Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja zaczynam powtorke badan gastro itd mam bole w mostku teraz czasmi zoladek kuje jest gorzej po tych lekach nie chce ich brac mowie o ipp mysle caly czas operacji lub zabieg stretta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na gastro pobrali wycinki chca ustalic przyczyne refluxu np choroba autuimunuligiczna...bo reflux to objaw innych chorob..nie mysle o operacji natazie bo nie wiadomo od czego go mam a u Ciebie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnie raz lepiej raz gorzej biorę dexilant non stop, kości bolą po tym ale co zrobić. Na początku kwietnia mam wizytę u gastrologa pewnie będę musiał zrobić gastroskopie wtedy będę wiedział co i jak, jak na razie truje się dalej tymi tabsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz

Ponad rok czasu już biorę. Jak masz Dorota refluks to raczej leki powinny Ci pomóc, może za małe dawki dostałaś albo faktycznie zła diagnoza, niech lekarz przepisze inny lek i wtedy sie przekonasz. Leki typu ipp od razu Ci nie pomogą leczenie wymaga trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ,ja też się męczę z refluksem od roku,tylko że na zimę miałam jako taki spokój,ale teraz wróciła okropna zgaga.Mam wrażenie że po ipp mam gorszą zgagę niż jak bym ich nie brała,czy to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

Czesc.

ja mam stwierdzony refluks i zgagę.Byłam u gastrologa przepisał leki Dexilant 30 x  dziennie na noc Ranigast i do ssania NeoBianacid .

Męczy mnie codziennie straszna zgaga leki biorę od  dni ale nie pomagaj ;/ Czy to znak że trzeba zmienic lek ? czy moze dłuzej brać po tym dexilancie trochę boli mnie żołądek . Dziś wypiłam kawę i takie pieczenie w mostku że myślałam ze zejdę. Kawę kategorycznie odstawiam , jestem tez na diecie małe porcje i raczej lekkie jedzenie nic ostrego .Mam pytanie czy ktos brał te leki i czy one pomoga?? na gastroskopie dostałam skierowanie ale dopiero zrobie za około 1 mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia 1980

leki biore od 2 dni . Zjadło mi wyraz . Jak wy sobie radzicie ? jak macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z bólami w mostku i pieczenie to napiszcie proszę. Ja jeszcze popijam siemię lniane trochę pomaga ale pewnie trzeba pić regularnie . Czytałam że ponoć woda Zuber pomaga czy? ktoś z was pił ? Podobno napar herbata z imbirem też chociaż ja boję się bo imbir przecież ostry smak ma jak to może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 09:39, Gość Asia 1980 napisał:

czy forum umarło ? jest u kto?

 

Witaj Asiu.Ja już od 1.5 roku mam rozpoznany refluks. Na początku brania leków ipp (Dexilant 60 ) była poprawa niestety od około 6 miesięcy mam nawrót dolegliwość u mnie jest to ból w klatce piersiowej i uczucie zalegania w gardle .Biorę Helides 40 chociaż leki ipp nie działają już na mnie oprócz tego  biorę gaviscon w razie mocnego bólu.Brałem  już różne leki i nic nie pomaga. W środę mam wizytę u gastrologia .Życzę dużo zdrowia.Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 20:01, Gość Asia 1980 napisał:

leki biore od 2 dni . Zjadło mi wyraz . Jak wy sobie radzicie ? jak macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z bólami w mostku i pieczenie to napiszcie proszę. Ja jeszcze popijam siemię lniane trochę pomaga ale pewnie trzeba pić regularnie . Czytałam że ponoć woda Zuber pomaga czy? ktoś z was pił ? Podobno napar herbata z imbirem też chociaż ja boję się bo imbir przecież ostry smak ma jak to może pomóc

Dwa dni to zdecydowanie za krótko Dexilant powinien pomóc za jakieś 2 tygodnie może miesiąc regularnego stosowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×