Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Aktywność fizyczna po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

20 lutego miałem wycinany wyrostek. Minął już miesiąc ,blizna ma 4,5cm bardzo ważny jest dla mnie jak najszybszy powrót do sportu. Pytałem sie lekarza kiedy mogę wznowić treningi chociaż nie dostałem chyba dokładnej odpowiedzi.Powiedział ,że mogę zacząć intensywnie trenować już po miesiącu ,choć inny doktor powiedział ,że pół roku -sam już nie wiem któremu zawierzyć. Chciałbym dokładnie wiedzieć kiedy mogę 1)Zacząć biegać 2)Zacząć ćwiczyć na siłowni(mała intensywność ,lekkie ciężary i maszyny) 3)Zacząć intensywnie ćwiczyć na siłowni 4.Zacząć trenować Sporty Walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie od wf-u dostałem na miesiąc ,więc za bardzo tego nie rozumiem.Po miesiącu mogę grać w piłkę,robić pompki i inne dość ciężkie ćwiczenia fizyczne ,a truchtać dopiero po 2 miesiącach? Dodam ,że przed operacją byłem osobą bardzo aktywną.Ćwiczyłem 7 dni w tygodniu ,zazwyczaj 4 razy trening Judo i 3 razy siłownia. Teraz po miesiącu od operacji czuję sie jakoś nadpobudliwie ,po prostu chyba bardzo ciągnie mnie do sportu. Ze szpitala wypisano mnie już po 3 dniach ,nie było żadnych powikłań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie daja na miesiac mi tez tak dali bez pojecia zupelnie. Juz minely 2 miesiace i sie zastanawiam czy lekko nie truchtac bo juz mam dosyc tego zastoju ale wydaje mi sie ze to bedzie dla mnie wielki wysilek. Wydaje sie wszystkim w okol ze ta operacja w ogole nie ma wplywu na nic a to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam konkretny komunikat od rehabilitanta - 2 miesiące przerwy zupełnej od sportu, po tym czasie stopniowe intensyfikowanie wysiłku. pamiętajcie, że jednak naruszone zostały narządy wewnetrzne w jakimś stopniu, więc my nie czujemy czasami, że tam się jeszcze wszystko na spokojnie goi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×