Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja myślałem że wygram z refluksem moim charakterem ale się myliłem jak jest juz dobrze to luzuję dietę i heja słodycze potem cierpię odnowa i te lęki przed smiercią cieżko to samemu opanować a może rak itp leki mi pomagają gastrolok jaki mnie leczy jest ok ale za długo to trwa i popadam w depresie a wszystko przez nerwy u mnie się zaczeło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bardzo skutecznym lekiem na reflux jest gastrotuss (żel). Poza tym trzeba unikać czekolady, alkoholu, dużej ilości surowych owoców, kwaśnych soków, jedzenia przed snem, schylania się (nawet przy gimnastyce). W okresie zaostrzenia mniej smażonego i tłustego.Spać w pozycji lekko uniesionej (dwie poduszki lub specjalny materac). Mi pomogło rewelacyjnie choć czasem bardzo mam ochotę na czekoladki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi ja choruje na refluks od 12 roku życia, obecnie 23 lata. Zawsze przy refluksie mam helicobacter. W 2011 roku byłam 3 razy w szpitalu gdyz helicobacter był tak zaawansowany że lekarze nie mogli sie go pozbyć*/ dobrze sie czułam az do teraz*/ już nie wiem co robić, stres swoja droga ale gdyby mi zaproponowali operacje bez wahania bym sie zgodziła:( macie jakies swoje sposoby na to chorubsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj dobrego chirurga gastrologa. Nie wiem czy miałaś robione badania. Żeby stwierdzić czy operacja jest potrzebna i czy pomoże trzeba wykonać badania: gastroskopię, impedancję z ph-metrią 24 godzinną, rtg przełyku z kontrastem. Dopiero mając wyniki tych badań lekarz ocenia jaka jest przyczyna refluksu i kwalifikuje na operację lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także walczę z tą chorobą już dwa lata. Zaczęło się od biegania po lekarzach i szukania przyczyny mioch objawów. Wydałam chyba z 2 tysiące na badania . I do tej pory lekarze twierdzą , że te objawy to raczej nerwica. Ale ja wiem , że tak nie jest. U mnie najgorsze są zawroty głowy, duszności , a mam w gastroskopi ztwierdzoną przepuklinę rozworu przełykowego. Mam przepisany polprazol który czasami łagodzi mi objawy, ale jak się skończy to wszystko na nowo sie pojawia. Już nie wiem co mam z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 29 lat tez mam refluks objawy mam dzien w dzien najgorsze jest to ze nic mi nie pomaga i straszne nerwy przed tym ze rak mnie zjada od paru dni biore leki na depresje bo mam czsem takigo dola ze koniec swiata pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nic nie pomagało, żadne lekarstwa, dopiero jak zobaczyłam że moja babcia stosuje rezonator biofotonowy i jej pomaga - na inne dolegliwości, to stwierdziłam że spróbuje, bo co mi szkodzi i ku mojemu zaskoczeniu, przeszło. w końcu jestem zdrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie znalazłam kogoś kto ma takie objawy jak ja. Mam refluks żółciowy, leczę się na niego od 2 lat(prawidłowa diagnoza od 2 mieś a wcześniej leczenie zespołu jelita drażliwego). Mam tego dość wieczne nudności wymioty, zmęczenie, niewyspanie. biorę doxepin 10mg na woieczór, nolpaza 40mg rano, 2 razy dziennie ulastran. Nic nie pomaga.Jestem załamana mam dość takiego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 4 i pół roku temu błąkałam się od lekarza do lekarza, płakałam, nie wiedziałam dlaczego tak źle się czuje. Schudłam 10 kg, bolało mnie dosłownie wszystko.W końcu trafiłam do gastrologa. Stwierdzono nadżerki, helicobacter i refluks żółciowy. Brałam controloc i duspatalin. Później już tylko doraźnie. Latem, tego roku zmuszona byłam wziąć antybiotyk. Objawy wróciły ze zdwojoną siłą. 12 kg w dół w ciągu 3 miesięcy. Wymioty, duszności, zawroty