Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pękające sutki, rany, strupy, swędzą i bolą


Gość Zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona

Witam. Na moich sutkach zaczęły się pojawiać rany, strupy, a podrażnione miejsce jest czerwone. Dzieje się tak długo dla mnie, że nie pamiętam od kiedy, ale raczej w okresie ok 2-3 miesięcy. Strasznie mnie swędzą i bolą brodawki. Mam 16 lat i od razu mówię, że ciąża nie wchodzi w rachubę! Używałam kremu Nivea oraz Avene przepisaną kiedyś przez dermatologa (uczulenie na klamrę metalową od paska do spodni), ale nic nie pomagało, a z czasem jest coraz gorzej. Co się dzieje? Mogę sama to *wykurować* np jakimś kremem czy zgłosić się do lekarza? Czy grozi mi ... operacja, a może coś gorszego? I jeśli mam się gdzieś zgłosić to gdzie: do dermatologa czy może lekarza rodzinnego? Proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta marciniak

witam no raczej powinnas sie zglosic do ginekologa on wtedy skieruje cie na badanie usg wtedybedzie wiadomo co ci dolega ale z tego co przeczytalam to zaciekawie to nie wyglada idz jak najszybciej do ginekologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez :( któryś rok juz*/ zasychaly jak naklejałam plastry, teraz nie pomaga juz nic, a powstały jeszcze swedzace rany na drugiej brodawce! na poczatku bylo to przyjemne swędzenie,ale teraz ostre, kłujące (chodz nie boli). Na jakims forum poradzono mi wizyte u lekarza jak najszybszą*/ póki co odwlekam, ale prolem jest juz nie do wytrzymania, wiec niestety juz czas*-/. JEsli ktos wie, co to jest tez byłambym wdzieczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z objawów Atoowego zapalenia skóry, natomiast nie czesty. Byłam z tym u dermatologa przepisał mi płyn do przemywania po tygodniu rany sie zagoiły ale wiem że to dość nieprzyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem - tylko że ja mam rane która nie chce sie goić i czesto leci krew - swedzenie czasami tylko czuje zazwyczaj wtedy okazuje sie ze ranka krwawi - u lekarza bylam powiedzial ze tak musi byc tylko wydalam pieniadze niepotrzebnie na prywatnego bo panstwowy mial zapisy na usg za pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam z tym problem. Od pewnego czasu zaczęły mi dość mocno pękać sutki, nie dość, że brzydko to wygląda to jeszcze szczypie i swędzi. Byłam z tym u ginekologa, robiłam USG piersi, USG nic nie wykazało. obydwie panie kazały mi smarować bephanolem i alantanem ale niestety nic nie pomogło. Zarejestrowałam się do onkologa i czekam na wizytę. Mam nadzieję, że on mnie pocieszy i poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie to jest grzyb ! Tez mialam takie * ślady * na dłoni i skutkach . Wygląda to jak luszczaca sie skóra , strupy , czasem gdy sie rozdrapie to również krew . Grzyb nie mieści sie na zewnątrz on jest w środku nas. Jest to wynikiem złej diety , za dużo słodyczy , cukru ,ketchupu . Jeśli chcą sie Panie wyleczyć to polecam zmianę diety oraz mi dernatolog przepisał masc Advantan . Jeśli nie zmienia Panie diety to zaraz grzyb pojawi sie z innym miejscu np . Na ręce , nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożena &#8226* ponad 2 lata temu Ja mam podobny problem - tylko że ja mam rane która nie chce sie goić i czesto leci krew - swedzenie czasami tylko czuje zazwyczaj wtedy okazuje sie ze ranka krwawi - u lekarza bylam powiedzial ze tak musi byc tylko wydalam pieniadze niepotrzebnie na prywatnego bo panstwowy mial zapisy na usg za pol roku Dziewczyny - ja po 2 latach chodzenia po lekarzach mam diagnozę - GRUCZOLAK BRODAWKI SUTKOWEJ - usunęłam to paskudzctwo niestety przez straciłam prawie cały sutek - ja poszłam do hirurga a on mnie skierował do onkologa to jesdyne wyjscie żeby coś z tym zrobić. Madzia - piep...ysz gupoty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby dobrze nawilżać piersi przed i po karmieniu, wtedy sutki nie będą pękać. Najlepiej stosować krem przygotowany specjalnie dla karmiących mam, ja używałam tego z firmy mama*s i bardzo mi pomógł i przyspieszył gojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×