Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzowate zgrubienie opłucnej i powiększone węzły chłonne po usunięciu tarczycy


Gość XENAAAAAA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XENAAAAAA

Witam. Odebrałam właśnie wynik tomografii komputerowej i opis: *Stan po strumectomii. Nie stwierdza się obecności zmian naciekowych. Poj. powiększone węzły chłonne -szyjne prawe śr do 15mm, lewe do 10mm, karkowe po obu stronach śr do 10mm.Miąższ płucny bez zmian naciekowych. Drobny guzek w szczelinie m. płatowej płuca prawego. Guzowate zgrubienie opłucnej śr 11 mm w segm 6 płuca prawego oraz śr 8mm w segm 10 płuca lewego. Nie stwierdza się obecności węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk. Struktury kostne objęte badaniem bez cech destrukcji.* Nadmieniam, że w grudniu 2010r miałam operację usunięcia tarczycy, węzła chłonnego, mięśnia z uwagi na wynik usg -na granicy pł prawego i cieśni obszar nieprawidłowy ok 27,4X10,6X15,3mm nieostre obrysy powierzchniowe od przylegającego mięśnia-cechy naciekania. Patologiczny węzeł przy prawych naczyniach szyjnych bocznie od nieprawidłowego obszaru cieśni ok. 28,5X6,8mm niska gęstość węzła. Podobny węzeł ok 7,3X3,2mm przy cieśni nieco po lewej-wynik z sierpnia 2010. w listopadzie 2010 pokazały się węzły żuchwowe-20,3X7,8mm prawe, lewe-19,2mm oraz pachwinowe -prawe 13,6X5mm i szereg ok 40X3,6-7,9 mm ,po lewej o strukturze odczynowej -szereg ok 41,8X3-6,7-6,0mm. Mam pytanie: czy te guzki w płucach to mogą być po infekcjach czy tez to jakieś zmiany np. nowotworowe -chłoniak??? czy coś innego?? dodam że regularnie raz w miesiącu po operacji gorączkuje do 39 i mam objawy zapalenia oskrzeli-kaszel, i mam ciągłe poty nocne. Morfologia be zmian tylko spada hemoglobina mam już 11 i OB 24-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×