Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieustające ból brzucha z lewej strony, czy to nowotwór?


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat ,od ponad dwóch miesięcy boli mnie brzuch z lewej strony, przeważnie w dołku ale również pod żebrami. Zdarza się też że boli z prawej strony pod żebrami lub w dole. Stolec jest barwy jasnej brązowej, Nie zauważyłem krwi ani śluzu w stolcu. Za to zauważyłem zwiększenie ilości gazów. NIe mem też braku apetytu, a wręcz przeciwnie apetyt jest i to taki jak zwykle a może nawet wiekszy. Po jedzeniu ból nie nasila się. Dodam że jak przeważnie boli w dołku tak w ostatnich dniach boli bardziej u góry z lewej strony.Bol zmniejsza sie troche gdy leże skulony, natomiast gdy leże wyprostowany bol zaczyna boleć spowrotem z taką samą intensywnością. Mniej wiecej miesiąc po tym jak zaczął boleć mnie brzuch poszedłem do gastrologa i po wysłuchaniu moich obiawo a także po osłuchaniu i przebadaniu brzucha rękami stwierdził że jest to zakarzenie grzybiczne jelit(Mówiłem też gastrologowi że przed wakacjami bralem antybiotyk na tradzik jakies 3 miesiace). NIe mialem robionych żadnych badan typu gastroskopia, czy kolanoskopia. Zanim pojawił się ból byłem w szpitalu z powodu migreny( mialem tam robione badania takie jak Rezonans Magnetyczny) badania krwi miałem w porządku(chociarz nie znam sie i nie wiem czy z takich badan mozna wykryć czy mam jakiś nowotwór). Lekarz przepisał mi lekarstwa ktore zarzywalem przez 10 dni i powiedział że jesli bóle nie ustąpią to mam sie do niego zgłosic, a jako że nie ustały to mam wizyte 7 stycznia. Czy to może być jakiś nowotwor ? W koncu gastrolog nie zalecił zadnych badan i bardzo się denerwóje. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do końca pewny bo może trochę panikuje ale wydaje mi się że zmienił mi się rytm wypróżnienia tzn. załatwiam się o rożnych porach dnia. NIe zdarza się raczej żebym jakiegos dnia sie nie załatwiał ale czasem np. moj stolec jest mały, albo (wydaje mi sie) ostatnią są o troche mniejszej srednicy. NIe powiedzial bym ze są ołowkowate bo nie wiem w jakich granicach się to łapie, ale nie są całkiem wąskie, najwyzej troche węższe niż kiedys. Trudno mi powiedziec bo wcześniej nie zwracałem uwagi na takie szczegóły. Przepraszam że pisze tak nie kompletnie ale poprostu jestem spanikowany. Najlepiej udac sie do lekarza... wiadoma sprawa, ale wizyte mam dopiero na środę i jestem panikarz. Jeszcze jedno pytanie czy takie bóle mogą byc spowodowane dużym stresem ? zanim bóle się pojawiły miałem dosyc sporo stresu. A odkąd pojawiły się bóle brzucha myśle bez przerwy o tym i ogromnie sie denerwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba żołnierz

witam mam takie same objawy jak Dawid. miaalem robiona gastroskopie i kolanoskopie(sonda przez odbyt) lekarz po wprowadzeniu niby na 50cm nic niestwierdił.bole sa coraz wieksze co to moze byc??aha na usg powiedzial ze mam dolegliwosci esicy i stepnicy.dodam ze aktualnie jestem w wojsku i jak lekarze sie o tym dowiedzieli to zaraz gadali ze udaje ten bol i przerywali badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam idetyczne objawy od 2 tygodni mialam usg i badania krwi i moczu lekaze mowia ze wszystko jest dobrze i odsylają z kwitkiem. Mowia ze moze to byc kolka jelitowa lub nerwo ból . Al nic mi to nie daje biore przeciw bolowe i ciagle jest taki sam ból proasze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia 25

