Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to wyrostek? delikatne kłucie w prawym boku


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry .Od 4 dni czuję delikatne kłucie w prawym boku.Nie mam gorączki,przy podnoszeniu prawej kończyny dolnej i jej opuszczaniu nie odczuwam bólu i podczas głębokiego oddechu również.Kłucia nie są mocne delikatne dość,martwi mnie to,że może to być wyrostek bądz coś innego.Wspomnę,że jestem bardzo nerwowa,denerwuję się również z błahych powodów,może to jest spowodowane stałym stresem? Już raz kuło mnie w boku ale to nie trwało nawet jednego dnia,było to dość dawno,a przydarzyło mi się znowu 4 dni temu i trwa do dziś,bardzo się tym martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zapalenie wyrostka ma często podstępne i niecharakterystyczne objawy. Dolegliwości mogą być oczywiście spowodowane również stresem. Osobiście doradzam wizytę u lekarza, który Panią zbada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ praktycznie ja też mam taki problem tyle,że ból w prawym boku odczuwam od 5lat,bóle pojawiają się z 2 -3 razy w roku i potrafią trwać nawet 2 miesiące non stop nie jest to jakiś straszny ból po prostu odczuwam dyskomfort w tym boku,robiłam tylko podstawowe badania wszystko jest ok,lekarze podejrzewają wyrostek,kamice nerkową lub zespół jelita drażliwego,już sama nie wiem co mam o tym myślęć i do jakiego lekarza się udać?Może ktoś mi doradzi co zrobić no bo czy wyrostek mógłby boleć tyle czasu?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też miewam podobne bóle raz w roku od 12 lat i też boli mnie około miesiąc miałem wszystkiee badania od TK po kolonooskopie i nic nie wykryto nie wiem co dalej robić, zaproponowano mi diagnostyke laparoskopową ale mnie to trochę przeraża bo jak by nie było to zabieg chirurgiczny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuleczka

