Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2018 o 09:39, Gość Asia 1980 napisał:

czy forum umarło ? jest u kto?

 

Od dzisiaj zacząłem pić wodę Zuber i sok z surowego ziemniaka na efekty jeżeli jakieś będą za wcześnie.  Brałem też  neoBiancyd 15 tablet  ciekawy lek ale pewnie po 15 tabletkach efektu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Kriss a jak tą wodę zuber się piję?bo ludzie pisali że 3 x dziennie po 1/2 szklanki i można ja z lekami normalnie?Mnie dzisiaj tak pali coś te leki średnio mi pomagają;(Staram się jeśc zdrowe rzeczy gotowane i słodycze już wykluczyłam tylko sobie loda czasem zjem. Ja dziś sie kiepsko czuję bo kłuje mnie w mostku .Okropne uczucie. Może też wypróbuje ten sposób z ziemniakiem.Czy u kogoś też tak było że bołało was gardło i cały jezyk z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Kriss dopiero przeczytałam poprzedniego posta 😉 że brales Dexilant i teraz bierzesz Helides. Ja tez mam gulę w gardle . Sczczególnie rano ją odczuwam. A język obłożony na zólto.To dobrze ze masz wizytę u gastro w środę może coś ci powie. ja biorę ten Dexilant ale jakoś nie pomaga ale dam mu szanse. Zyczę zdrowia . Musimy jakoś to znieść. Mam nadzieję że się wyleczymy . Mi na ból w klatce pomaga rumianek podwójna torebkę zaparzyć i wypić oraz siemię lniane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu jeżeli chodzi o wodę Zuber to na butelce napisane jest żeby pić 3× dziennie po pół szklanki ja piję na razie raz dziennie przed obiadem i jeszcze sok z ziemniaka. Zdjęcia RTG jeszcze nie miałem mam nadzieję że na wizycie u gasto dostanę skierowanie na RTG z kontrastem może wyjdzie przepuklina bo na gastroskopi nie wyszła.Jezeli chodzi o dietę to zrezygnowałem całkowicie  ze słodyczy,kawy,alkoholu dieta lekko straszna małe posiłki ale częściej. Asiu jakie miałaś RTG?z kontrastem?  Kiedy masz gastroskopie? Wypróbuję dzisiaj wypić rumianek. Dużo zdrowia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

hej;)

Ja rtg mialam robione 3  tyg emu i wyszła mi tam przepuklina rozworu przelykowego . Musiałam wypić takie mleczko -kontrast i potem robili mi zdjęcia. Dali płytkę z opisem i opis ze ta przepuklina właśnie, poza tym ja mam ciągle gardło czerwone, pomimo braku infekcji , byłam u laryngologa  też i on wykluczył zapalenie gardła krtani uszu itp. A gastroskopie dopiero za mc mam ;( i chciałabym aby te leki chociaż trochę pomogły  a nie chce ich do końca życia łykać bo ta zgaga i ból w mostku są straszne . Ja chyba też kupię tą wodę i zacznę pić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jestem tu pierwszy raz  i chciałem zapytać czy jest tu ktoś z długim stażem chorobowym  na refluksa ? Czy komuś coś pomaga , czy ktoś zauważył iż z czasem jest gorzej niż na początku  ? Czy doszły komuś inne dolegliwości ?

Ja się leczę od 5 lat (obecnie mam 33 lata)   i od tego czasu dzień  w dzień jestem na lekach IPP (rożnego rodzaju ) . Obecnie 40  dwa razy dziennie .

Od dwóch lat pomimo zażywania leków czuje się gorzej , bóle w okolicach dwunastnicy (uciski, uczycie pelności, bądź uczucie głodu ) a nawet  zgaga . W tym czasie miałem już 3 gastroskopie , za każdym razem wychodzą nadżerki ( ale większe niż to było 5 lat temu, obecnie 10 mm  ) oraz stan zapalny dwunastnicy   , helicobacteri nie mam  z wycinków też nic nie wychodzi .

Ostatnia gastroskopia zrobiona tyg temu oczywiście nadżerki + stan zapalny dwunastnicy  na wycinki czekam .  Od dłuższego czasu jestem na ścisłej diecie = ryż, kasza jaglana, gotowne mięso , woda  niegazowana , galaretki , kiśle, siemie lniane  itp.. Odstawiłem już nawet herbatę i dalej żadnej poprawy .Przez ostatnie dwa lata schudłem ok 14 kg  😞  ,   obecnie ważę ok 66 kg  .

Lekarze nie wiedzą co jest powodem ,wmawiają mi stres , albo celiakę   a co do dwunastnicy też nie wiedzą skąd się bierze stan zapalny .

Będę wdzięczny za jakieś rady/pomysły . 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

czy forum umarło ? jest u kto?

Witaj drogi Piotrze!

