Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niepełnosprawność przy silnym zespóle jelita nadwrażliwego


Gość Aneta lat 27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta lat 27

Dzień dobry. Panie doktorze zwracam się do Pana z następującym pytaniem. Mianowicie, od dwóch lat jestem diagnozowana w kierunku rozpoznania choroby Leśniowskiego-Crohna. Niestety w dalszym ciągu nie mam jednoznacznie postawionej diagnozy. Badania kolonoskopem niby nie pokazują zmian typowych dla tej choroby, natomiast ostatnio wykonany pasaż pokazał taką zmianę. Lekarz, który mnie prowadzi nie bierze pod uwagę wyniyku tego pasażu co mnie bardzo martwi i dziwi. Jestem już osłabiona i zmęczona. Na ostatnim wypisie ze szpitala napisano mi w rozpoznaniu Silny zespół jelita nadwrażliwego. Panie doktorze ja nie mam juz siły chodzic nawet do pracy. Czy w związku z takimi niejasnościami w diagnostyce mogę ubiegać się chociaz o nadanie stopnia niepełnosprawności. Dodam ze jestem po operacjach ginekologicznych, mam endometriozę i przełyk barreta rozpoznany. Bardzo proszę Pana doktora o odpowiedż ponieważ juz nie wiem co mam ze sobą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na podstawie takich dolegliwości i takich rozpoznań nie można starać się o niepełnosprawność i to w żadnym zakresie. To schorzenia, które zazwyczaj w przeważającej większości da się leczyć i poza tym kontrolować. Ostatecznym rozpoznaniem choroby Leśniowskiego-Crohna musi być kolonoskopia z potwierdzeniem w wycinkach choroby przez badanie histopatologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iza 28 lat

Witaj Aneta,rozumiem twoją sytuację.Ja także od 10 miesięcy jestem diagnozowana w kierunku Crohna.Moje wyniki kolonoskopii z wycinkami są niejednoznaczne,w wycinku wyszedł jakiś nieswoisty,przewlekły naciek zapalny,ale lekarz po zobaczeniu wyników nadal nie może potwierdzić tej choroby,a dokładnie dwóch lepszych gastrologów w moim mieście.Podobno u niektórych ludzi sytuacja klaruje się nawet kilkanaście lat i po takim czasie można powiedzieć że to na pewno to.A robiłaś p/ciała w kierunku jersiniozy?Ja robiłam i to niestety nie jersinia.Jakie masz objawy?Bierzesz jakieś leki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aneta lat 27

Witaj Iza. Nie robiłam tego badania niestety. Główne objawy to silne biegunki kilkanaście razy dziennie. Nawet w nocy muszę wstawać czasami. Ja miałam juz 4 kolonoskopie i kazdy wynik z wycinków jest inny:( mam gorączki, czasami wymiotuje, schudłam bardzo. Bolą mnie stawy i kręgosłup. A każdy lekarz u którego byłam stawia inną diagnozę i nie bierze pod uwagę wyników zlecanych przez poprzednich lekarzy. W tej chwili biorę Sulfasalazynę EN 4x2, kwas foliowy, alfadiol, potas, Xifaksan, tribuxs, gasek famogast duspatalin i szereg innych leków. Mam już dość. I nie mam już sił. W pracy jest tragedia. A lekarze dalej nie wiedzą co to jest dokładnie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iza 28 lat

Hej.Sporą bierzesz dawkę sulfasalazyny i w ogóle sporo leków,powinna być poprawa,chyba że od niedawna bierzesz leki i nie zaczęły jeszcze działać.Jeśli powyżej miesiąca bierzesz to może udaj się do swojego gastro może trzeba będzie zmienić leki,albo wprowadzić jakiś steryd.Ja biorę Pentasę i służy mi,chociaż nie miałam wcale biegunek a tylko bóle brzucha w okolicy wyrostka.Pozdrawiam,trzymaj się,życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×