Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Halina

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 6 tygodni po usunięciu pęcherzyka metodą laparoskopową. Cały czas występuje lekka opuchlizna i odczuwam stały ból w prawym podżebrzu. Jest to ból o różnym natężeniu – nasila się podczas długiego przebywania w pozycji siedzącej, w trakcie pochylania się lub dotyku bolącego miejsca. Czasami łapie mnie bolesny skurcz, który przechodzi po kilku minutach. Pomimo tego, że stosuję nadal dietę oraz zażywam Espumisan, po wypiciu lub zjedzeniu czegoś (w niewielkich ilościach) często wszystko mi się odbija i pojawia się odczucie przepełnienia. Badanie USG brzucha nie wykazało żadnych niepokojących zmian ( Wątroba, trzustka i śledziona -niepowiększona, drogi żółciowe- nieposzerzone, PŻW ok.3- 4 mm średnicy, brak złogów). Natomiast zostało przeprowadzone w trudnych warunkach z powodu dużej ilości gazów w jelitach. Jestem tym wszystkim zaniepokojona, nie wiem, czy powinnam powtórzyć badanie USG czy nie ma takiej potrzeby. Czy w/w objawy mogą być przejściowe, bo wynikają z dostosowania się organizmu do innego sposobu funkcjonowania (tj. bez pęcherzyka) i w związku z tym konsultacja z lekarzem jest bezcelowa bo dolegliwości po jakimś czasie mogą same ustąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należny skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jeśli w USG jamy brzusznej nie stwierdzono żadnej patologii może trzeba poszukać patologii w zakresie żołądka lub dwunastnicy (ewentualnie zaleci lekarz gastroskopię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość montorenia

a ja jestem 10lat po laparoskopi i na szwie z prawej strony zrobil mi sie twardy wyczuwalny goz niebolacy ale naokolo zaczerwieniony i swedzi gdy go mocno przygniotlam to kropka plynu z niego wyciekla i tez czekam na badanie do dermatolga bo chirurg nie wie co to pierwszy raz z takim czys sie spotkal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dzień dobry! Miesiąc temu miałam usunięty woreczek żółciowy metodą laparoskopową. Do tej pory czułam się bardzo dobrze, rany szybko się zagoiły, do normalnej diety również powróciłam dość szybko, chociaż wciąż unikam jedzenia tłustych i ostrych potraw. Jednakże od kilku dni odczuwam kłujący ból pod żebrami, pojawia się co jakiś czas w okolicach wątroby. Parę dni temu czułam także dziwny metaliczny smak w ustach, a po zjedzeniu czegokolwiek odbijało mi się. W aptece farmaceutka zaproponowała mi tabletki Boldaloin, po których metaliczny smak zniknął. Co to może oznaczać? Czy powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×