Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew na papierze toaletowym


Gość Radarek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie na forum dlatego postanowiłem napisać. Problem występuje u mnie od kilkunastu m-cy . Zacznę od tego, że kilka lat temu leczony byłem na wrzody żołądka. Nie wiem czy zostały wyleczone do końca, ale dawne objawy i problemy z czasem się skończyły. Pozostały mi tylko problemy z jedzeniem niektórych potraw. Nie mogą jeść nic co zawiera śmietanę, majonez, musztardę itp., bo to kończy się bólem brzucha i koniecznością kilkukrotnego oddania stolca. W ciągu dnia jem kilka posiłków i wiąże się to automatycznie z kilkukrotnym oddawaniem stolca. I tu pojawia sie własnie krew z odbytu, ale nie za pierwszym razem tylko własnie jak musze oddać 3 lub 4 x stolec. Nie mam żadnych bólów podczas oddawania stolca. Ostatnio poczułem też swędzenie podczas oddawania stolca. Proszę podać jakie badania mam zrobić, moze to pomoże w dokładniejszej diagnozie. Niestety ze wzgledu na pracę jestem cały czas w delegacjach i mam utrudniony kontakt z lekarzem. Ale badanie mógłbym zrobic i scan wysłać do analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale musi Pan udać się do lekarzem, aby Pana przebadał. Bez badania trudno mi cokolwiek napisać. Najlepiej udać się do chirurga. Już samo badanie przez odbyt może wystarczyć, aby stwierdzić np. żylaki odbytu, które z reguły powodują krwawienie z odbytu i świąd odbytu. Jednak zaburzenia w oddawaniu stolca mogą wiązać się z ewentualną chorobą jelita grubego dlatego lekarz może dodatkowo zadecydować o wykonaniu kolonoskopii celem oceny stanu śluzówki jelita grubego. Zwykłe badania laboratoryjne w przypadku Pana dolegliwości nie wystarczą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu podczas podcierania zaobserwowałem krew na papierze toaletowym. Krew jest koloru jasnego zazwyczaj w niewielkiej ilości. Zdarzyło się dwa razy iż po oddaniu stolca miałem ,,krwawe,, wzdęcie wtedy ilość krwi była większa. Dodatkowo zauważyłem zwiększenie częstości wypróżniania około 2 -3 razy dziennie. Stolec natomiast ma barwę jasno brązową oraz normalną konsystencje. Dodam, że mam głównie siedzącą prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane dolegliwości mogą wskazywać na chorobę hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Powinien Pan udać się do specjalisty proktologa, który po ustaleniu przyczyny występujących objawów wdroży odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×