głowy a do tego bóle różnych części ciała ( pomógł magnez) Znowu wizyta u gastrologa - drugi refluks z objawami laryngologicznymi, czyli uporczywym kaszlem. Jak sobie z tym radzę: antydepresanty, zmiana pracy, wysiłek fizyczny i dieta. Śmieszne, ludzie podziwiają moją figurę, ale nie wiedzą ile to kosztuje bólu, strachu i wyrzeczeń. Życzę dużo zdrowia i pozytywnego myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos tu jeszcze zaglada ... Choruje na zoladek od prawie 3 lat , moj komfort zyciabspadl o 80% mam meza dziecko a niechec do zycia . Objawy odczowam codziennie ... Bole i ciezar klatki piersiowej bol zoladka i ogrommmmne nudnosci odczowalne rano wieczorem nawet w nocy kiedy sir zbudze ... Boze jak zyc czasami myslr ze juz umieram ... Mam dosc :( jak sie pozbierac ? Przeciez mamy dla kogo zyc mam 26 lat a czuje sie jakbym byla staruszka w dodatku birgajaca po lekarzach z tego wszystkiego nabawiłam sie hipochondrii wmawiam sobie wszystkie możliwe choróbska :( mam wrażenie ze próbowałam juz wszystkich leków diet różnych środków i nic ... Jak sobie radzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzylam ze ktos tu jeszcze zaglada ...a jednak jakas nadzieja !!! :) Witaj Beato :) Napisz czy ten sok naprawde Ci pomaga ??? Ja juz czytalam o tym sama chcialam sprobowac wiec moze naprawde warto .... Jestem u kresu wytrzymalosci tak bardzo chcialabym normalnie funkcjonowac cieszyc sie codziennoscia .Obecnie odstawilam leki bo mialam wrazenie ze czułam sie po nich strasznie ... Wlasnie siedze i zwijam sie z bolu :/ Od rana bylo bardzo wzglednie i trach ... nie wiadomo po czym te bóle ... Daj znac Beatko jak to pokonałam , jak pilas ten sok czy dodatkowo jakas dieta ? Jakies leki ? Tak bardzo chcialabym miec drugiego dzidziusia ale boje sie ze nie dam rady ze nie wytrzymam psychika mnie blokuje :( Czekam z niecierpliwoscia na Twoja podpowiedz i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata semczyszyn

kochana kingo ja tez bylam u kresu wytrzymalosci tylko placz bol piekacy w mostku bezsennosc maz ani syn nie mogli ze mna wytrzymac nazywali mnie psychicznie chora najlepiej mi bylo jk wzielam tabletke na spanie i poszlam spac ale pewnego dnia przyszla do mnie kuzynka i zaczelysmy roztak tez sie stalomawiac i okazalo sie ze to mamy rodzinne i polecila mi zebym poszla do psychiatry i opowiedziala jej o swoim problemie tak tez zrobilam bardzo mila pani doktor stwierdzila u mnie silna nerwice i depresje przepisala mi tabletki przeciw depresyjne 75 mg oraz tabletki na zoladek i i tabletki na uspokojenie i prosila zebym przyszla za miesiac nie wierzylam w to ale po zazywanie tych lekow zaczelam odczuwac radosc z zycia zaczelam wychodzic na spacer z psem wrocil dobry chumor po prostu po tych tabletkach dostalam jakiegos mocnego kopa w dupe... ponadto zaczelam pic na czczo sok 1 jednego sredniego surowego ziemniaka tez zaczelo pomagac i kupilam tez wode zuber przed jedzeniem mam 54 lata i meczylam sie z tym 2 lata nie prowadzilam zadnej diety lekarka powiedzial ze jak sie wycisze to samo wszytko przejdzie tylko cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata semczyszyn

