Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabrzmiały i bolący odbyt przy infekcji rotawirusem


Gość Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedwczoraj zacząłem wypróżniać się wodą z odbytu. Dziennie chodziłem do łazienki po 10 - 15 razy, po każdym razie podcierałem odbyt papierem, już później podcieranie stało się nie do pomyślenia dlatego po każdym wypróżnieniu spłukuje się prysznicem. Jakoś po dobie od takiego częstego podcierania, gdy biore prysznic i spłukuje się tam to mnie piecze, jak również siedząc i nic nie robiąc piecze mnie i boli odbyt. Myjąc się w wannie zauważyłem jakby był on taki dziwny, lekko nabrzmiały i taki napuchnięty. Boje się że są to żylaki. Nigdy ich nie miałem, ani nie leciała mi krew z odbytu, ale gdy wyczułem że jest on nabrzmiały i mam uczucie bólu i pieczenia przy siedzeniu to się przestraszyłem. Wyrównuję stężenie elektrolitów pijąc rozcieńczany proszek, piję płyny, od czasu do czasu jem jogurt mały i wczoraj miałem gorączkę i czułem się osłabiony. Czasem gdy napije się wody (300-400ml) czuje jakby z żołądka wszystko przemieszczało się do jelit i tak mi tam bulgocze, po czym mam uczucie jakbym musiał iśc się wypróżnić. Idąc do toalety dosłownie wypróżniam się wodą. Trwa to już drugi dzień. Panie doktorze, czy wszystko jest ze mną w porządku i ile może się utrzymywać taki stan, jak również czy z tym że piecze mnie odbyt i czuje jakby był nabrzmiały troszkę, czy to jest normalne? Czy można stosować podczas tej dolegliwości czopki glicerolowe dla dorosłych? chciałbym dodać jeśli można, że jak siadam w łazience na wc to przy pierwszym że tak powiem *stękaniu* strasznie piecze mnie odbyt i prawie boje się wypróżnić, ale jak już pójdzie, to później przestaje mnie boleć wszystko i troche tylko boli, ale nie tak żebym nie mógł i się bał. Później jak idę pod prysznic i myję się to zauważam palcami że ujście mojego odbytu jest takie napuchnięte troche i jak dotykam nawet delikatnie palcem to piecze trochę. Nie miałem 2 dni temu takiego problemu, wszystko było ok, żadnego bólu, dopiero gdy zacząłem tak podcierać odbyt po każdym wypróżnieniu dość mocno, byłem około 15-18 razy w ciągu doby w toalecie, to tak już za 12-13 razem piekło, za 18 nie dało się praktycznie podcierać tak bolało, więc przerzuciłem się na mycie prysznicem po wypróźnieniu i boje się że to mogą być żylaki. Gdy teraz siedzę tak 10 minut po wyjściu z toalety czuje pieczenie tam, ale mogę siedzieć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×