Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia torbieli tarczycy


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, byłam dziś u endokrynologa i jestem trochę zmartwiona - w ciągu tyg mój centymetrowy torbiel urósł o centymetr. Endokrynolog stwierdziła ze trzeba operować. Mam 23 lata i mówi że to najlepsze rozwiązania niż farmakologiczne leczenie. A ja się tej operacji boje. Torbieli mam kilka ale tylko ten z tego jednego prawie 2 cm pobrała próbkę do zbadania - biopsja. Karzą mi czekać. A ja nie mogę czekać bo mnie to boli i dusi mi w przełyku. Jakoś tego lekarza to nie interesuje. Wolałabym to spróbować leczyć niż od razu kłaść się na stół. Generalnie tsh wynosi 0.95 wiec jest prawidłowe. Skad się biorą te torbiele? Czy to przez tabletki antykoncepcyjne? I na czym polega operacja wycięcia tych torbieli, czy to jest poważna operacja? Czy mogą być powikłania? Czy do tej operacji trzeba sie jakos specjalnie przygotować?I czy nie istnieje jakaś lepsza metoda wyleczenia tego paskudztwa? Bardzo proszę o odpowiedź.. Bardzo się boję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem tydzień po operacji usunięcia lewego płata tarczycy i prawie całego prawego płata. Miałam guzki pęcherzykowate z podejrzeniem raka. Czekam na wyniki. Każda operacja jest poważna, moja trwała 2godz. Potem cały dzień przeleżałam w łóżku ale już 3go dnia od operacji czułam się dobrze. Po operacji poczujesz ulgę że guza już niema. Gorsze jest czekanie na wyniki. Ale w twoim przypadku jeśli to jest torbiel to pozostaje się tylko cieszyć. Trzeba go wyciąć gdyż każdy guz który rośnie szybko może przekształcić się w raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczyca jest jednym z najważniejszych gruczołów, które produkują hormony. Jak ją usuniesz to masz pozamiatane do końca życia. Jak chcesz ją wyleczyć to idź do salonu Ceragem i tam się dowiesz jak to można zrobić i jeszcze uratować tarczycę. Nie przejmuj się guzkami i torbielami, po zabiegach na ceragemie po kilku miesiącach nie będzie po nich śladu - GWARANTUJĘ. Jednym ze skutków ubocznych źle działającej tarczycy lub jej braku jest tycie. Chyba nie chcesz mieć d...y jak szafa trzydrzwiowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak nastraszyć dziewczynę panie Grzegorzu? Oczywiście wmawiając jej że przytyje! Zgadzam się z panem, że dopóki nie unormuje się zażywanych hormonów to wahania wagi mogą wystąpić, ale jeśli nawet nie unormowałyby się to chyba lepiej żyć grubą niż umrzeć szczupłą? A proponując jakiś Caragem ( ,,jest Automatycznym Urządzeniem Leczniczym do termalnego masażu kręgosłupa, które łączy w sobie niekonwencjonalne metody leczenia takie jak: akupresura, chiropraktyka, moksoterapia, promieniowanie podczerwone - ciepłoterapia. Jest to produkt, który w miarę przesuwania się wewnętrznych projektorów wzdłuż tułowia, powoduje odblokowanie kanałów energetycznych u użytkownika oraz rozluźnia mięśnie skupione wokół kręgosłupa, wpływa pozytywnie na krążenie krwi i ogólnie działa relaksująco i odprężająco na nasz organizm.,, ) i strasząc d...ą to cmentarz jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was ja mma torbiel na lewym płacie tarczycy TSH norma man wynik 1,27 jest bardzo dobry wiem tez z eten wynik oznacza ze tarczycy a pracuje prawidłowo to ejst jeden z ważniejszych hormonów s a tez chyba t3 , t4, ft3 . ft4 ale moj endo kazał zrobić tylko to i zleciała badanie powyżej 1cm zaleca sie robic biopsje :( w porzadku prosze powiedzie czy bac sie biospsji czy tez nie boje sie wyniku , nie chce isc na stół!!!:(, slyszlałam z etego typu zmiany sie nakłuwa , jakoś eczy jet to guzek wypełniony płynem proszę o jakosc szczera odpowiedz wiem ze niejest tu nikt lekarzem ale neiwiem czy sie bac czy tez nie :((((((( ktos kto miał cos podobnego i wypowiedz szczera do bólu jak to jest :) pozdrawiam lidl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przypałowa

Miałam torbiela lewego płata tarczycy i po usunięciu płynu z niego po tygodniu znowu ów płyn się nagromadził :( Zaproponowano mi zabieg usunięcia albo nic z tym nie robienie tylko mi powiedzieli, że to hormony, mogę nie mieć później dzieci... Powiedzieli również, że po zabiegu możliwe jest, że będę brała leki do końca życia. Zgodziłam się na operację póki jestem młoda (mam 19 lat) bo wiem, że organizm szybciej się zregeneruje za młodu niż na starość :) Teraz po zabiegu pozostało tylko wspomnienie a ja mam spokój :P Co prawda trochę poboli ale po 2-4 dniach ból będzie ustępował :) Nie ma się czego bać :) A leków brać nie muszę :) Lepiej wycinać torbiela niż nowotwór :( Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wykonywany zabieg usuwania cyst z tarczycy kilka miesięcy temu w placówce o nazwie -Noma Medica Volla. Jestem bardzo zadowolona z podejścia lekarzy. Pełna opieka, informacja na bieżąco, fachowa konsultacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×