Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odbyt i guzek nad nim


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w nocy strasznie bolal i szczypal mnie odbyt, ale jak sie rano okazalo to wyskoczyl mi doslownie nad odbytem guz i to calkiem duzy, srednica ok. 1cm, a moze i wieksza. Bardzo mnie to martwi, poniewaz niewygodnie jest nawet siedziec, co gorsza nie zmniejsza sie. Wczoraj uzywalam chusteczek do higieny intymnej innych niz zazwyczaj, ale watpie, ze jest to spowodowane chusteczkami, mozliwe jest, ze moglam sie zaciac przy goleniu. Czytajac na temat hemoroidow to raczej wykluczam, ze u mnie to hemoroidy, ale nie mam pojecia co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to żylak odbytu i to wykrzepiały lub też ropień okołoodbytniczy. To, że Pani uważa, że nie ma żylaków odbytu to nie znaczy, że tak jest. Często są one głęboko umiejscowione w odbycie i tylko przez badanie palcem przez odbyt lekarza mogą być rozpoznane. Aby przekonać się dokładnie co to jest (trudno mi dokładnie napisać bez badania) należy najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Są odpowiednie leki, ale dostępne na receptę, które pozwolą zwalczyć tą dolegliwość. Jeśli niestety nie przyniosą skutku trzeba zastanowić się nad leczeniem zabiegowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze w tamtym roku mialam robioną kolonoskopie i mam syndrom drazliwego jelita a poza tym wszystko w pożadku i mam tez czeste biegonki lekaz ktory robil mi kolonoskopie powiedzial ze nie bede juz musiala jej robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×