Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pokarm nie przechodzi przez jelita


Gość adam

Rekomendowane odpowiedzi

Co mi jest ,juz od 2 tygodni sie nie wyprozniam, srodki przeczyszczajace ktorych nigdy nie bralem nie dzialaja, rzygam zolcia, i utylem 6 kg mimo ze nic prawie juz nie jem, i mam objawy depresji czy nerwicy, czy to od jelit? lekarze faszeruja mnie psychotropami ktore pogorszaja moj stan, czy oni powariowali??co z tego ze kolonoskopia i gastroskopia nic nie wykazaly oprocz braku prystaltyki i zolci w zoladku, a co z jelitem cienkim?rosnie mi balon w okolicy pepka ,co jest?oni to wszystko na nerwice zwalaja to dlaczego psychotropy lewatyway i srodki przeczyszczajace i litry wody nie pomagaja mi sie wyproznic?? objawy te sie nasilaly powaoli latami a teraz juz jest cos zablokowane chyba.kto mi pomoze bo zdechne, tak sie boje. jestem z trojmiasta ,polecicie proktologa od jelita cienkiego blagam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To co Pan opisuje wskazuje na zaparcie lub niedrożność jelit. W przypadku zaparcia dieta bogatoresztkowa, ruch i czopki z Laktulozy, jeśli to nie pomaga to rzeczywiście stosuje się lewatywę. Myślę, że niedrożność zostałaby rozpoznana przez lekarzy. Proszę napisać jakie leki Pan przyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekow zadnych nie biore , od czasu do czasu controloc 40 bo mam przepukline wslizg rozworu przelykowego i nadkwasote,ale to chyba nie ma wplywu na jelita i refluks zolciowy ktorego przyczyna moze byc niedroznosc jelit moze czesciowa tylko, lub praliz, ale czemu nie dzialaja na mnie srodki przeczyszczajace ,litry wody, ruszam sie caly dzien praktycznie zeby rozladowac napiecie, biore lodowate prysznice, jem pelno blonnika i probiotykow i nic, od 2 tygodni, troche tylko gazy mam wciaz smierdzace i czsaserm troche sluzu z odbytu, dusptalin tez nie pomaga, juz nie wiem lekarze to ignoruja i mowia ze od psychiki, jakie badanie mam zrobic aby wykluczyc lub potwierdzic niedroznosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby upewnić się co do prawidłowej funkcji i stanu żołądka oraz jelita grubego należałoby wykonać gastroskopię i kolonoskopię. O tych badanich musi zadecydować lekarz. Rzeczywiście objawy, które Pan opisuje tez mogą być związane z psychiką lub być objawem ubocznym stosowania środków psychotropowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurdzy nigdy nie chcą ciąć, ja z jawną niedrożnością , wyczuwalnym na dotyk przewężeniem , jelito jak sucha rura , musiałam walczyć przez miesiące o operacje, dzięki poparciu lekarzy gastrologów udało się , ale ledwo rok minął i objawy wróciły, nikt nie chce mi pomóc, a mój lekarz w prost mi powiedział że nic z tym nie zrobi aż nie pogorszy się aż do wycięcia :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×