Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk w brzuchu promieniujący do pleców przy wchłaniającej się torbieli rzekomej


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Robert mam 25 lat. W ubiegłym roku w sierpniu miałem obrzękowe ostre zapalenie trzustki, z którego zostałem wyleczony, przeszedłem dietę, którą mam do dziś (nie taka rygorystyczna). Ostatnio przez parę dni odczuwałem pewien dyskomfort w brzuchu. Ból to nie był, jednak lekki ucisk, niekiedy promieniował do pleców. Pewnie gdyby nie przebyte wcześniej OZT bym uwagi na to nie zwrócił ale postanowiłem udać się na tomografie komputerową.Końcowy wniosek na badaniu jest następujący:Trzustka prawidłowej wielkości, o równych obrysach, bez zmian ogniskowych.W lewej okolicy podprzeponowej, w miejscu największych nacieczeń zapalnych obecnych w badaniu wykonanym w sierpniu 2010r. (w czasie OZT , kiedy byłem w szpitalu) widoczna jest wchłaniająca się torbiel rzekoma osiągająca wymiary 71x22mm. I tutaj mam parę pytań. Czy to jest groźnie? Czy to zostało po wcześniejszym zapaleniu czy powstało niedawno jeśli tak to z czego? Jak to leczyć i czy ta torbiel jest duża?czy oprócz torbieli moja trzustka jest już normalna i zdrowa ? Dziekuję za uwagę Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy to jest groźnie? - to torbiel pozapalna, taka torbiel z reguły ulega powolnemu wchłonięciu się, jest niewielka i jeśli nawet nie wchłonęłaby się całkowicie nie jest istotna klinicznie Czy to zostało po wcześniejszym zapaleniu czy powstało niedawno jeśli tak to z czego? - to powstało właśnie po wcześniejszym zapaleniu Jak to leczyć i czy ta torbiel jest duża? - torbiel jest nieduża i powinna sama się wchłonąć, oczywiście z wynikiem trzeba skonsultować się najlepiej z gastroenterologiem lub prowadzącym chirurgiem czy oprócz torbieli moja trzustka jest już normalna i zdrowa ? - w badaniu TK na to wygląda, że trzustka jest prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×