Ja zbyt długo nie leczę się na refluks bo mam z tym problem od około  mc a leki biorę dzis 4 dzień Dexilant 30 x rano i dziś w końcu czuje się trochę lepiej . Az tk mocno mnie nie dusi w klatce za to rano ma m kluche w gardle i czuje wydzielinę spływająca z nosa .Ale przynajmniej przespalam całą noc. Pior mi na silną zgagę pomagają tabletki Neobianacid są to naturane jakies ziolowe tabl które tworzą jakby osłonę na żołądek jelita u przełyk.Dzis nawet wypilam kawe i nic mi nie jest . Wg mnie mozesz sprobowac .Ja piję też rumiane k a dziś w zielarni kupiłam specjalna mieszanke na jelita u refuks zobacze czy pomoze, ja gastroskopi jescze nie mialam za mc ide ae na RTG stwierdzono przepukline rozworu przełykowego . Ja tez jestem na diecie nie jem smazonego , tlusteg czekolad batonow i malo oiwocow jedynie banany . Taka babke piaskowa do kawy i lody bo widze ze nie szkodza mi .Aha ludzie tez polecaja wode Zuber ja kupilam wczoraj i wypilam przed obiadem 1/ 2 godz potem mi sie odbijalo ta woda nie wiem czrmu ale zgagi nie mialam rzeczywoscie po obiedzie ibna jest nawrzody  dwunastnicy wlasnie . Piotrze a probowales odstawic leki?>jak sie czules?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Piotr wypróbuj tabletki Neobianacid moze ci pomoga i moze spytaj tez w zielarni o ziola na refluks . Siemie lniane popijaj ale efekty trzeba czekac . Ja nie wiem jak jeszcze ci doradzic 😞 wiem ze siemie lniane goi wrzody . Jesli mocno cie pali zgaga albo zoladek boli kluje dwunastnica to tez wlasnie ten rumianek taki sypany zaparz 15 min i 3 x dziennie pij .Zycze ci zdrowia .Ja szukam dobrego gastrologa prywatnie zeby isc i do dietetyka PS. a badales sie na celiakie? bo moze rzeczywsice masz nietolerancje, warto zbadac na lakoze i gluten ,bo jak masz st zapalny to podejrzane troche. Palisz papierosy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Ja napisałam co mi pomaga ale każdy jest inny . Ta woda Zuber moze dac jakies efekty ja ja zamierzam pic raz dziennie albo 2 x jeszcze ludzie piszą ze sok z surowego ziemniaka przed jedzeniem ale jestem sceptycznie nastawiona do tego ziemniaka :)na razie nie testowalam. Kolega powyzej pisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Ja bym chciala sie  tego dziadostwa wyeczyc marze o ogorkach kiszonych małosolnych i czekoladzie albo ciescie z kremem .:( eh a herbaty pije zielona i rumianek miety nie mozna bo wydziela sok wode  z cytryna zadnych gazowanych nie pije ani coli ani nic . Masakra.Własnie ide piec rybe w rekawie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Ja schudłam 3 kg wczesniej jadłam wszystko jescze 1 mc temu 3 x kawy dziennie i nic mi nie bylo do tego paczek a teraz moze to skutek zlwgo odzywiania .Nie wiem . Ja chorowalam 2 mc teu na toxoplazmoze i bralam 4 tyg antybiotyk silny i inne NLPZ przeciwbolowe typu ketonal pyralgina sadze ze leki mi rozwalily zoladek i teraz lecze skutek po tych lekach a przepukline rozworu przeykowego mialam od 3 mc temu stwierdzona ale nie mialam objawow ani zgagi ani nic , moglam wszystko jesc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Jesli chodzi o ta toxoplazmoze to byla masakra bolaly mnie wezly chlonne ze ryczalam z bolu , Daltego lykalam duzo przeciwbolowych a inaczej nie dalabym rady . Nie sadziłam ze węzły chłonne tak moga bolec nie polecam chorowac na to paskudztwo. J bardzo zle sie czulam 2 mc w bolach i tez lekarze nue wiedzieli dopiero jak zrobilam na wlasna reke badania na cytomeglie i toxoplazmowe to wyszla swieze zakazenie toxo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekami tego się nie wyleczy bo skoro jest przepuklina to sama nie zniknie i leki tylko maskują chorobę.Jedyny sposób to fundoplikacja.Ja miałem laparoskopowo 5lat temu i jem wszystko na co mam ochotę.Te leki to katastrofa.Przecierz to obniża kwas solny to i żołądek źle trawi jedzenie.Po co się męczyć jak dzisiaj robią to w większości szpitali bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew  🙂

Na ostatniej gastroskopii lekarz wykluczył definitywnie przepuklinę (choć na wcześniejszej inny lekarz brał taką opcję )   , a tabletek odstawić nie mogę bo wtedy jest armagedon  , po samym siemieniu lnianym umieram  😞   Rumianek piję systematycznie już od ok 2 miesięcy 3-4 razy dziennie (jedyny ciepły napój ) . Papierosów nigdy nie paliłem . Powiem tak że o ile leki IPP + dieta  jakoś dają radę ze zgagą to na dwunastnice nic nie pomaga , ciągłe bóle uczucia ucisku , gniecenia itp . Co do leków to jak wspominałem biorę obecnie controloc 2 razy  dziennie po 40 mg ; brałem też dexilant po 60 mg , Emanera itp  przez 5 lat trochę sie tego nazbierało .

