Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone AFP i GGTP przy jeziorku żółciowym w żołądku i zgadze


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem wyniki badań: marker AFP 9,52nh/ml, GGTP 97U/L,kwas moczowy 3,3mg/dl. Wcześniej /pieczenie w przełyku i żołądku skierowany na gastroskopię/ gastroskopia wykazała jeziorko żółciowe,miałem bardzo silny stres i napięcie jeszcze się utrzymuje do dziś.. poza tym żołądek, przełyk i dwunastnica ok. Naczyniak 4mm w TK uwidoczniono 3miesiące temu./w 2007 roku ten sam naczyniak w badaniu USG wykryto i od tamtej pory nie powiększa się. Natomiast GGTP utrzymuje się lekko powyżej normy od kilku lat. Lekarze to raczej bagatelizują. Czy nerwy i powodowana od czasu do czasu tym żółć w żołądku i zgaga mogą być przyczyną stanu zapalnego i wzrostu AFP czy inne powody. Czy należy leczyć stres czy wątrobę..? Zapomniałem dodać, że wszystkie wyniki pozostałych badań: morfologia, OB,cholesterol, fosfataza zasadowa, żelazo są w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy nerwy i powodowana od czasu do czasu tym żółć w żołądku i zgaga mogą być przyczyną stanu zapalnego i wzrostu AFP czy inne powody? - czynniki stresowe mają ogromny wpływ na funkcjonowanie i pracę głównie żołądka co właśnie daje objawy jak Pan przedstawił Czy należy leczyć stres czy wątrobę..? - radziłbym walczyć ze stresem, a objawy powinny ustąpić z chwilą zaniechania stresujących sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×