Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybrzuszenie kości? przy ranie ciętej


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Zadalem sobie rane cieta noze przy krojeniu kapusty. Chodzi o kciuk, strona zewnetrzna, 1/3 od podstawy. Nie bede wchodzil w szczegoly, rana sie goi juz ponad 6 tygodni. Blizna wyglada ladnie, ale czesciowo jest zarozowiona i ponizej powstalo uwypuklenie (kosci?). Bylem z tym u lekarza i farmaceuty. Pierwszy, ze stooickim spokojem orzekl, ze rana sie ladnie goi, podal tylko Neosporin, ktorym mialem smarowac blizne przez 3 dni. Smarowalem 5 dni i bez wiekszych rezultatow. Drugi obejrzal i orzekl, ze jakby byla infekcja bylyby juz jakies zmiany, po prostu tak wolno mi sie goi. To ja juz zbaranialem. Ide do specjalistow, ktorzy upewaniaja mnie, ze goraco promieniujace na cala reke i wypuklosc, to nic takiego, ze *do wesela sie zagoi*. Podejrzewam, jako zwykly laik, ze to moze byc uraz kosci (zbicie, naciecie... jakkolwiek to sie nazywa), ktora wlasnie w ten sposob manifestuje (wypuklosc, goraco) tenze uraz. Jak wiadomo kosc sie wolniej goi jak tkanka miekka, wiec to moze potrwac. Byc moze jest cos na *wyciagniecie tej opuchlizny*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odew. Oczywiscie nie byl to chirurg, tylko lekarz pierwszego kontaktu. Blizna jest ladna. Latwo powiedziec, ze najlepiej sie udac do chirurga. To sie wiaze z duza kasa w kraju, w ktorym mieszkam. Ponownie zloze wizyte u lekarza ogolnego. Ale mam juz tyle informacji od ludzi zwiazanych z medycyna, ze wszystko wskazuje na bardzo wolne gojenie sie rany na kosci. Stad wybrzuszenei i cieplota tkanek otaczajacych. Troche ciagnie po rece na zmianie pogody tez. Moge roweniz zrobic test na krew, by sprawdzic czy nie ma infekcji, chciaz zarozowienie nie jest zbyt duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×