Mam te same dolegliwości od 3 lat. Tępy, czasem piekący ból z lewej strony brzucha pod żebrami, czasem niżej. Czasem trudny do zlokalizowania. Można się do niego przyzwyczaić. Boli kilka dni, później ustaje i znów wraca. Miałam robione 2 razy badanie usg bo padło podejrzenie na trzustkę, ale okazało się, że trzustka i poziom amylazy w normie. Jutro mam gastroskopie. Boję się i samego badania i wyniku. Mam milion różnych myśli. Mam nadzieje, że to nic poważnego, ale jednak skoro boli to coś się dzieje. Nie mam dolegliwości żołądkowych mogę normalnie jeść, mam apetyt, nie mam zgagi. Czasem zdarzają się problemy w wypróżnianiem, ale bardzo rzadko zaparcia albo biegunka.Jestem strasznym nerwusem, czy to możliwe , ze to na tle nerwowym? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 lat mam takie same objawy kłucie po lewej stronie brzucha i gdy się stresuje lub boję czegoś mam kołatanie serca i drżę cały a wtedy jak by coś rosło po lewej stronie brzucha,miałem robione badanie usg i gastroskopię i wszystko jest w porządku jednak mam na języku biały nalot i myślę cały czas że to coś z jelitami do tego dodam odkąd pojawiło się u mnie to mam bardzo osłabiony organizm. Czy to może być wywołane przez stres i nerwy? bo tego mi nie brakuje *P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam takie same objawy - po zrobieniu gastroskopii okazało się, że to żółciowe zapalenie żolądka... Pojawiające się zazwyczaj w wyniku dłuższych stresujących okresów... Tak więc radzę udać się na gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MagDzioRek,

Witam Wszystkich! Ja również borykam się z bólami i to od 3lat.2lata temu byłam w szpitalu miałam wykonywane badania typu gastroskopia i kolonoskopia.Z gastroskopii nic nie wynikło nie dałam rady wytrzymac do końca badania więc wycinka nie zdążyli mi pobrać.Kolonoskopia również nie poszła pomyślnie ze względu ostrych dolegliwości bólowych.Właściwie od tamtej pory byłam ze4 razy u lekarza i dalej nic.Do tego dokuczliwe hemoroidy i nie raz okropne bóle odbytu na przemian biegunki i zaparcia.Mam 27lat i przypadek raka jelita grubego.Właściwie nie wiem co robić.Szczerze mówiąc boję się coraz bardziej z dnia na dzień.Biorę tabletki rozkurczowe i piję miętę kiedy dopada mnie potworny ból ale to tylko chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawid 1987

mam małe pytanie mam bóle brzucha z lewej stony czasami jak dotykam na wysokości pępka to ból jest taki przeszywający a oprócz tego wykryto u mnie skrzywienie kręgosłupa. Czy jest możliwe zeby miało to jakis związek?? ponadto bóle nasilają sie po jedzeniu i mam często zgage.Co to może byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszytskie te posty i stwierdzam że tez posiadam takie same objawy. Sam doszedłem od czego jest ten ból, jak go zwalczyć, od czego jest biały nalot na języku. Ból pojawia się gdy zwyczajnie obrzeram sie czyli jem wiecej niz potrzebuje organizm, gdy jem wiecej małych posiłków niż 3 duze to ból znika, gdy jem cos tłustego zawsze robie sobie ciepłą herbate gdyz pomaga ona rozpuścić tłuszcz który zjadłem np. z smażonych kotletów. oprócz tego potrzeba jeszcze troche ruchu a to jest ważne. Biały nalot jest od nie własciwej diety, od obrzerania sie. Przestańcie sie objadać tylko jesć wtedy gdy jestescie głodni i niejedzcie na siłe! mi to pomogło może pomoże i wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie same objawy ... boli mnie z lewej strony ale najczesciej tylko kiedy dotkne sie tam lokciem albo reka . Nie wiem czy to stres raczej go nie mam ale moze to przez duzy wysilek sportowy badz przez duza ilosc slodyczy ... Jem duzo poniewaz czuje ze potrzebuje cukru w organizmie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem-od kilku dni boli mnie z lewej strony brzucha-nie odczówam wymiotów,ale jest to dość kłopotliwe bo ból czuję nawet kilka razy dziennie.Wcześniej bolało mnie też z prawej strony,ale teraz przestało.Niewiem co robić i co jest tego powodem,ale jeśli nie przestanie boleć będę musiała odwiedzić lekarza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to mogą być alergie pokarmowe na gluten na przykład.... mało który lekarz zakłada taki scenariusz.... to nie nerwica, nie nadprodukcja kwasów żołądkowych jest problemem to stan zapalny żołądka wywołany alergią na gluten na przykład jest problemem i potem każdy stres powoduje dużo mocniejszy efekt.... pokesperymentujcie z jedzeniem i dietą a bóle mogą ustąpić jak ręką odjął ....Jak bolało również mamę to spora szansa na celiakię (alergia na gluten) to często jest dziedziczne schorzenie i mija po wyeliminowaniu z diety glutenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się co jecie? Konserwanty są wszędzie, kawa i herbatka z automatu to czysta chemia, Cola też samo zdrowie, tanie kiełbasy nie nadają się do jedzenia tak sa naszprycowane chemikaliami to wszystko dzień po dniu niszczy wam żołądki i zaczyna was boleć... acha dla amatorów alkoholu to świetna pożywka dla Helicobacter Pyrolli. Znieczulenie jest krótkie a efekt odwrotny do zamierzonego i potem boli jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×