Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozcięcie wargi sromowej przy upadku z roweru


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka godzin temu miałam na rowerze przykry wypadek, mianowicie spadłam na drąg od kierownicy. Rozcięłam sobie przy tym (głęboko) wargę sromową mniejszą. Rana ma jakieś 18 mm długości i jest otwarta. Co powinnam zrobić w takim wypadku? Liczę na szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za radę. Byłam, pani ginekolog stwierdziła, że może założyć szew, ale nie jest to konieczne, gdyby coś się działo mam się zgłosić. Dostałam Tantum Rosa do płukania, mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrazliwa

witaj Olga. Mam pytanie. I jak tam twoja warga? ja w wieku 9 lat (11 lat temu) tez mialam wypadek na rowerze. Nadzialam sie na kierownice i przecielam warge. Potok krwi byl. Lekarze mi teego nie zszyli i do twj pory mam rozcieta ja. Licze na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam przykra sytuacje podczas stosunku. Skóra widocznie była mocno napięta i w pozycji kiedy byłam na górze a partner na dole - penis sie wysunął i uderzył mnie rozcinajac mi wargę sromowa większa. Ból niesamowity. Nie wiedziałam co robić. Oglądać ramę było cieżko bo wszędzie było mnóstwo krwi. Partner namówił mnie na wizytę do szpitala - okazało sie ze pękła błona śluzowa i mięsień. Została założona duża ilośc szwów bo okazało sie ze rana jest na ok 5 cm ! Mam teraz mega krwiaka ale przynajmniej nie krwawie i nie zrobi mi sie jakaś krzywda ... Nie wolno bagatelizować sprawy to bardzo ciężkie miejsce a do tego łatwo dostać infekcje i bez zszycia moze nie przestać krwawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałam taki wypadek na rowerze jakies 10 lat temu upadłam na ramę niestety rozcienam sobie warge mniejsza całkiem do tej pory tak mam ,nie było duzo krwi nie przyznałam sie nikomu wstydze sie pójsc nawet do kontroli nie wiem jak mam sie zachowac.nie mówiąc ze musze sie ukrywac przed partnerem bo o niczym nie wie,co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przy dużej prędkości spadłam na ramę roweru. Mam duże opuchnięcie całej wargi większej i też spuchniętą łechtaczkę. Ból był okropny, leżąc na ziemi modliłam się żeby się skończył. Tak boli że nie mogę się dotknąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis rozcielam pochwe. 2h krwawienia. 4 szwy. Wstydliwa sprawa, ale jak cos komys jedźcie na istry dyzur ginekologiczny. Dla nich to nic nowego. Ja jestem ponoc 3 w tym tygodniu. Lekarz mowil ze najczestrze urazy przy stosunku i na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazlam podobne przypadki do swojego. Majac 8/9 lat ogladalam telewizje, gdzie sportowcy zeskakiwali (tak mi sie wtedy wydawalo) z siodelka w rowerze zamiast normalnie zejsc. Postanowilam zrobic tak samo jak oni. No wiec gdy zeskoczylam z siodelka na rame, nadzialam sie na przykrecona srubke, w miejscu na picie. Poleciala krew, pare dni pieklo, ale nic nie powiedzialam mamie. Myslalam, ze sie samo zagoi. Prawa warga sromowa zostala naderwana i zrosla sie, ale nie calkowicie. Po paru latach poczulam bol, gdy siedzialam. Okazalo sie, ze warga sromowa mniejsza, ta co sie zrosla, oderwala sie po calej dlugosci, w efekcie czego mam *kikutek*. Taki paseczek wargi zwisajacy w dol. Wstydze sie tego niesamowicie przed chlopakiem (jemu nie przeszkadza). Czuje sie nieaatrakcyjna tam na dole :-( Czy jest mozliwosc, zeby warga sie zrosla ze skora? Przu uzyciu szwow? Na drugiej wardze mam tylo lekkie nadciecie. Jestem zalamana z powodu tego jak tam wygladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zablizniony, odstajacy platek wargi sromowej mniejszej mozna zszyc po 10 latach od urazu? Czy zrosnie sie wtedy ze zdrowa skora? Zwisa w dol, jest to dokuczliwe, bo to kawalek zabliznionego mieska, ktore mozna pociagnac. Zalezy mi na odpowiedzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ja - Przykro mi, że nikt Ci nie odpowiedział... Ja sie nie znam, więc tez Ci nie pomogę, ale z doświadczenia życiowego myślę, ze trudno byłoby to zszyć po takim czasie. Chyba będziesz musiała zapytać lekarza... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wstydliwa 20 latka
W dniu 7.03.2019 o 03:29, Gość Lena napisał:

W sierpniu również jak nie mogłam wychamować to spadłam na ramę kierownicy. Na początku bolało ale zbagatalizowałam sytuacje. Niedawno przy kąpieli zauważyłam strupek, myślałam że to bród i usiłowałam zmyć. Na moje nieszczęście był to strupek i bardziej mi się rozcięła. Boli mnie fizycznie i psychicznie bo boję się powiedzieć o tym mamie. Nie mogę normalnie funkcjonować i mam upławy z minimalną krwią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Dziś jechałam na rowerze i spadłam siodełka na ramę roweru i mam rozcięte cos tam na dole, boję się powiedzieć mamie bo miałam nie wychodzić z domu ale boli mnie to troszkę, mam 16 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×