Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na kości ogonowej - torbiel włosowata


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czekajacynazabieg

do Beata 24. Jesli mozesz to napisz czy masz bardzo skrepowane ruchy po tej operacji? chodzi o to jak wyglada kwestia chodzenia do pracy i uczelnia. pozdrawiam, dzieki z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karola czekajacana zabieg

czytam juz wszystko o tym dranstwie od ponad 4 godzin coraz bardziej mnie to przeraza jestem po nadcieciu ropnia juz sie wygoił po 2tygodniach dosc uciazliwe i bolesne ale da sie wytrzymac człowiek po jakims czasie sie przyzwyczaja nawet do bólu...boje sie operacji ale skoro nie ma zadnego innego wyjscia to poddam sie teraz poki nie jest za pozno...trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was tak przerażająco to opisują, że aż strach się bać!! mój pierwszy ropniak pojawił się na wewnętrznej stronie uda, co bardzo przeszkadzało mi w chodzeniu... miałam wtedy zabieg pod narkoza... myślałam, ze to już koniec moich problemów w tym świństwem... miałam wtedy 16 lat... niestety wrócił kolejny w wieku 19 lat... no i oczywiście pojawił się on na kości ogonowej. W między czasie miałam jeszcze parę ale sama sobie je wyduszałam... także nie było tak źle... 2 tygodnie temu znowu pojawił się na kości ogonowej. Popryskali mi czymś, co okazało się znieczuleniem. Zabieg wykonali mi na miejscu. Teraz chodzę tylko na zmiany opatrunku i wcale to nie boli!!!!! może lekko szczypie, ale to normalne żeby się oczyściło... ale nie boli to nawet w 10 % tak jak bolało przed nacinaniem. Najwięcej to zależy od tego, kto zmienia Ci opatrunek. Jak trafi się na świetną pielęgniarkę, tak jak ja dzisiaj, to nic nie boli, jeśli robi to bardzo delikatnie. Jeśli robi to na odpie*dal to wiadomo, ze boli. Teraz tylko czekam az sie zagoi i na operacje... nie wiem co mnie czeka, ale mam nadzieje, ze w koncu sie wszystko ulozy... oby nie bylo tak strasznie jak to opisujecie. pozdrawiem wszystkich!! i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wruciłam i powiem wszystkim ze nie ma czego sie bac, w szpitalu byłam 5 dni ,miałam dren i skonczyło sie na pieciu szwach, troche bolało ale da sie wytrzymac,po operacji jeste juz dwa tygodnie i czuje sie dobrze,widac torbiel torbielowi nierówna i kazdy przechodzi to inaczej,mi sie udało bez komplikacji ,jak narazie,wszystkim ktuzy sa przed zycze powodzenia i pozbadzcie sie tego raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu przyjścia do szpitala wycięto torbiel. Tak jak poprzednicy poddany byłem znieczuleniu miejscowemu, i potem miałem dren. Wyszedłem na trzeci dzień. Kontrole co tydzień, codzienna zmiana opatrunku, kąpiele pod prysznicem bez problemu. Po czterech tygodniach zdjęto szwy grubości *liny okrętowej * trzymały wszystko wcześniej trzy cieńsze. Zakaz siadania jedynie na boku lub leżenie. 25 dni od zabiegu i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze torbiel była raczej mała. Zgłosiłem się do poradni chirurgicznej przyznam się za namową żony, bo nie wiedzieliśmy co to może być. Po ustąpieniu pieczenie podczas siadania w *Tym Miejscu* stwierdziłem dwie dziurki z których wydobywał się lekko jakiś płyn. Pieczenie ustępowało samoistnie po kilku dniach. Żadnych nacięć i tego typu spraw. Bazowałem na konsultacjach z chirurgami którzy radzili mi to wyciąć. Powtarzam nic mi nie dolegało poza tymi dwiema dziurkami że były. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielczanin

