Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okropny ból brzucha w okolicy prawego dolnego boku biodrowego, wątroby oraz nerek


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od pewnego czasu (3-4 lata) mam okropny ból brzucha w okolicy wątroby i prawego dolnego kwadratu brzucha oraz nerek ,był to ból ,który przemijał.Mam 18 lat i boję się o swoje zdrowie.Byłem u lekarza i miałem badanie USG,KRWI ,MOCZU (Na posiew i zwykłe).Lekarz wykluczył także możliwość stanu zapalnego wyrostka robaczkowego.Moje pytanie jest następujące:Czy to może być tętniak bądź kamienie nerkowe? i Od czego powinienem ponownie rozpocząć badania które miałyby na celu znalezienie i zlikwidowanie tegoż że problemu ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tętniak oraz kamica nerek byłaby rozpoznana w czasie USG jamy brzusznej. Ewentualne objawy mogą pochodzić ze strony kręgosłupa (RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz piersiowego kręgosłupa) lub ewentualnie jelita grubego (kolonoskopia). O dodatkowych badaniach musi zadecydować lekarz po badaniu Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Warmii

witam. Od kilku lat (5-6) odczuwam silny (ostatnio bardzo silny) ból w prawej dolnej części brzucha.. Miałem robione badanie USG 2 razy i nic ono nie wykazało, z tego co wiem gdyby było to zapalenie wyrostka robaczkowego to badanie USG by coś wykazało.. Dodam że ból ten zdarza się po wysiłku a także w momentach w których nic nie robię..Byłem też u chirurga - ten mnie *obmacał* i tez nic nie stwierdził Chciałbym aby ktoś mi doradził o co chodzi.. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wrócilem ze szpitala mialem wyrostek ropny. Przed diagnoza od rana mnie brzuch bolal od zoladka po jelita i sie ustatkowal w dolnej czesci prawej strony brzucha, pojechalem do chirurga i nawet na usg tego nie wykryli bo to musi byc specjalista z tego co mi mowili podjeli sie mnie operowac i jakos nie trafilem do Św Piotra*) wiec lepiej niech zrobia wszystkie badania i miec spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Podstawa to badanie krwi. Jeśli wyrostek pojawia się podwyższenie leukocytów i poziom białka CRP. Gdy te wynika prawidłowe, kolejne badanie to niestety mało przyjemne włożenie endoskopu do jelita i badanie kolonoskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prawie 19 lat i również od kilku lat mam boleści brzucha, które pojawiaja się, ustają, przez jakiś czas jest spokój a potem ponownie to samo...Jest to takie kłucie w prawym dolnym rogu brzucha, a także często koło pępka... Mam również czeste boleści całego dolnego podbrzusza... Ostatnio pojawiły się też bóle w tylnym prawym rogu, jakby pod prawą nerką... Przez ostatni tydzień miałam biegunkę, ale częściej pojawiają się zaparcia, a po tym rzadko, ale zdarza się lekkie krwawienie z odbytu... Miałam robione badania krwi, usg, byłam odsyłana od lekarza do lekarza i nic nie wykryto...Czy wie ktoś może od czego to może być?? Nie wiem sama co mam myśleć, nawet lekarze nic nie mogą powiedzieć na ten temat a ból nie ustaje. Proszę o pomoc i jakieś informacje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem już 3 dzień mnie męczy ból w z prawej strony brzucha na wysokości biodra, mam również wysoką temperaturę ciała od kilku dni czy to może być wyrostek????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam silny kujący ból w podbrzuszu wraz z biegunką,najpierw odczuwam takie wrażenie jakbym bardzo chciała się wypróżnić po wejściu do wc leci ze mnie woda, a uczucie pełności nie mija po chwili robi sie lepiej lecz gdy kładę się do łóżka silny przeszywający ból znowu powraca, jest nie do wytrzymania mam wrażenie jakby coś wewnątrz się skręcało, wzięłam zwykły apap poprawiło sie na jakies 3 godz lecz przy przebudzeniu powróciło, zażyłam nospe i jak narazie jest dobrze, już nic nie jem bo boje sie ze znowu to nawróci, dodam że byłam w szpitalu z podejrzeniem wyrostka, miałam robione usg i krew ale nic nie wykazało. Nie wiem co się ze mną dzieje mam dopiero 24 lata i raczej takie dolegliwości nie są normalne, dodam że w szpitalu Pani na pytanie co mi jest odpowiedziała że prawdopodobnie nic*) szkoda tylko że to *nic* nie pozwala mi zasnąć*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem , dziś koło godziny 5 rano obudził mnie silny ból koło prawej nerki a takze podbrzusze , pojechałam do szpitala , tam dali mi zastrzyk i kazali zrobić usg, badanie krwi oraz moczu , od godziny 5 do 14 zwijałam sie z bólu, potem ból zniknął, i do teraz mnie nie boli, lekarz podejrzewa piasek w nerce lub kolke nerkową , sama nie wiem co o tym myśleć, co prawda piasek jest to *choroba* sama nie wiem jak to okreslić genetycznie mój tata miała babcia również , mam 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja rozwiniez mam podobny problem otorz boli mnie czasami nie jest to slaly bol w prawej polowie brzucha czasem przy dosc wyczerpujacym wysilku fizycznym odczuwam bole w okolicach pachwiny ktore mijaja na kilka dni po jednej tabletce ibuprofenu , lecz wracaja wiec bylam u lakarza oraz w szpitalu powiedziano mi ze to miesnie i kazali przyjmowac nadal ibuprofen , lecz nie podoba mi sie ten bol dlatego jescze wczoraj poszlam do lekarza ktoremu opoweidzialm o moim problemie i bezradnosci , oczywiscie zbadal mnie oraz osuchal brzuch stetoskopem i powiedzial ze nic nie wyczowa , dal mi tabletki mebeverine i biore od dzis oraz skierowanie na przeswietlenie jamy brzusznej dla uspokojenia. Nie mam pojecie co to moze byc ale mam go juz dosc . Jak bede miala przeswietlenie i opis lekarza dam znac . Oczywiscie jak wy wszytscy rowniez ja robilam diagnoze w internecie i wiecie co ?? potym wszystkim naparwde mozna sobie w glowe nawbijac roznych rzeczy , wiec nie popieram takich diagnoz poniewaz wszyscy inaczej przechodzimy kazdy bol itp. Zycze zdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 18 lat . mam straszny ból podbrzusza i prawego dolnego boku oraz straszne skurcze odbytu miałam już robione USG które nic nie wykazało oraz badania krwi które w większości były negatywne a badanie moczy wykazało tylko bakterie przez kilka dni gorączkowałam 39i5 żadne leki nie pomagają co mam dalej robić od jakich badań zacząć czy to jest rak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiura

