Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydalanie gazów przez ranę po nacięciu ropnia okołoodbytniczego


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu miałem operację nacięcia ropnia okołoodbytniczego. Mam teraz rankę około 1 cm w okolicy odbytu po operacji, zmieniam opatrunki 3 razy dziennie (gazy są dość mocno brudne od krwi, w sumie jestem niecałe dwa dni po operacji). Zauważyłem, że gdy wydalam gazy, czasami wydalane są tą ranką (24h po operacji, po wydaleniu gazów tą raną poleciało kilka kropel krwi). Zastanawiam się czy to normalne objawy po operacji i czy wymagają następnej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś wizytę kontrolną w szpitalu, jestem 8 dni po operacji. Powiedziałem chirurgowi o *uciekanie* gazów przez tą rankę i o wydzielającej się ropie z tego. Obejrzał i jakimś narzędziem naruszył tą rankę, że miałem trochę krwi na opatrunku (krew z rany nie leciała już z 5 dni). Powiedział, że to prawdopodobnie przetoka i rana musi się zagoić od środka i będzie mi *naruszał* tą ranę, aby się nie zagoiła od wewnątrz i mam przychodzić co tydzień (jeśli nie będzie efektów będzie operacja). Na internecie czytałem, że przetoka okołoodbytnicza bardzo rzadko goi się sama z siebie, czy to *leczenie* ma sens? Czy jest szansa, że w tym sezonie siądę na rower (moja pasja, rozumiem że muszę sobie jej odmówić)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×