Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i ucisk w okolicy mięśnia grzbietu przy skręcie tułowia


Gość ARTUR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Mam problem ponieważ od dłuższego czasu i nie wiem z jakiego powodu przy skręcie tułowia w prawo... występuje u mnie ból w okolicy mięśnia najszerszego grzbietu tuz przy kręgosłupie występuje tak jakby ucisk, ból i zahamowanie dalszego skrętu(ograniczenie ruchu)... Uprawiam sporty a to coraz bardziej mi dokucza i ogranicza moje kwestie ruchowe... Dodam że mam delikatną skoliozę kręgosłupa i asymetrie na mięśniach najszerszych grzbietu gdyż prawy jest delikatnie większy od lewego.. Bardzo proszę o pomoc gdyż to coraz bardziej mi dokucza.. ogranicza mój ruch.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bede trzecia. Siedzac na krzesle raptem lekko sie wyprostowalam i poczulam jakby mi cos strzelilo w okolicy dolnego prawego miesnia grzbietu/ na wysokosci tylnych prawych zeber /. Potem ani usiasc ani sie polozyc ani jakikolwiek ruch jak zginanie czy skrety. Boli bardzo. Od czego tak sie stalo i co to oznacza-jak to leczyc?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam podobny problem, że przy skrecaniu tulowia w lewo i w prawo odczuwam bol w okolicach miesni grzbietowych. Im bardziej skrecam i naginam to ból rozchodzi się jakby dalej w strone żeber. Podkresle ze zrobilo mi sie tak zaraz po intensywnym cwiczeniu na sprzecie o nazwie Poweriser czyli tzw skaczace szczudla. Mozna odbijac sie jak na batucie obunoz i sobie pokicac. Tak się zastanawiam czy mi to przejdzie. Pracuje w firmie gdzie trzeba duzo chodzic, dzwigac ciezkie rzeczy i ciągnąc paleciakiem przerozne rzeczy. Ogolnie Fabryka mebli. Co najlepsze ze jak juz się rozruszam to bol jest mniej odczuwalnya czkolwiek dalej wystepuje. Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę że bardzo stary temat ale muszę odkopac. Przeczytałem już dużo tematów i długowieczności innych osób i nic nie było podobnego do mojego a te tutaj są najbardziej zbliżone. 

Strzelilo mi rok temu coś podczas bodajże podciągania w okolicy, jakby pod lewa łopatka. Od tamtego czasu czuje ból napinająca,ciagnacy a czasami blokujący w zaleznosci w która stronę obrocie tulowiem a dokładnie klatka piersiowa. Przez rok to ignorowalem bo mi nie przeszkadzalo, teraz diametralnie się pogorszyło bo czuje oslabniecia i czasami kłócie z lewej strony klatki piersiowej. Byłem u kilku fizio i nikt mi nie pomógł.. 

Czy ktoś rozwiązał swój problem lub ktoś potrafi doradzić? Mam wrażenie że coś nie jest tak na swoim miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×