Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pozostawienie polipa w jelicie


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja mama miała wykonaną kolonoskopię podczas której usunięto polipa 3 mm. Z drugiego o wielkości 1 cm w zagięciu wątrobowym skierowano ją na kolonoskopię w w warunkach szpitalnych. Miała ją wykonaną po 2 tygodniach od pierwszego badania. Okazało się, że polipa nie ma we wskazanym miejscu a wręcz był w zupełnie innej części jelita. Proszę o odpowiedź czy to możliwe? Kolejne badanie ma mieć za rok a ja obawiam się, że jeżeli ten polip 1 cm tam został to może zezłośliwieć itp. Dziękuję Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czasami ułoży się tak fałd jelita, że może imitować polip, czasami kolonoskopista niezbyt dokładnie określi miejsce występowania polipa. Takie przypadki się zdarzają, gdyż w pewnym sensie jest to badanie subiektywne związane z indywidualną oceną lekarza wykonującego to badanie. Myślę, że teraz wszystko jest w porządku i proszę postępować z zaleceniami poszpitalnymi. Tak drobne polipy jak 1 cm, aby urosnąć i ewentualnie zezłośliwieć (co jest rzadkością) potrzebuje wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek - kolonoskopia to kolejna lipa i skok na kasę!!!! masowe badanie obciążone błędem, był tu post, ze raka nie znaleziono, a chory go miał i zakończyło się niedrożnością. dochodzi tu jeszcze masowe cierpieniem pacjenta przy tym niby znakomitym badaniu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panie doktorze mam jeszcze 1 pytanie. Bowiem okazało się, że ten drugi polip wycięty w szpitalu miał 5 mm i był w odbytnicy. Czy to naprawdę możliwe że tego 1 cm nie ma w zagięciu wątrobowym? Lekarz, który w szpitalu dokonywał polipektomii napisał na wypisie, że 3 razy wracał w to miejsce i nie widział go. Proszę o odpowiedź ponieważ nie wiem czy szukać kolejnego lekarza, co robić? dodam jeszcze, że w szpitalu lekarz uznał, że w swoim wieloletniej pracy nad polipami nigdy nie spotakał się z takim jaki był opisywany w zagięciu wątrobowym. Proszę o pomoc bo czytałam na tym forum, że ojciec jednego z forowiczów miał co roku robioną kolonoskopię a w końcu doszło do zatkania światła jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Witam, mój mąż po operacji esicy , rak GIITH4No miał robioną kolonoskopię po roku i też w pierwszej wykryto narośl lub pozostałość po polipie a po 2,5 miesiącach poszedł nadrugą kolonoskopię żeby to usunąc i okazało się że nic nie ma . Lekarz trzy razy oglądał .Także zdarzają się takie sytuacje. Myślę że nie ma co się martwić na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Mam pytanie do innych piszących i P. Elżbiety czy ktoś jeszcze miał taki przypadek, bo nie daje mi to spokoju do dnia dzisiejszego? Pani Elżbieto, czy Pani mąż miał kolejną kolonoskopię, czy wykazała wcześniej wykryte narośle? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Pani Beato bardzo się cieszę że wszystko w porządku , także czasami nie warto zamartwiać się na zapas i cierpliwie poczekac na wyniki. Teraz ja czekam na wyniki męża bo pierwsze będzie miał 30.X. tz. USG i krew a w lutym kontrolna kolonoskopia. Myślę że będzie wszystko w porządku .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×