeli ktoś może mi powiedziec jakie będę miała znieczuenie to bardzo proszę*(jeśli to ma jakieś znaczenie to mam 14 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plastikman

Miałem usuwany ganglion prawego nadgarstka dwa dni temu, nie mam założonego żadnego gipsu tylko opatrunek złożony z gazy jałowe i bandaża. Zdecydowałem się na chirurgiczne usunięcie, gdyż po wcześniejszym odessaniu ganglion powrócił i stawał się coraz większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz

Witam! Miałem ten sam problem! Ale pozbyłem się go w 10 dni. Na skutek nadwyreżenia nadgarska prawej ręki pojawił mi się ganglion o średnicy ok 10mm. Nie byłem pewien co to jest więc udałem się do lekarza ogólnego, zdiagnozował, że jest to ganglion, wysłał mnie do chirurga, umówiłwm się na wizytę co trwało kilka dni, chirurg oczywiście potwierdził że jest to ganglion ale odesłał mnie do ortopedy, na wizytę u ortopedy czekałem dwa tygodnie, zeby nie tracić czasu wziąłem sprawy w swoje ręce, poszedłem do sklepu sportowego gdzie zakupiłem rehabilitacyjną opaskę uciskowa na nadgarstek - taką z możliwością regulowania ucisku nadkarstka i mocna usztywniającą, przez około tydzię ok 16 godzin na dobę uciskałem ganglion, dość mocno ale tak żeby przypadkiem nie ograniczać krążenia, chyba że już bolał mnie nadgarstek to poluźniałem (zdejmowałem tylko na noc żeby dać odpocząć nadgarstkowi bo czasem już bolał), 7 dnia ganglion nagle *zflaczał* i wchłonął się całkowicie w ciagu kilku nastepnych dni. Opaskę nosiłem jeszcze przez tydzien - profilaktycznie. Do ortopedy oczywiście poszedłem, bardziej w formie konsultacji bo po ganglionie nie było już najmniejszego śladu! ganglion nie wrócił a minał już rok. Zanim dacie się pokroić to spróbujcie. Mam nadzieję że komuś pomogę!!! Opaska uciskowa kosztowało ok 50 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!miałam 2 lata temu zabieg odciągania tego gangliona igłą!nic to nie dało!bolało jak cholera!!i to miałam bez znieczulenia!!a po niecałym roku wyszedł na nowo i to dużo wiekszy!!za 2 tygodnie mam operacje usuniecia pod pełna narkozą!!na termin czekałam 10 miesięcy!wiec jak bede po operacji to napisze jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam usuwany Igłą bolało tylko przy wbiciu a potem nie(usuniencie w ten sposub jest prawie bezbolesne tylko nic nie daje) usuneli cieszylkam sie 2 dni i znowu go mam mniejszy ale reka boli bardziej wybralam sie do sklepu medycznego to mi dali opaske u ciskowa i juzmnie mniej boli gdy ja nosze ale jak sciogne dalej boli (polecam taka opaske )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam usuniety miesiac temu z prawego nadgarstka.. wydaje mi sie ze moj tez wroci bo pojawilo sie zgrubienie tj poprzednio:/ ale mam inne pytanie jakie cwiczenia powinno sie wykonywac zeby nadgarstek byl znowu sprawny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witwm!!jestem własnie po operacji usuniecia tego gangliona!!niema sie czego bac!!narkoza spoko szybko sie obudzilam,i mam szyne gipsowa w pt.na konsultacje ide.jedyne co to mnie dobija ta konsultacja dobija do musze zaplacic100zl!!!no trudno.reka cos tam boli ale tabletka przeciw bolowa i jest git!od operacji mineło 2 godziny,i jakos daje rade pisac!!*)POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 3 razy usuwaną maź (bez znieczulenia). Lekarz kazał zgiąć rękę (co już było cholernym bólem) i wbił igłę (wyborażacie sobie ten ból). Podczas 2 zabiegu, wbijał igłę 3 razy, bo nie trafił do mazi. Teraz miałam *maraton* z lekarzami. Lekarz dał skierowanie do chirurga, chirurg do ortopedy, ortopeda do rechabilitanta. Rechabilitant dał skierowanie na zabiegi laserowe i ultrafioletowe. Ponoć po naświetlaniu straszny ból rozrywający (sam lekarz miał ten zabieg, więc wiedział co mówi). Nie wiem czy decydować się na zabieg, skoro to taki ból, jednak dalej tak żyć z wiecznym bólem prawej ręki nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoim problemem poszłam do lekarza. Kazał pokazać prawą rękę i bez uprzedzenia mnie, z całej siły nacisnął na ganglion (mocno bolało). Skierował mnie na zabieg, bo ganglion podobno był za twardy na wyciągnięcie strzykawką. Przed zabiegiem kazał zaszczepić się przeciwko żółtaczce. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego, miałam strasznie obolałą rękę. Zaczęłam masować guzek i smarować go maściami rozgrzewającymi, żeby ustąpił ból. Nie dość, że po miesiącu nie bolało, to jeszcze ganglion całkowicie sam się wchłonął. Udało mi się uniknąć zabiegu oraz blizny i od 10 lat nie pojawił się znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację usuniecia gangliona z prawego nadgarstka 2 miesiące temu. Mój problem polega na tym, że wrosła mi blizna (dodam że mam pionową) na odcinku 1 mm do tkanki podskórnej na odcinku środkowym. Teraz mam problem bo mam ograniczony zakres ruchów w dół oraz wszystko mnie ciągnie. Chodzę na rehabilitację, ale to nie wiele daje. Więcej, straszą mnie , że ona nigdy się nie oderwie. Czy może ktoś z Was borykał się z tym problemem i mógłby doradzić co robić dalej, w jaki sposób ją odkleić, póki jest jeszce świeża i niedojrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam gangliona na lewym nadgarsku - wielkość orzecha włoskiego. Pewnie dlatego taki duży, bo *hodowany* 2 lata. Pozbyłąm się go za pomocą amolu. Smarowałam 2 razy dziennie rano i wieczorem, po miesiącu zniknął całkowicie. Także spróbujcie mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia z płocka

Jestem po operacji 2 tygodnie , dziś miałam zdjęcie szwów. operację robiłam prywatnie i boję się czy za jakiś czas powróci do mnie ten cholerny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja miałam usuwany igła , musiałam wykupić receptę chirurg wstrzyknął płyn , nie bolało wcale , na drugi dzień nie było śladu a miałam duży jak duża truskawka , niczym nie smarowałam ,to było 2 miesiące temu mam 40 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!mam ten sam problem najpierw lekarz chciał to wcisnąc.jak sie nie dało prubował odessac igła aż wkońcu zrobił zabieg po kilku miesiacach odnowiło sie .poszłąm do innego chirurga zdecydował sie wyciac zapewniał ze wyskrobał porzadnie i nie odrosnie niestety odrosło 2x wiekszy.reka (lewy nadgartek )boli i mam ograniczone ruchy i scisk. odradzam wycinanie szkoda czasu .mam prośbe doo grażki.napisz kochana co to był za płyn słyszałm juz otym moze to pomoze.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mialam dzisiaj zabieg igla. straszny bol, nie zycze nikomu. i lekarz powiedzial, ze potrzebna bedzie operacja. moze ktos opisac operacje i co sie dzialo z reka pozniej? i jesli jest w stanie cene operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×