Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha przy drożdżakach candida w pęcherzyku żółciowym


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad roku mam bóle brzucha ,po zrobieniu USG okazało się że mam polip 4mm lekarz stwierdził że te bóle nie są od tego polipa i kazał powtórzyć badanie za pół roku żeby sprawdzić czy ten polip nie rośnie.Dodatkowo kazano zrobić mi gastroskopie.W gastr. wyszło wszystko dobrze oprócz tego ze wykryto u mnie w pęcherzyku żółciowym drożdżaki candida doktor stwierdził że te bóle właśnie od tego się biorą i zalecił kurację.Niestety to leczenie nie pomogło ,a kuracja była długa.Po 8 miesiącach powtórzyłem badanie usg i okazało się że tego polipa już nie ma, czy jest to możliwe że ten polip zniknął czy po prostu robią się jakieś złogi w pęcherzyku żółciowym i w drogach żółciowych i stąd te bóle się biorą .Słyszałem ze jedynym sposobem wyleczenia pęcherzyka jest jego usunięcie , a co jeśli te złogi robią się w przewodach żółciowych jak to można zbadać i jak to się leczy. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o leczenie kandydozy to ogolnie jest tak ze im wiecej sie lekow przeciwgrzybiczych bierze to tym bardziej sie wyniszcza naturalna flore, trzeba dac troche czasu organizmowi na walke z infekcja i odbudowanie wlasnej flory fizjologicznej*) Wiem bo sama walczylam dlugo z kandydoza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten polip to był drobny złóg. który uległ wydaleniu lub rozpuszczeniu. Nie ma powodu do niepokoju, a bóle rzeczywiście mogą być związane z okresowymi wydaleniami takich złogów z pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×