droga kingo moze duzo pisze ale chcialabym zebys uwierzyla w siebie ze bedzie dobrze i bedziesz cieszyla sie z zycia tak jak ja nie wiem jeszcze jaka diagnioza postawil ci lekarz ale ja mam refluks czyli zarzucanie tresci pokarmowej do przelyku i duze przepukline rozworu przelykowego trzymam za ciebie kciuki mieszkam w krakowie jak chcesz moge ci podac numer telefonu zeby pogadac jak bedziesz miala zly dzien glowa do gory beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko dziękuję za odpowiedź :) Az sie popłakałam bo tak bardzo bym chciała uwierzyć ze da sie normalnie żyć! Napisze Ci ze niestety moj mąż tez mowi ze mam juz cos z Glowa :/ to najgorsze... Bo czasami czuje ze nie mam wsparcia i jestem z tym sama :( jak jest naprawdę zły dzień mysle ze będzie juz tak do końca życia.. A przeciez mam misje tu na ziemi do spełnienia :) jezeli chodź o diagnozę hmm to ciezka sprawa miałam trzy gastroskopię zadna nic nie wykazała :/ żołądek wprost książkowy a kurczę boli no ewidentnie boli strasznie , piecze uczucie pelnosci po posilkach ciezkos na klatce piersiowej nieprzyjemny posmak w ustach i utrata wagi spadlam 6 kg . Zawsze bylam szczupla ale teraz to wyglądam jak szkielet :/ i osobiście strasznie się z tym czuje tak bardzo pragnęłabym przytyć chociaż 2,3 kg a waga nic ... Miałam manie ważenia codziennie jak spadlo mi pare dkg dostawałam szalu wiec wyrzuciłam ta waga i nie ważę sie juz od półtora miesiąca :) wiesz Beatko mi ciągle jest niedobrze fuuuuj bo ile można a żołądek najbardziej boli przy ucisku w domku . Co do tych badan miałam jeszcze Rtg z kontrastem i tam wyszedł mi niski reflux radiolog zapytam od razu czy nie mam ucisku w klatce piersiowej miałam ochotę powiedzieć : Boże strzał w dziesiątkę ! Przechodziłam tez kolonoskopie bez zmian wyniki krwi na trzustke wątrobę świetne nie ma się do czego przyczepić :/ usg jamy brzusznej ok no nic i nic ... A dolegliwości straszne :(:(:( ten reflux wyszedł tylko w RTG wiec cos w tym jest , ale czemu leki nie pomagają ??? Ja wzięłam chyba juz wszystkie zmniejszające kwasy zoladkowe mój lekarz przepisywal nowości i d...a : mowi ze jestem przypadkiem X bo nic na mnie nie dziala , każdy rozkłada ręce i współczuję &#128546*&#128546*&#128546* I tak jak Ty poszłam do psychiatry tylko wiesz co mi powiedziała żebym zajela sie dzieckiem i mężem i nie myślała o chorobach ! TEZ MI ZNAWCA ! Jak ja bym o tym nie wiedziała zadna mi nowość to to ja juz wiem , dostałam leki i na tym koniec wrrrr ale bylam wsiekla , nie wzięłam ich i może to blad jak myślisz ? Wykupilam je i mam je wiem jak brać ostatnio pojawila sie tez szansa ze mam wśród znajomych psychiatrę moze udać sie do niej porozmawiać może to mi pomoże bo wiem ze psychika tez robi swoje . Soku sprobuje od jutra chce włączac. Jak najwięcej , pilam juz wode zuber swinska sprawa hehe nie wiem czy mi cos pomagala bo nie piłam kek ani dość dlugo ani systematycznie moze jeszcze jedno podejscie &#128524* Beatko dziękuję ze się odezwalas &#128149*&#128149*&#128149* przepraszam za tak dluga litanie ale wylalam troche myśli :) Napisz mi jeszcze czy miałaś objaw takiego przepelnienia w żołądku ? Bo to jest okrutne :/ Caluje kochana &#128149*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata semczyszyn

kingo caly czas biore leki przeciwdepresyjne i leki na zoladek helicid 20mg na czczo pozniej pije kawe i jem sniadanie nawet czasami napije sie klielicha postaraj sie pic takze siemie lniane ale takie kupowane na placu w sezamkach i staraj sie je pic to znaczy 1 lyzke zalej woda i gotuj az bedzie taki klej wyleczy i zlagodzi caly przewod pokarmowy i troche przytyjesz a to ci napewno dobrze zrobi kochana kineczko idz do dobrego psychiatry nie musisz nikomu o tym mowic nawet mezowi uwazam ze powinnas zazywal leki przeciw depresyjne po wysiadla ci psychika a jak bedziesz systematycznie zazywac leki przestaniesz plakac i nauczysz sie ze mozna zawsze wygrac z tym refluksem bedziesz sie smiala i bedziesz moze pozniej komus dawala rade moze tak ja tobie pozdrawiam cie goroca wez dziecinke i idz na spacer aha leki przeciwdepresyjne zaczynaja dzialac dopiero po 2 tygodniach sprobuj ale nie musich ich brac twoj wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×