Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zanik pracy jelit przy bulimii


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od prawie 15 lat choruję na bulimię. Stosowałam środki przeczyszczające i wymiotowałam. Oo prawie dwóch miesięcy postanowiłam się leczyć. Nie chodzę do psychiatry, staram się leczyć sama. Chodzę natomiast do gastrologa, niestety mam straszne problemy z jelitami .Całkowity zanik pracy jelit,perystaltyka leniwa. Miałam robioną gastroskopię. Po wypiciu nawet szklanki wody jelita stają się napuchnięte tak,że już skóra na brzuchu mnie boli. Proszę mi powiedzieć co mogę zrobić żeby ten brzuch się zmniejszył.Biorę leki na poprawę perystaltyki:tribux, debutir, laktulozę.Ale brzuch jest cały czas napęczniały.Jem już prawie normalnie, cały czas pracuje nad sobą. Wypróżniam się bez pomocy już leków przeczyszczających prawie codziennie z trudem ale pomału zaczęło coś ruszać, proszę poradźcie mi co mogę jeszcze zrobić aby zmniejszyć obwód brzucha , cała jestem napuchnięta.Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku można jeszcze zastosować leki na bazie simetikonu. Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×