Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone TSH i pasma hiperechogenne łącznotkankowe w tarczycy u dziecka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mamą chłopca 10 lat. Od 2 lat wykonuję badania tsh t3 t4 z polecenia pediatry. w 2008 roku tsh 9.40 t3i t4 w normie. Po wizycie u endokrynologa powtórzono wyniki było wszystko ok. Zalecono powtórzyć badania po pół roku. I znowu tsh 5.8 t3 i t4 w normie. Po kolejnych 3 dniach wyniki były dobre. Teraz syn był w szpitalu na neurologii z powodu tików oczu. Neurologicznie wszystko dobrze ale zrobiono mu dwukrotnie wyniki tsh t3 t4. Pierwsze w normie natomiast drugie tsh 7.8 t3 7,6. Wykonano usg tarczycy w opisie liczne pasma hiperechogenne łącznotkankowe. Proszę o odpowiedż o czym mogą świadczyć takie wyniki u syna. Niepokoję się a wizytę mam dopiero w maju. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie zmiany mogą np. świadczyć o jakimś przewlekłym zapaleniu tarczycy. Trzeba rozważyć dodatkowo wykonanie poziomu we krwi przeciwciał przeciw TPO czy anty-TPO. Badanie jest pomocne w rozpoznaniu i ocenie przebiegu autoimmunologicznych chorób tarczycy, w różnicowaniu tych chorób od innych rodzajów zapalenia tarczycy oraz w wyborze leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż..Podczas ostatnich badań bo nie napisałam zrobiono anty-tpo wynik 0,16.Czy te wyniki oprócz pana powyższej opini mogą świadczyć o nad- lub niedoczynności tarczycy? Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×