Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak wyleczyć zewnętrzne żylaki odbytu?


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam dr Radziszewskiego z Prywatnego Centrum Chirurgii w Toruniu ul. Kołłataja. W moim przypadku, zabieg trwał 15 min, po nim jak ręką odjął. Zero bólu. Po 2 dniach zapomniałem o emocjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeszłam nieżyt/zatrucie/kolkę brzuszną (w sumie sama nie wiem co to było) i potworną biegunkę. Dostałam w szpitalu kroplówkę ze środkiem na przeczyszczenie i czyściło mnie przez 4 dni. Po tym czasie wyszło mi coś dziwnego: cienki fałd, jakby żyłka, koloru takiego jak reszta odbytu. Nie boli, nie swędzi, nie krwawi. Przy ewentualnym pocieraniu papierem po oddaniu stolca poczuję, że tam faktycznie jest. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja wiem o swoich żylakach od 3 lat. od 1,5 roku są to żylaki 3 st (wypadające, krwawiące). Dodatkowo jakieś 1,5 roku temu pojawiła mi się nieestetyczna zwisająca skóra ciągnąca się od odbytu do wejścia do pochwy. U lekarza nie byłam. Od roku się wybieram, ale zawsze mam jakiś ważniejszy wydatek, pustkę w portfelu, albo brak czasu. Stosuję ziemniaki, maści, czopki....pomaga na jakiś czas. Coraz bardziej skłaniam się ku zagumkowaniu żylaków, jednak nadal przeraża mnie tak rekonwalescencja jak możliwe powikania. Jakiego lekarza polecicie w Łodzi albo w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy prawdą jest, że żylaki zewnętrzne czy fałdy okołoodbytnicze można usunąć w gabinetach medycyny estetycznej, za pomocą laseru czy jest to tylko pic na wodę i tak naprawdę każdą taką zmianę należy usuwać chirurgicznie? I jeszcze jedno czy istnieje groźba nietrzymania stolca lub gazów po takim zabiegu?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi się udało wyleczyć zewnętrzne żylaki, miałem 2 guzki, duży i malutki. Brałem Maxi3Vena, Galvenox (na receptę) oraz smarowałem kremem procto-hemolan. Polecam!!! Mi się udało tego pozbyć bez wycinania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smutny24

Witam, jestem 2 miesiące po zabiegu gumkowania dwóch hemoroidów, które były na przełomie I i II stopnia, tak stwierdził lekarz. Od kilku dni znów mam krwawienie i dyskomfort podczas oddawania kału, z początku tej krwi było więcej teraz jest zauważalna tylko na chusteczce ... byłem na wizycie kontrolnej dla świętego spokoju po około 3 tygodniach i lekarz stwierdził, że wszystko goi się bardzo pięknie i przepisał jeszcze diosminę i żel proctanal do regeneracji i pielęgnacji okolic odbytu. Od kilku dni zacząłem używać Hemoclin Żel na bazie aloesu, do tego dbam o dietę, biorę syrop na rozrzedzenie kału, a krwawienie nadal występuje, jest zauważalne jako *pasek lini prostej na kale* i na chusteczkach przy podcieraniu. Dodaję jeszcze świeże zdjęcie jak to wygląda podczas parcia, gdy parcie nie występuje, wszystko się chowa. Co to jest , i skąd to się wzięło ? Moim zdaniem to żylaki zewnętrzne... czy wyglądają tragicznie ? Czy trzeba je wycinać? http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0226j_wnewnpp.jpg - foto dla odważnych. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do smutny24 MAM to samo i cos czuje ze jest nas wiecej wzywanie pomocy nic to nie zmieni trzeba isc do proktochirugra i niech sie medyk wykaże co potrafi ..piecze i przeszkadza przy siedzeniu w biurze trzeba wyrwac chwasta i juz ..powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że temat jest już dość stary niemniej proszę o pomoc. Mam to samo. Byłam u rodzinnej i ta jak na razie przypisała mi jakieś maści. Stosuję ale ich działanie nie do konca działa tak jakbym chciała. Nie widzę poprawy. Jeśli jest ulga to na pół godziny Jestem zapisana do proktologa ale dopiero na styczeń. Niby i tak jest to krótki termin ale nie wiem czy wytrzymam :( Jak sobie ulzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procto Vitale codziennie z rana do śniadania ( jest to mieszanka ziołowa) . Polus maść końska chłodząca. Najlepszy sposób na leczenie hemoroidów.Efekty znacznie skutezniejsze niż po tych wszystkich ,,cudownych reklamowaych maściach w telewizji*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bez recepty. Tylko nie jest tak łatwo dostępny jak wiele innych ( niestety). Raz widziałam go w aptece i udalo mi się kupiĆ. Potem zmaawialam jedynie przez internet. A szkoda ponieważ działanie lepsze niż wszystko z czym miałam do czynienia do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam procto vitale. Mam porównanie z wieloma środkami na hemoroidy i szczerze powiedziawszy to na większości z nich poważnie się zawiodłam. W przypadku procto vitale jest dobry efekt, na początku nie miałam zaufania do tego typu środków jednak teraz widze,że działanie może być lepsze niż w przypadku leków na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariakot

