Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropna infekcja po usunięciu wyrostka robaczkowego z perforacją


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina

Witam, mam 19lat i za soba przebyte 2operacje: w listopadzie trafilam do szpitala w ciezkim stanie (bo we wrzesniu w szpitalu, mimo ostrych boli w prawym luku biodrowym) wypuszczono mnie po 3dniach* podawali l.przeciwbolowe - logiczne, ze bole mina - stwierdzili, ze to nic nie jest i bye do domu, 2tyg leki. W listopadzie w szpitalu, po badaniach stwierdzono u mnie silne stany zapalne w okolicach wyrostka robaczkowego. Mialam: zapalenie wyrostka rob. z PERFORACJA, zapalenie uchylka Meckela i ropien otrzewnej.. Operacja poszla zgodnie z planem, po tyg. wyszlam do domu. Tam tez wszystko bylo ok. Mialam 2kontrole - wszystko dobrze. Zblizaly sie swieta, na ktore mialam wyjechac za granice. Powiedzialam o tym dr chirurg, zastrzezen nie miala. Przyjechawszy na swieta juz w pierwszych dniach zaczelam zle sie czuc. W miejscu blizny po drenie pojawilo sie zaczerwienienie, potem zgrubienie, a nastepnie spore uwypuklenie, ktore strasznie bolalo. Pojechalismy do lekarza na zbadanie. Stwierdzil, ze to ropa sie zebrala i trzeba operowac . Dostalam skierowanie do szpitala. Peklo to samo, wycieklo mnostwo czegos jasnego zielonego, dziwny kolor.. Zoperowano mnie. Wyczyszczono i zastosowano drenaz. Ten ropny płyn nadal ścieka.. trwa to już 2 miesiące. Infekcja ta byla spowodowana tym, ze lekarze przy operacji w Polsce, po wycieciu wyrostka zrobili jak trzeba jakis supel czy cos i on puscil.. zaczelo mi wszystko wyciekac ta dziurka i rozlewac sie wewnatrz. Powiedzcie mi - Jak to mozliwe, ze to puscilo ? Nie rozumiem jak do tego doszlo. Nie znalam takich przypadkow. Czy to bląd lekarza, ktory mnie operowal? Prosze, udzielcie mi odpowiedzi. Dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety, ale takie powikłania mogą się zdarzać. Nie znam dokładnie opisu technicznego pierwszego zabiegu jaki u Pani był wykonany, aby wyjaśnić przyczynę tego powikłania. Być może jeśli szew był założony na silnie zmienionych zapalnie tkankach w okolicy usuniętego wyrostka (czasami nie ma możliwości, aby zrobić to na tkankach zdrowych) to taki szew może odpaść od patologicznych tkanek z biegiem czasu. To może wywołać wytworzenie się przetoki (perforacji) jelita. To nie błąd lekarski to powikłanie tego typu zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. a to ciekawe. Dziękuję, że chociaż ktoś mi wyjaśnił co mogło się stać.. i jak to możliwe. A pierwszy zabieg to było wycięcie wyrostka z perforacją, wycięcie uchyłka Meckela (zapalenie) i ropień otrzewnej* drenaż. Teraz jest Pan w stanie wyjaśnić przyczynę tego powikłania? Nie było przyjemne jechać miło spędzić czas, odpocząć, a zamiast tego wylądować w szpitalu w dziwnym stanie, przez który nic nie jadłam, miałam gorączkę i ogólnie źle się czułam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co np z kosztami mojego leczenia: Nie posiadałam karty EKUZ z NFZ, jestem ubezpieczona (członek rodzinay pracującego). Łączny koszt leczenia to kolosalna dla mnie suma [jestem uczennicą jeszcze, utrzymuje mnie mama], dlatego kilka tys &#8364* nadal jestem winna Francji. Zaznaczę - pisałam już o tym - nie jechałam na leczenie, to było nagłe zachorowanie. Czytałam coś o zwrocie kosztów leczenia nawet gdy nie posiadało się tej karty. Mogę się o to ubiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×