Witam,mam 64 lata,sport to boks,pływanie które uprawiałem ale od kilku lat odczuwam silny ból z tyłu w okolicach nerki.Zrobiłem badania :gastroskopie.USG jamy brzusznej i przeswietlenie kręgosłupa,nic nie wykryto a ból jest dalej.Jestem z nadwagą i myslę że to odzywa się kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem bul prawej dolnej strony.Trzy razy robiono USG i nic Poszedłem do do chirurga w Częstochowie którego prosiłem o prześwietlenie lub tomograf komputerowy -odpowiedz za drogo .To badaniem ręcznym wywołał mi przepukliny pachwinową .Po bolesnym badaniu które polegało na wkładaniu palców z pieczeniem w pachwinie ledwo dojechałem do domu.. Takiego bólu przed badaniem nigdy nie miałem Po sześciu miesiącach urodziłem kamień nerkowy którego oddałem na badanie. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam coś czego nikt jeszcze nie zdjagnozowal. Od października męczył mnie bóle w okolicy brzucha a biodra plus nerki , prawa strona z lekkim przejściem na lewą. Usg i badanie moczu w sumie nic nie wykazało bóle ustały. Pojawiły się znów w styczniu wybrałam się do ginekologa zapłaciłam nie mało za wizytę i badania hormonów. Wdrożono tabletki antykoncepcyjne ból prawie się nie pojawiał. Ponad 2 tyg temu ból wrócił silniejszy. Rodzinny stwierdził zaburzenia rdzenia kręgowego i splotu nerwowego. Zastrzyki nie pomagały. Ginekolog stwierdził zapalenie drug moczowych bez uprzednich badań. 4 dni pozniej odesłała mnie do chirurga by wykluczyć wyrostek. Chirurg podejrzewał kolka nerkowa, kamice moczowa - badanie moczu - odwodnienie , słaby kwas i krew , dostałam zastrzyk który ulżył tylko na godzine. Dzień później ból silniejszy urolog po usg i rtg wykluczył kamienie w nerce. Czekam na urografie. Jeszcze Tego samego Dnia Wieczorem dreszcze W Nocy temoeratura. Ból nie znika a wykańcza tak jak by mięśnie były cały napięte. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ja walcz z tym od 3 miesięcy jest to problem czynnościowy wywłołany czynnikiem zewnętrznym u mnie to nerwica jak jak mam sytuacje stresogenne to czuje bó w prawej dolnej części brzucha, jest to jelito drażliwe nic strasznego tylko że boli, ponadto dokucza mi żołądek z tym gorzej ale jak poradzisz sobie z przyczyna np. nerwicą to wszystko mija jak by tego nigdy nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, czyli widać to kolejny przykład że dopiero jak boli to ludzie się intersują swoim zdrowiem i organizmem :) rozumiem ze do 30stki to trzeba miec pecha zeby powaznie chorowac ale potem? omfg. trzeba robic regularne badania itp. a co do watroby no to tutaj jest jeszcze kilka innych objawow, ktore sugerowac moga ze jest cos nie tak, polecam poczytać: http://www.biomedical.pl/zdrowie/objawy-chorej-watroby-3873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie radzę z tak ostrym bólem stosując krem znieczulający swiss medical, który kupiłam na stronie www.naporost.pl Był to najlepszy wybór, ponieważ krem na tej stronie jest najtańszy w internecie, a w aptece nie można znaleźć tego kremu. Dlatego polecam tam kupić i jak już przyjdzie paczka, to wystarczy, że posmarujesz się i ból znika bardzo szybko na długie godziny. Mi bardzo pomaga, dużo lepiej niż tabletki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×