Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa i klatki piersiowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat, 6 lat temu przebyłem chorobę Scheuermanna. Na dzień dzisiejszy mam klinowate zniekształcenie kręgów kręgosłupa, pogłębioną kifozę i skoliozę na dwóch odcinkach (piersiowym - ok. 15 cm; i lędźwiowym - ok. 30 cm;). Boli mnie kręgosłup na odcinku piersiowym, szczególnie po długim siedzeniu w jednej pozycji (na uczelni) oraz po jakimś wysiłku fizycznym (typu jazda na rowerze, bieganie, podnoszenie czegoś). Chciałbym zapytać Pana Doktora jako chirurga być może chirurga - ortopedę czy mój kręgosłup przy takim skrzywieniu nadaje się już do operacji? Na czym polegałaby (nie daj Boże) ewentualna operacja? Czy jest ryzyko, że będę sparaliżowany od pasa w dół? Czy ten ból (silny, utrudniający mi normalne funkcjonowanie) jest przesłanką do operacji czy jeszcze za wcześnie? Podkreślę mam 21 lat. Czy ten ból spowodowany jest bocznym skrzywieniem kręgosłupa czy też skutkiem przebytej choroby Scheuermanna w dzieciństwie? W ogóle się na tym nie znam - czy mam ucisk na rdzeń kręgowy? Czy jakiś nerw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szczegółowych odpowiedzi na postawione przez Pana pytania nie udzielę. Jest to portal jak Pan na pewno zauważył poświęcony chirurgii ogólnej, nie zajmujący się przypadkami ortopedycznymi. Sam jestem chirurgiem ogólnym i odpowiadam na pytanie związane z tą dziedziną medycyny. Myślę, że operacja w Pana przypadku raczej jest możliwa w przypadku braku skuteczności leczenia zachowawczego (farmaceutyki, rehabilitacja, gorsety stabilizacyjne, odpowiednie ćwiczenia). Kształtowanie kośćca u mężczyzna trwa do 26-28 roku życia. W wyniku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa po przebytej chorobie Scheuermanna dochodzi do ucisku korzeni nerwowych wychodzących przez odpowiednie otwory w kręgach co może wywoływać ból oraz inne objawy neurologiczne. Musi Pan skonsultować się najlepiej z ortopedą, a także radziłbym dodatkowo zaczerpnąć opinii w tej sprawie neurochirurga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 40 lat i bardzo krzywy kręgosłup ponad 80* i nadal się krzywię. Są to zaniedbania z dzieciństwa, brak regularnych ćwiczeń. Nie wiem co mam robić??? Proszę o porady i kontakt do jakiegoś dobrego specjalisty który nie odeśle mnie z kwitkiem. Może ktoś zna specjalistów , ośrodki , rehabilitacyjne?? Mam jeszcze jeden dylemat czy w tym wieku operacja jest możliwa??? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź do Pani ANI : kobieto jak najszybciej udaj się na operację kręgosłupa ! za kilka mieisęcy albo lat może Cię tak zgąć w pół, że nawet nie będziesz dała rady chodzić ani wykonywać najprostrzych czynności. Ja miałam skrzywienie 40* i lekarze pytali się dlaczego tak długo zwlekałam (także mnie ostrzegali przed tym, że za 15 lat mogę być zgięta w pół a mam 23 lata i u mnie skolioza nie pogłębiała się o 3 lat) a Twój przypadek jak dla mnie jest ekstremalny. Tutaj podaję Ci stronę to ortopedy w Warszawie który mnie operował i operował milion innych osób (można poczytać na stronie poświęconej opinii lekarzy). ----* http://www.skolioza.org/ na stronie masz telefon kontakowy, oczywiście wszystko jest płatne, jeżeli chcesz na NFZ trzeba udać się szpitala w którym dr przyjmuje ale licz się z tym że możesz czekać na operacjęnawet 1-3 lata a to może być już za późno. Zyczę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Pani Anno słyszałam przypadki gdzie kobiety były operowane nawet w wieku 45 lat, nigdy nie jest za późno, komplikacje mogą nawet wystąpić u młodego człowieka 20 latka, nigdy nic nie jest wiadomo, uważam nie czekać i szybko udać się na operację bo przed Panią jeszcze 20 lat życia jak nie mniej. Ja ze swoją zwlekałam 3 lata i żałuję bo dawno miała bym już to za sobą (chociaż w moim przypadku nic większego nie zmnieniła poza większą samooceną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×