Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wolne obniżanie TSH przy przyjmowaniu leków


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata. Jestem po usunięciu 3/4 tarczycy. Lewy płat usunięty , część prawego została. Operacje miałem 2 miesiące temu. Po miesiącu poziom TSH 30 (0.4-4.2) ale Ft3 i Ft4 idealnie w widełkach. Bylem u endokrynologa stwierdził niedoczynność. Przepisał mi euthyrox 75. jedna tabletka dziennie. Po kilku dniach dawkowania źle się czułem , bylem nerwowy i bardzo senny. Po miesiącu przyjmowania leku, wyniki odebrałem kilka dni temu TSH 20 (0.4-4.2) Ft3 i Ft4 idealnie w widełkach. W czwartek 24 marca dostałem silnych objawów przedawkowania leku: brak apetytu, straszne bóle głowy (żadne leki przeciw bólowe nie pomagały), gorączka 39 stopni. kołatanie serca i częstoskurcz. Do dzisiaj czyli 30 marca nie biorę leku i wszystkie objawy minęły i czuje się bardzo dobrze , tak jak przed operacja. Moje pytania to: 1. Czy to normalne ze TSH obniża się tak wolno a jednocześnie mam objawy przedawkowania hormonów? 2. Czy w przyszłości nie będę musiał łykać leków, skoro mam hormony w normie a TSH wysokie? 3. Czy mam zacząć łykać leki ,które pomagają w pracy tarczycy? 4. Nie rozpoznaje u siebie żadnych objawów niedoczynności tarczycy czy to normalne? 5. Od 1 kwietnia zaczynam przyjmować lek w tej samej dawce euthyrox 75 1tab , czy po 7 dniowej przerwie mogę spodziewać się tych samych objawów co wcześniej , czy mam zmniejszy sam sobie dawkę leku do 1/2 tab. wizytę mam u endokrynologa dopiero 30 kwietnia. Z góry dziękuje za odpowiedz. Z poważanie Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×