Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lipomastia u nastolatka


Gość Ehhhh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno z nich, ale nie jestem w stanie odróżnić jednoego od drugiego. Ginekomastia jest to powiększenie się PIERSI ( nie sutka ) u męźczyzny tak? a Lipomastia powiększenie się SUTKA ( a nie piersi ) u męźczyzny, dobrze to rozumiem? Jeżeli tak to Lipomastia, nie mam cycków jak baba tylko suty są nadymane *) A tak w ogóle mam 15,5 lat, jest szansa że samo zejdzie? Czy tylko zabieg ? Nie jestem gruby, na 185cm ważę 70kg więc raczej to nie od tkanki tłuszczowej choć nie wiem. Prosze o odpowiedź - Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersi i sutki to pojęcia równoznaczne. Ginekomastia to przerost tkanki gruczołowej w samym sutku (piersi), a lipomastia to przerost tkanki tłuszczowej w samym sutku. Sutek naturalnie zbudowany jest i z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Jesteś szczupłą osobą dlatego wątpię, że jest to lipomastia. Zapewne jest to ginekomastia. W Twoim wieku przerost tkanki gruczołowej sutka może być okresowy i samoistnie z wiekiem się wycofać. Trzeba jednak o tym problemie poinformować rodziców i skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Zapewne na razie zaleci tylko obserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak popatrzyłem, że te sutki nie są jakby sterczące ale i nie nadymane, czyli są jakby TERAZ bez powietrza a wcześniej był z tym powietrzem, może mi to przejdzie poczekam 2 lata a później zaczne sie martwić - dodam że przy zimnie sa już normalne, moge wiedzieć co sie wtedy dzieje gdy jest zimno że one sie chowają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×