Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cellulae carcinomatosae microcellularis w węźle chłonnym szyjnym


Gość załamana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana

Panie doktorze mój problem moze wydac się dla Pana błahostką,ale dla mnie to wszystko jest niezrozumiałe.wynik biposji mojego taty Cellulae carcinomatosae microcellularis. lokalizacja zmiany węzeł chłonny szyjny połozony na granicy grupy II i III strona prawa.mam rozumiec,ze to przerzut,ale gdzie jest ognisko pierwotne????????dlaczego lekarz od razu postawił nad tata kreskę?????myslałam,ze da się to jakos leczyc.chemioterapeuta powiedział,ze na chemie sie tata nie nadaje,bo ma zbyt wysoki poziom kreatyniny az 1578.pojechałam na oddział nefrologiczny zeby tam tate zostawili na kilka dni,przebadac nerki i skad ta kreatynina-odmowili gdy zobaczyli wynik biopsji dlaczego?????????w czwartek pielegniarka przyszła pobrac tacie krew i kreatyniny było 650.majac mniej tez sie nie nadaje na chemie?opiekuje sie tatą bo prawie juz nie chodzi,jest bardzo osłabiony,nic nie je,duzo wody pije.Moje pytanie brzmi co mam teraz robic?do kogo sie udac po pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak drobnokomórkowy płuc jest leczony jedynie chemioterapią, wysoki poziom kreatyniny uwidacznia, że terapia przeciwnowotworowa nie może być prowadzona, ponieważ spowodowała by zatrucie ustroju. W tej sytuacji pozostaje jedynie mieć nadzieję, że kreatynina spadnie, jednak jest to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku przerzutów raka do węzłów chłonnych bardzo często już z założenia proces nowotworowy jest tak rozwinięty, że nie można go już w żaden sposób opanować. Najczęściej takie rozpoznanie histopatologiczne i obecność przerzutowych węzłów o tej lokalizacji mówi o raku właśnie drobnokomórkowym płuc, który jest rakiem rozsianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×