Sama również się zdecydowałam na procto vitale chociaż zupełnie nie byłam przekonana. MOże przez kiepskie doświadczenia z przeszłości kiedy stososwałam wiele środków i nie dzialały. Byłam już tak zdesperowana,ze zastanawiałam się nad operacją. O środku dowiedziałam sie nie tak jak Wy z forów ponieważ fora zaczełam czytac niedawno. Po prostu nowy proktolog do którego się wybrałam zaproponował abym wypróbowała tą kurację. Plus oczywiście masci, które nadal powinno się przyjmować. Działanie nie takie natychmiastowe ale poprawa duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2016 o 09:55, Gość mariakot napisał:

Sama również się zdecydowałam na procto vitale chociaż zupełnie nie byłam przekonana. MOże przez kiepskie doświadczenia z przeszłości kiedy stososwałam wiele środków i nie dzialały. Byłam już tak zdesperowana,ze zastanawiałam się nad operacją. O środku dowiedziałam sie nie tak jak Wy z forów ponieważ fora zaczełam czytac niedawno. Po prostu nowy proktolog do którego się wybrałam zaproponował abym wypróbowała tą kurację. Plus oczywiście masci, które nadal powinno się przyjmować. Działanie nie takie natychmiastowe ale poprawa duża.

 

ja wlasnie bardzo duzo czytam o tych ziołach na forach i sie zastanawiam czy ich nie kupic, ale bałam się że fora to nie jest chyba dobre źródło informacji..Ale skoro piszesz, że tobie lekarz nawet polecił te zioła to nie wiem czy nie wypróbuje. Troche nieznośne są hemoroidy, chociaż nie mam ich w jakims zaawansowanyms stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martaa78

Usuwano u mnie fałdy skórne w okolicy proktologicznej, raczej kwestia kosmetyczna przed dalszymi zabiegami, bo miałam zaawansowane zmiany. Bałam się, ale poszło całkiem gładko w https://www.proctomed.pl. Poleciła mi koleżanka, której mąż tam od ręki się wyleczył z hemoroidów to warto było skorzystać. W Jeleniej Górze masz jakość międzynarodową leczenia proktologicznego można powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2016 o 09:55, Gość mariakot napisał:

Sama również się zdecydowałam na procto vitale chociaż zupełnie nie byłam przekonana. MOże przez kiepskie doświadczenia z przeszłości kiedy stososwałam wiele środków i nie dzialały. Byłam już tak zdesperowana,ze zastanawiałam się nad operacją. O środku dowiedziałam sie nie tak jak Wy z forów ponieważ fora zaczełam czytac niedawno. Po prostu nowy proktolog do którego się wybrałam zaproponował abym wypróbowała tą kurację. Plus oczywiście masci, które nadal powinno się przyjmować. Działanie nie takie natychmiastowe ale poprawa duża.

 

 

a po jakim czasie zobaczyłaś poprawe? zastanawiam sie po prostu nad zakupem tych ziół, a są dość drogie 🙂 wolałabym mieć jakąś sprawdzoną opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×