Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i swędzenie odbytu po biegunce


Gość Marianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marianna

Prawie rok temu na tyłku kolo odbytu zrobiła mi sie niewielka krostka.Nie rosla i nic się z nią nie dzialo aż do Nowego Roku gdy coś zaczęlo mnie boleć.Zobaczylam że miejsce te jest zaczerwienione twarde i powiększylo się.Potem mi to pęklo bolalo i sączyła się chyba ropa z krwią.Poszłam do proktologa.Stwierdził że to czyrak przeciąl to na żywca dał antybiotyk i octenisept.Poczulam ulgę.Za tydzien też coś jeszcze naciął zeby to spływało i w tej chwili jest dobrze.Za jakiś czas miałam biegunkę przez tydzień nie moglam sobie już poradzić i kupilam stoperan.zażylam 2 tabletki i do dnia dzisiejszego załatwiam się normalnie .Mam jednak problem.Gdy miałam tą biegunkę to przy zalatwianiu się i jeszcze jakąś chwile potem strasznie mnie bolal odbyt tak jakby coś pęklo w środku.W tej chwili też mnie boli czasami i swędzi.Wczoraj gdy dotykalam bolące mnie miejsce kolo odbytu to wypływala krw z odbytu czasami na papierze toaletowym też sie pojawiala.taką biegunkę mialam już ze 2 razy wcześniej ale nic się nie działo nic nie bolalo i obeszło się bez stoperanu.teraz to co innego.Nie wiem co to może być czy to coś od tego czyraka się zrobilo czy pękła jakaś żyłka w środku bo jak siedzę długo to czuję coś.Wczoraj psiknęłam do odbytu octenisept nie wiem czy dobrze.Proszę o pomoc bo nie wiem co robić.Wstydzę się iśc do lekarza i słyszałam ze badają odbyt przez wkładanie jakiejś rurki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie objawy mogą wskazywać na żylaki odbytu. Nie ma innej możliwości zdiagnozowania tego stanu tylko badanie u lekarza najlepiej proktologa. Wystarczające powinno być badanie palcem przez odbyt, aby określić przyczynę dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się boję wizyty u proktologa, może nie tyle wizyty co badania, ale zdecydowałam się pójść do lekarza. W środę mam wizytę. Pani Marianno Panią też zachęcam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Marianno, wczoraj byłam u proktologa. Najpierw lekarz przeprowadził ze mną wywiad na temat występujących dolegliwości, a potem było badanie. Lekarz poprosił abym wypięła tyłek - musiałam uklęknąć na kozetce na kolanach i oprzeć się na łokciach. Lekarz obejrzał mi odbyt, potem posmarował żelem i przeprowadzil badanie palcem. Badanie trwało krótko. Dostałam jakieś leki, hemoroidy zewnetrzne będę miała usuwane chirurgicznie. Tak naprawdę niepotrzebnie się stresowałam, już dawno powinnam się wybrać do lekarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marianna

Pani Ewo dziękuję.Teraz przynajmniej wiem co mnie czeka.A czy ten zabieg będzie mieć Pani w szpitalu czy w gabinecie?Bo nie wiem na co się nastawiać.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć w szpitalu, ale wolę prywatnie u lekarza u którego byłam na wizycie. Na razie nie ustalilismy terminu bo mam infekcję dróg oddechowych. Myślę że wszystko będzie ok. Pani również życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×