Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po usunięciu nerki


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stapler

Okres rekonwalescencji to około 1-2 miesiące. Ewentualne powikłania po takim zabiegu to zropienie rany, krwawienia z rany lub loży pooperacyjnej, przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Jakiekolwiek stany gorączkowe, wydzieliny z rany pooperacyjnej są niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. mam jeszcze pytanie muj maz jest 5 dni po operacji rana raczej sie ladnie goi nie widac zeby ropniala ale ma lekke stany podgorczkowe najczesciej podwieczor i strasznie sie poci czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 6 lat jestem dializowana teraz dowiedziałam się ze moja nerka ulega zwapnieniu nie bardzo rozumiem co naprawdę z nią się dzieje lekarz radzi aby ja usunąć jak najszybciej czy to jest konieczne dodam ze mam bardzo wysokie ciśnienie czy to może być przyczyna tej własnie nerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tata (lat 73) jest 1 tydzień po usunięciu nerki z powodu nowotworu. Rana pooperacyjna jest sucha, ale wokół rany, poniżej żeber jest obrzęk z wybroczynami schodzącymi w kierunku talerza biodrowego. Temperatura w normie. Ból tylko podczas ruchu. Czy mam się niepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadcisnienie jest spowodowane napewno chora nerka.Kazdy stan zapalny nerki tym sie objawia*za tydzien mam termin usuniecia prawej nerki poniewaz kamienke zniszczyly ja doszczetnie i gdyby nie skok cisnienia i wizyta u lekarza nie wiedzialabym o tym. Po operacji zostajesz w szpitalu min 10 dni jezeli wszystko goi sie prawodlowo,lecze sie w niemieckiej klinice w Loningen i tu to tyle trwa.pozdrawiam wszystkich i glowa do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mężczyzna, lat 35, aktywny. Za dwa dni minie trzy tygodnie od zabiegu usunięcia nerki. Nerka była w porządku jeszcze 6 lat temu (mam opis USG sprzed 6 lat i wtedy było ok, poza drobnym piaskiem). Uszkodzenie nerki wyszło na jaw przez przypadek- podkreślam, że nie miałem żadnych objawów niepokojących. Robiłem profilaktyczne badania krew, mocz, ekg, badania wydolnościowe, bo sporo biegam no i usg, gdzie wyszła nera. Myślę, że nie doceniłem piasku. Lekarz który mnie operował powiedział, że zwężone było jakieś naczynko. Z nerki zrobiła się torba z cieczą (3 litry było w niej). Zabieg miałem zrobiony laporoskopem w piątek, w sobotę lekarz kazał mi wstać, a w poniedziałek wyszedłem do domu. Po laparoskopie zostały trzy dziury jak po ołówku, dwie małe i jedno większe nacięcie - ok 5 cm, przez które wyjęli zepsutą nerkę. Do tego jeszcze mała dziurka po drenie z boku. Zabieg był zrobiony w klinice uniwersyteckiej UJ przez zespół prof. Chłosty. Polecam - goście są dobrzy. Pozdrawiam Panią anestezjolog, która potrafi rozładować napięcie:) W siódmej dobie zdjęto mi szwy. Na zewnątrz ładnie się już pogoiło, natomiast czuje jeszcze pewien ból w środku jak coś podnoszę. Żona mnie gani, że noszę po kilka butelek mineralnej. No cóż pić muszę dużo, bo takie wskazanie. Od momentu położenia się na stole, do momentu kiedy mnie wywieziono z operacyjnego minęły 3,5 godziny. Ale zabieg trwał między 2 a 2,5 h. Pozostały czas to pewnie wybudzanie przez anestezjologa. Schudłem ok 6 kg w tym czasie, ale już nabieram z powrotem. Nosi mnie jak cholera, już bym pobiegał, ale wiem że w środku musi się wygoić wszystko. Dlatego grzecznie odczekam 2 max 3 miesiące i zakładam na powrót obciślaki. Pozdrawiam wszystkich chorych. Na Internetach są fajne filmiki zabiegów usunięcia nerki. Polecam zgooglować i poogladać Artura Białetę http://bialeta.pl/wordpress/?page_id=119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc nerkowcy!! ja wlasnie jestem rowny tydzien po operacjii usuniecia nerki, stentu( dren ale w srodku) i kamienia .Ale po kolei, dodam tylko ze nigdy przenigdy niemialam zadnych objawow z nerkami plecami i mma wszystki organy w sobie.Pewnego pieknego niedzielnego poranka obudzialam sie z bolem z lewej strony ale wieczorem juz byl taki bol ze niemoglam oddychac i dretwiala mi reka i noga ...Po jakims czaasie zrobiono mi USG i przeswietlenie RTG ktore kompletnie nic nie wykazalo a pol roku pozniej jakas ogromana cyste ktora zarosla mi cala lewa nerke ....mieszkam za granica i tu zaczelam leczenie..... diagnoza nie zgadzala sie z opinia doctora w polsce a dodam ze pisalam z nim o mojej nerce tylko przez fb( cysta nigdy nie boli ) a ja tydzien lezalam w agonii ....przez pol roku cos we wmnie roslo az w koncu polski dctor mi uswiadomil ze musze przyleciec do polski zeby mnie obejrzal. Zrobilam w polsce tomograf i okzala sie ze mam wrodzona wade i nosze martwa nerke ogromnych rozmarow] i 3 litry plynu niewiadomego pochodzenia wiec po powrocie do Uk zalozono mi stent dren w blyskawicznym tempie i chodzilam z nim do operacjii przez ok 6 mies.W dniu operacjiii doctor mi objasnil ze bedzie male ciecie ok 7 do 10 cm a tu niespodzianka podczas operacjii ,na stencie wyrosl kamien 5c i przez ciecie niemoga go bylo wydostac wiec zrobili kolejne 3 dziury laparoskopowo zeby go rozbic na kawalaczki i przy oddawaniu moczu na dnie pojawialy sie malutki kamyczki jednak calkowiecie bezbolesnie.Dzis smialo moge juz powiedziec ze czuje sie o niebo lepiej choc bola mnie jeszcze plecy po 2 znieczuleniach ogolnym i w kregoslup,choc doctorzy mi wyjasniali ze to normalne to bol ktory schodzi po anastazjologii jest potworny. Powoli dochodze do siebie jest o niebo lepiej i teraz bede zyc z jedna nerka aczkolwiek nic sie nie zmieni bo tylko prawa nerka cale moje zycie pracowala. Dodam tylko ze zaden lekarz ani w Uk ani Polsce nie jest w stanie wytlumaczyc co sie stalo ze nagle ta neka zaczela bolec skoro byla martwa! Natura jest przewrotna. Zdrowka wszystkim zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry jestem młodą dziewczyna mam 16lat w kwietniu 2017 r nie pamiętam dokładnie którego leżałam szpitalu i stwierdzili że nie pracuje mi narka i nie znają przyczyny dodam jeszcze że nerka jest wędrująca zrobiłam potrzebne badania doplera i scyntografie i wyszło że mam miasz 2% i 27 czerwca idę do nefrologa i będą musieli mi ją usunąć jak stwierdzili mi marskosc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2011 o 21:44, Gość stapler napisał:

Do Gosi: Zabieg trwa około 1,5-2 godzin, a w szpitalu pozostaje się około 5-7 dni po zabiegu.

Co za bzdura.. 

to nie zabieg, tylko operacja.

zalezy jaką metodą usuwana. U mnie 4h i prawie 6narkozy, w szpitalu 4dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×