Witam wszystkich, od ponad tygodnia tez zauwazylem malego guza na kosci ogonowej z kazdym dniem robil sie coraz wiekszy i coraz wiekszy byl bol, mialem trudnosci z chodzeniem lezeniem na plecach i najwiekszy problem z siadaniem poniewaz bol byl bardzo wielki... Dzisiaj poszedlem do lekarza ktory przepisal mi jakis antybiotyk i dal skierowanie do chirurga na wyciecie tego, lekarz tez powiedzial ze osoby ktore maja cukrzyce bardzo czesto im sie takie cos pojawia. Bardzo boje sie isc zeby mi to wycieli, czy to bardzo boli? poniewaz wyczytalem z w komentarzach na tym forum ze nei ktorzy mieli robione wyciecie pod narkoza inni bez a jeszcze inni ze znieczuleniem miejscowym, boje sie ze ja nic nie dostane i mam watpliwosci co do wyciecia tego. Przeczytalem tez ze to moze powrocic po pewnym czasie, mysle ciagle nad ty mco by bylo gdybym nie poszedl na wyciecie tego?? prosze o pomoc.. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Najważniejsze to właściwa diagnoza. Czy to o czym piszesz to Torbiel Włosowa ? Tak czy inaczej, antybiotyk domyślam został przepisany w celu zmniejszenia bólu a co za tym idzie zlikwidowania stanu zapalnego. Czy torbiel włosowa przybiera postać guzka trudno mi się wypowiadać. Ktoś wcześniej napisał &#8222*widać torbiel torbielowi nierówna i każdy przechodzi to inaczej . Widziałem powikłania w przypadku zbagatelizowania &#8222*Torbieli Włosowej&#8221* i radzę nie odkładać tej sprawy. Też dużo myślałem jak to będzie. Nie ma się czego bać. Załatwiłem sprawę i jestem pod dużym wrażeniem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile może kosztować chirurgiczne wycięcie tego w prywatnym gabinecie? Dermatolog już raz mi to zdiagnozował, ale skierowanie się przedawniło, i teraz musiałbym czekać 2 miesiące na kolejną wizytę, a potem znowu pół roku na chirurga, więc chyba bezpieczniej będzie zapłacić i mieć to z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nie ma z tym aż takiego pośpiechu. Pisałem nie odkładać tzn. nie bagatelizować.Cena takiego zabiegu w zależności od miejsca. Spotkałem się z kosztami od 1000,00 zł do 2750,00 zł . Informacja która podaje ma charakter informacyjny, nie wiem skąd taka różnica. Postanowiłem czekać w kolejce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość torunianka

Miałam wycinaną torbiel kilka dni temu. Wcześniej była nacinana 3 razy i raz sama pękła. Niestety w szpitalu nie powiedzieli mi za pierwszym razem że to w ogóle jest cysta pilonidalna tylko że to ropień i myślałam że się skończy po tym jednym nacieńciu które miałam pod narkozą. Jak się odtworzyło po raz 3 poszłam do prywatnej poradni, pierwsze nacięcie 200 zł, drugie 50. Za wycięcie w znieczuleniu miejscowym płaciłam 500 zł, ale lekarz mówił że zazwyczaj biorą ok 700-800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Miałam już nacinanie tej torbieli oraz dwa zabiegi w znieczuleniu miejscowym.Teraz czekam na kolejny zabieg nastąpiło odnowienie.Skierowanie do szpitala za każdym razem wystawiał mi lekarz rodzinny i z tym skierowaniem pojechałam prosto do szpitala by ustalić termin zabiegu.Uciążliwa dolegliwość lubi się odnawiać.Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość expres:)

ja wyjechalem z bulem do szpitala wczoraj okolo obiadu i mam nadzieje ze mnie wypuszcza dzis przed obiadem. zabieg dowiedzialem sie ze to torbiel jak przyjechalem po 6. godzinach jechalem na sale operacyjna po kolejnych 2. jadlem kanapke i narazie nieboli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj To o czym piszesz dotyczy torbieli włosowej ? Piszesz że z bólem do szpitala. Czy wcześniej widziałeś, odczuwałeś jakieś zmiany np. pieczenie itp. w okolicy kości ogonowej ? Czy dopiero ból spowodował konieczność udania się do szpitala, i tam się dowiedziałeś się pierwszy raz o swojej dolegliwości ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość juruś 24lata

witam mam , mam pytanie, ok misiaca zrobił mi sie taki wlasnie guzek*/ :( w ksztalcie jakby pryszcza , wziąłem wycisnąłem i wyleciała krew z ropą , obrzek sie zmniejszyl i wszystko sie zrosło jakby i było ok dopóki nie zdrapałem strupka, znow zaczeła leciec krew , wiec zaczałem wyciskac lecz wydzieliny ropnej nie było, dodam ze raczej nic nie jest wyczuwalne pod palcami, nie mam obiawów bólu jakiegokolwiek w tym miejscu, czy to moze byc własnie torbiel?:( i jak to jest z wycinaniem ? mam ubezpeiczenie (osoba pracujaca) lecz nie mieszkam w miejscu zamieszkania, czy moge sie zgłosic do dowolnego szpitala lub oddziału pogotowia czy musze isc do swojej przychodni ? lub gdzie najlepiej sie zgłosic w warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chyba dzisiaj nie ma znaczenia gdzie mieszkasz. Zgłoś się może na jakiś ostry dyżur do szpitala a tam to obejrzą i dalej pokierują. Nie wiem czy Ci pasuje np. Szpital Powiatowy al. Armii Krajowej 2 /4, Pruszków Bez większych problemów przyjaciel tam był z rwą kulszową a zameldowany jest w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twardziel