WIitam, u mnie od 2 lat to samo ból przez około 5-6 tygodni w prawym boku dwa trzy razy do roku . Byłam u gastrologa, ginekologa , chirurga, neurologa kazdy przebadał zrobił USG,morfologie, wymazy i nic a mnie boli i boli . Kolonoskopi mi nie zalecono bo za młada jestem i wogóle a ja już nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Widzę, że takich jak ja jest więcej... Też mam takie bóle. pierwszy raz gdy byłam w ciąży i teraz znowu (mały ma 10 mies). W ciąży usg wykazało powiększone pętle jelita (w tym wyrostek). Jeśli jest tyle osób, które pozostają bez diagnozy to ja mieszkając w małym mieście mam na nią jeszcze mniejsze szanse. Ale czy fakt, że nie istnieje przewlekłe zapalenie wyrostka nie wyklucza go jako przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 1 dnia rowniez odczuwam ten ból czasem jest on słaby ale nagle kłuje mnie troche bardziej wtedy musze usiasc i poczekac az minie boje sie ze to moze byc cos z wyrrostkiem robaaczkowym bo tam wlasnie mnie kluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie mam zapalenie wyrostka i ja mowie na to przewlekle bo tak naprawde to to sie ciagnie kupe lat...tylko ze teraz to mnie wzielo na calego .....i chociaz badania (USG kreww mocz i itp.)wyszly znakomicie to mam zapalenie ponoc nie typowy przypadek ...narazie biore antybiotyk i zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skakali po nie naciskali kaszlałam no i nie wyrostek od zeszłego roku tak od Listopada mam to teraz albo boli cały tydzień albo 2 razy po 3 dni w miesiącu badania dobrze.Ból się nasila przy ćwiczeniach o brzuszkach już w ogóle nie ma mowy.Lekarka powiedziała że to nie wyrostek ale ja spotkałam się z ludźmi którzy mieli takie lekkie bóle,kłucia i to był wyrostek.Koleżanka tez tak miała jak wychodziła z autobusu to ją zakuło chirurg jej powiedział że to wyrostek i jak teraz nie wytnie to i tak za 3-5 lat przyjdzie do niego więc zgodziła się i wycieła od razu. Ja ma już dość tego czasami wolałabym porządny atak z wymiotami a tak ciaciaja się ci lekarze.Ból mój w prawym boku najpierw to uczucie bólu nogi a potem jak by coś z prawej strony bolało.Ja jeste zdania że to wyrostek ot no ale z lekarzem się nie bede kłócić.Gorączki nie mam tylko ostry ból aha po tabletkach przeciwbólowych przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo przypadków, gdzie badania usg moczu itd są znakomite ! A tak na prawdę to wszytsko tam się dzieje coś nie tak. Tak tez miałam ja... A usg zazwyczaj pokazuje prawidłowo, kiedy to skóra cieniutka jest. A zapewne kazdy ten tłuszczyk ma i jak tu badania dobrze zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA....Urodzilam dziecko rok temu ...przez ten czas mialam rozne bole brzucha...ale tlumaczylam sobie to gojeniem sie po porodzie.Teraz mam mocne klucie w dolnym prawym boku brzucha...zazwyczaj gdy podnosze dziecko na rece ,prawa noge,wychodzac po schodach,Nie jest to az tak mocny bol ale jest to strasznie drazniace uczucie....oprócz tego czesto chce mi sie siusiu ...wiec nie wiem co to moze byc?Wyrostek? zapalenie?nie wiem....Poradźcie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 5 stycznia 2010 roku wieczorem dostałem strasznych boleści brzucha. Bolało z przodu z boków i z tyłu nawet, miałem gorączkę, ale nie miałem braku apetytu ani problemów z poruszaniem. Następnego dnia poszedłem do lekarza bo bóle się nasiliły, lekarz powiedział mi, że to prawdopodobnie wyrostek robaczkowy, ale żebym jeszcze na dobe wrócił do domu. Jednak następnego dnia rano już mnie nic nie bolało także do szpitala się nie wybrałem. Następnie od 18-22 stycznia 2010 znów zaczął mnie boleć brzuch, lecz zupełnie inaczej niż za pierwszym razem. Nie był to już taki ciągły masakryczny ból, lecz raczej lekkie kłucie zorientowane raczej na środku brzucha i nie ciągłe, tylko tak *co jakiś czas*. To też mi przeszło. Teraz od 7.02 juz 3 dzień mam takie objawy bólu brzucha. Nie mam gorączki, ani nie odczówam żadnych innych dolegliwości. Zaznaczę, że w trakcie trwania boleści nie zażywałem żadnych leków przecibólowych. Co to może być, jeżeli nie wyrostek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kucie w prawym boku pojawiło się w styczniu po 2 tygodniach latania po lekarzach ginekolog,chirurg,lek rodzinny kilka badań USG ,krew,mocz nic nie ustalono tak naprawde kilka diagnoz: podrażnienie wyrostka,zespół jelita drażliwego, jajniki, nerwica. 2 tygodnie przerwy i spokoju po nospie i od wczoraj znowu kucie w prawym boku oraz prawa strona brzucha przy pempku takrze osłabienie i sennosć. Dalej szukam odpowiedzi jak to leczyć i co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję podobnie. Od tygodnia dziwne kłucie w prawym boku, promieniujący ból w stronę żebra i łopatki, czasami uczucie ucisku, tak jakby ktoś mocno ściskał od wewnątrz tę część brzucha. Ból jest pulsujący, albo kłujący. Wczoraj nasilił się przy skręcie tułowia. Nie jest jednostajny. Myślałam, że to wątroba, potem nerki. Zrobiła badania morfologiczne, ob, panel nerkowy, panel watrobowy, badanie moczu - wszystkie wyniki w normie. Byłam dwa razy u ginekologa - nic. Do tego dochodzi uczucie niepokoju, wewnętrznego rozbicia, osłabienie. Jutro idę do internisty. Ciekawe co powie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 2 dni mam kłócia kilkusekundowe nasilajace sie przy chodzeniu lun podnoszeniu nogi lub reki do góry.Bardzo sie martwie co to może byc,czy to możliwe ze wyrostek?Bóle sie zaczeły pod koniec listopada,badania krwi i moczu mam za 3 tygodnie,czy ktos moze ma to samo,albo ktos wiem czy tak dugo jest mozliwy wyrostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycja:)

witam mam podobnie jak wy , tez mnie na poczatku masakrycznie bolalao az zasnelam wieczorem z bolu nie mialam goraczki lecz temp 35,7 . nie wiem co to bylo przeszlo lecz nie kiedy wraca lecz lagodniej i krotkotrwale, czy to moze byc wyrostek?? nie wiem czy isc do lekarza.. jak robilam siku to bolalo nawet stolca zrobic nie moglam , zaparcia. podnoszenie nogi tez bolalo ale przy opuszczaniu, sama nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna

witam mam taki sam problem jak wy. od pewnego czasu (roku) mam bóle w prawym boku, ból nie jest stały tylko od czasu do czasu nieraz nawet o nim zapominam. Ale ostatnio jak wchodziłam po schodach to chwycił mnie tak silnie, że musiałam się zatrzymać(ból trwał kilka sekund ale był nie do zniesienia). Teraz od tego czasu boli mnie cały czas ale lekko. byłam u ginekologa powiedział,że on nic ze swojej strony nic nie widzi. Czy to może być wyrostek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 lat i kłuje mnie od jakichś 2 dni w prawym boku..Co jakiś czas zaboli mnie też trochę brzuch...Po prawej stronie..czasem po lewej..Nie jest to mocne kłucie...Mam to od jakichś 3 dni...Ogólnie jestem nerwowa...Nie wiem co to jest..Boję się...Proszę, odpowiedzcie mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×