Co do ziół to jeżeli ktoś ma nie duży refluks to mogą pomóc zioła gastrobonisan Ojca Grzegorza - łagodzi podrażnienia błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga trawienie i utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie układu jelitowego . Można go kupić w dobrym sklepie zielarskim , na początku mi pomagał teraz jest już z tym gorzej

Pozdrawiam
Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Witaj Piotrze !

Dziekuję za odpowiedz. Przykro mi że nic tobie nie pomaga ;(( będziesz musiał chyba udać się do jakiegoś dobrego gastrologa na wizyte albo pozostaje ci brac leki  IPP ;( ja nie wiem do konca czy mam tą przepuklinę tzn na RTG wyszło mi że mam niewielka przepuklinę wpustu ale muszę jeszcze to potwierdzić na gastroskopi.A o co chodzi z tą operacją? czy to jedyne wyjście z tej benzadziejnej  sytuacji serio? bo ja słyszałam ze lekarze niespecjalnie kierują raczej zapisują leki . Nie wiem ja na razie czekam na gasstroskopie i zobacze co mi powiedza , jesli ktos mial operacje to napiszcie jak to wyglada . Ja jestem z Poznania i nie wiem czy tu wykonuje sie takie operacje z moim miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie zawsze przepuklina wychodzi na gastroskopii.Mi robił chirurg gastroskopie i zawsze wychodziła niewielka przepuklina.Najpewniejszym badaniem jest RTG przelyku z kontrastem.Asia operacja refluksu(u mnie przyczyną byla przepuklina) polega na tym,że chirurg robi 4 nacięcia na brzuchu wprowadza narzędzia laparoskopowe i wytwarza ci z dna żołądka taki kołnierzyk który działa na zasadzie zaworka żeby twój żołądek zamykał się po jedzeniu i nic sie nie wydostawalo bo zgagi i te inne sensacje spowodowane sa tym ze kwas sie wydostaje bo zwieracz żołądka jest nie szczelny.Nic nie szkodzi ze jesteś z Poznania.Ja na wizyte i operacje do profesora jechałem 500km w jedną stronę.Prof Dzielicki albo Prof Tarnowski.U nich szukaj pomocy bo tylko o nich slyszalem dobre opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Dziekuje za odpisanie Nico.Jak jak bede u gastrologa na wizycie to podpytam o ta operacje ale najpierw i tak mnie czeka gastroskopia nie wiem co tam dokladnie wyjdzie z badania . Na tym RTG byla niewielka przepuklina ale nie wiem czy to moe sie powiekszac? jeszce 3 mc temu nie mialam zadnych objawow mimo tej przepukliny .Moze jakosprzelecze lakmi na razie  i bedzie spokoj n a jakis czas . Tydz biore dexilant 30 rano i czuje sie lepiej juz mi tak nie dokucza zgaga praktycznie wcale , czasem cos ukluje w mostku ake nie jest zle , najbardziej mnie martwi ze ciagle gardlo czerwone  jezyk pobolewa ale tez i wezel chlonny lekarz rodzinny mowil ze po perzebytej toxoplazmozie wezly mnie moga bolec i gardlo wiec nie wiem .Ja na kontrole do gastro za ok 2 tyg ide w miedzyczasie musze zrobic badanie na wit b12 zelazo morfologie i h pylori z krwi IGG I IGA i z tymi wynikami ma przyjsc a potem ta gastroskopia mnie czeka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu  nie musisz robić badania z krwii na helicobacter pylori , test jest niemiarodajny , podczas gastroskopii Ci sprawdzą  i wynik masz od razu . Musisz również pamiętać aby przed badaniem odstawić leki IPP na 2 tyg  bo zaburzą wyniki badań , lekarz wszystko Ci wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

drogi Piotrze

Dziekuje za rady 🙂 ha czyli do konca tyg IPP a potem 2 tyg nie brac , troche masakra moze byc 😕 mam nadzieje  ze dam rade:)Najwyżej sięmię lniane będe piła i te zioła, a mozna chociaz mleczka zobojętniające przed gastroskopią? Manti albo gastrosus?Napisz Piotrze co mozna ew ? na ta zgage i reflusk

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odstawiam wszystkie leki  i zostaje przy ziołach i siemieniu . Nie wiem czy manti może mieć wpływ na wynik badań .Pamiętaj również że do samej Gastroskopi musisz być na czczo  oraz bez picia ok 6 h przed badaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×