Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból odbytu przed wypróżnieniem przy zgrubieniu w odbycie


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam pewien problem., Otóż, przed wypróżnieniem (z resztą nie każdym) dokucza mi ból odbytu. Jest on dość silny i trwa dosłownie moment, ale mam wrażenie, że pęknę. Nie mogę wtedy usiąść, bo am uczucie parcia. Trwa to do momentu wypróżnienia, potem ustępuje. Podobnie jest jeżeli nagromadzą się gazy. Jednak nie powtarza się to za każdym razem, tylko od czasu do czasu. W końcu sprawdziłam palcem czy coś tam mam i na wewnętrznej ścianie, nawet nie głęboko (góra pół palca) wyczułam zgrubienie, które mnie bolało przy dotykaniu i wydaje mi się, że powoduje to zwężenie światła odbytu (nie wiem czy tak się mówi, staram się obrazowo opisać co wyczułam). Dodam, że ponad 1,5 roku temu urodziłam dziecko i mniej więcej od tego czasu pojawia się mój problem (przynajmniej tak mi się wydaje). Nie wiem czy może to mieć związek z wysiłkiem przy porodzie? Czy jest to bardzo niebezpieczne? Jak mogę doraźnie sobie pomóc? Do lekarza oczywiście pójdę, ale w najbliższych dniach niestety nie mogę. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam! Dodam jeszcze, że nie mam żadnych dodatkowych widocznych objawów typu krew czy śluz w kale ani nic podobnego. Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości mogą dawać żylaki odbytu lub też szczelina odbytu. Oczywiście,a by to dokładnie zdiagnozować trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga najlepiej proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×