Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie fragmentu mięśnia uda


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak napisałem w tytule postu doznałem urazu nogi rozcięcie uda lewego(powyżej zgięcia) z uszkodzeniem fragmentu mięśnia -założono mi szwy na powięź mięśnia wchłanialne,na skórę pojedyncze i założono szynę gipsową.Dziś zostały mi zdjęte szwy na skórze i gips .Noga była usztywniona 14 dni więc praktycznie muszę *uczyć się chodzić na nowo*.Lekarz nie za bardzo miał ochotę odpowiadać na moje pytania bo miał bardzo dużo pacjentów wiec postanowiłem poradzić się kogoś na forum. Czy mam te miejsce gdzie miałem zakładane szwy smarować jakąś maścią głównie chodzi mi o rozcięty mięsień?jak długo ten mięsień będzie się zrastał ?czy sugerujecie jakąś rehabilitację ? czy zrobić USG? Pytam dla tego że w połowie marca mam zaklepany wyjazd na narty I nie wiem czy noga do tej pory będzie w pełni sprawna . Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od tego jak duży obszar mięśnia był uszkodzony. Najlepiej, żeby decyzje co do dalszego usprawniania podjął prowadzący Pana chirurg. Jęli mięsień nie był uszkodzony na dużym obszarze praktycznie można w pełni zacząć funkcjonować fizycznie, gdyż 2 tygodnie w szynie to niedługi okres unieruchomienia. Zazwyczaj dwa tygodnie wystarczą do zrostu skóry i tkanek miękkich. Powoli po tym czasie można się usprawniać. Można zastosować żele uelastyczniające bliznę (np. Veraderm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×