Witam ja jestem własnie po operacji Torbieli włosowatej . Miałem znieczulenie ogólne . Cała operacja trwała około 30-35 minut . Nie czułem bólu . Szfów założonych mam około 12 . Nie ma się czego bać . Po operacji nic nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bejo , 32 lata

Witam wszystkich. Cierpię na przypadłość jak w temacie. Zacznę od początku. Pierwszy raz problem z torbielą pojawił się w lipcu 2008 r. Byłem na wczasach za granicą - zrobił się duży ropień i ból uniemożliwiający chodzenie. Znajomy *przeprowadził* mi małe nakłycie i wtedy przez jakieś 2 dni sączyła się cuchnąca ropa - ale ból ustał. po tym wszystkim od czasu do czasu też mnie bolało ale ropień się nie pojawił. Aż do teraz tj. po 3 latach dokładnie. Ropień pojawił się dość szybko 2-3 dni i okropny ból. Zaznaczę , że jakiś rok temu problem zgłosiłem - najpierw lekarzowi rodzinnemu ( również ból kręgosłupa), potem neurologowi a następnie neurochirurgowi. I nic - żaden z lekarzy nic nie powiedział - zbagatelizowano mój problem. Aż do 13 lipca 2011r. Zgłosiłem się do tego samego lekarza rodzinnego - ok. g.15 - gdy to zobaczył to się mu trochę głupio zrobiło bo przypomniał sobie o tym moim problemie. Zobaczył i szybko skierował na chirurgię ogólną. Po godzinie obejrzał to ordynator chirurgii ogólnej szpitala powiatowego w Dębicy i stwierdził, że nacinamy i usuwamy. Zabieg przeprowadzono o g.19 pod znieczuleniem ( uśpiono mnie) - trwał jakieś 20 min. - nic nie czułem. po zabiegu nie szyto rany - ma się goić otwarta - tylko opatrunki. Teraz nie mam już żadnych bólów ( rana też nie boli). Na szczęście nie było zakażenia - rana dł. ok 5 cm a gł. na 2cm. Być może nie będzie nawrotu i zakończy się tylko na tym - w innym wypadku czeka mnie już poważniejsze krojenie i dłuższe leczenie. Dzisiaj tj. 18 lipca czuję się świetnie, mogę siedzieć na pupie :) Wniosek - nie czekajcie i nie zwlekajcie z zabiegiem, bół może złapać szybko i problem jest poważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieszcześliwa

Hej ja tez mam chyba torbiel nie wiem nigdzie z tym nie bylam ani u lekarza ani u specjalisty nikomu nie pokazywalam bo sie boje. to jest taka jakby gulka czerwona czasem blada gdy mnie nie boli ale znajduje sie kolo kosci ogonowej nie pod jak niektórzy pisza czasem a nawet czesto leci z tego krew a takze ropa nie wiem co mam z tym zrobic pojsc do lekarza?do chirurga?dermatologa? czasem nawet polozyc sie nie moge tak to boli.trza miec jakies skierowanie od lekarza na taki zabieg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 25 lat tydzien temu w srode bylem na desce przwrocilem sie na lodzie ale nie 1 i nie ostatni raz i wszystko bylo ok normalnie chodzilem do pracy i na silownie. W poniedzialek dostalem okropnych boli w pracy poszedlem do lekaza po pracy dal mi skierowanie bo stluczone lub pekniete, dziwne to bylo dla mnie ze normalnie funkcjonowalem przez 5 dni i nic mi nie bylo, pn wt sr nie spalem wogole codzienie zmieniali mi leki przeciwbulowe w srode lekarz przyszedl i dal mi dozylnie przeciwbolowe i tez nic nie pomoglo naprwde najgorszemu wrogowi nie zycze takiego bólu. Koniec z koncem okazalo sie ze mam Torbiela włosowatego i to nie byla opuchlizna tylko zgromadzona ropa nacinali mi to na *żywca* takiego bólu opisac sie nie da, ale zaraz po zalozeniu opatrunku ulga ogromna : ) i dzisiaj mi lekarz powiedzial ze to moze powrocic i pasowalo by zrobic operacje mimo mojego wygladu nie widzi mi sie to nie ma jakiego innego obejscia :( ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżasta...

witam...ja tez to miałam aż dwa razy...ten ból jest niesamowity,potwornie boli.....mi się zrobiło 2 raz po operacji to miałam w sumie 21 szwów.tego bólu nie życzę najgorszemu wrogowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×