Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja narazie czekam na ph metrie zeby potwierdzic ze to reflux bo mialem tylko laryngologiczne problemy ale teraz juz odczuwam zoladek przelyk nagle dzis kark szyja ta choroba wykancza psychicznie i jak pisze w necie najgorsza obawa co prowadzi do raka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku myślałem że mam zawał tak bolało. podczas jedzenia myślałem że się udusze. ciągle uczucie drapania w gardle. myślałem że to coś z krtanią gardłem oczywiście laryngolog no i nic nie stwierdził potem gastrolog. gastroskopia i wyszło gerd. No i się uspokiiłem tak jak by bo refluks to przeklęta choroba ciągle trzeba brać lek na początku mocne typu dexilant 60 przez 3 miesiące a potem np. ipp40 i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czekam na wyniki ph metri bylem u kolejnego laryn twierdzi ze mam wirusowe zapalenie ...no ale czy to mozliew trwa od marca?zobaczymy co po wynikach ph ale gardlo mnie tak piecze ale na dworzu bardzo mi sie tez nasila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ja swoje problemy mam od kilku ładnych lat. Jakieś 5-6 lat temu zaczęło się od tego, że bolało mnie w klatce i gardło wiec udałem sie do laryngologa, który stwierdził, ze mam refluks. Przez długi długi czas nic mi nie było aż pewnego dnia podczas jedzenia poczułem jak mi pokarm zalega z przełyku. Zero innych objawów. Po kilku miesiącach wypiłem gazowany napój no i się zaczęło. Silny ból taki rozpierający i promieniujący przez cały przełyk, później ból w dołku uczucie ścisku w żołądku. Piłem siemię lniane i sok z ziemniaka i powoli powoli przeszło. W ciągu kolejnych 3 lat takich ataków miałem kilka. Zazwyczaj jak zjadłem za dużo albo coś lekko smażonego od razu czułem ból w dołku, zgagę i na drugi dzień silny ból w dołku czasami promieniujące w różne strony. Przy tych dolegliwościach jak było bardzo źle dodatkowo ból nasilał się przy schylaniu. Wystarczy, ze kilka razy sie schyle i juz boli jak diabli. Przez ostatnie pół roku miałem spokój czasami delikatna zgaga po jedzeniu ale oczywiscie na zbyt wiele sobie pozwalałem przy jedzeniu i teraz od 3 miesięcy mam nawrót dolegliwości. Znowu ból żółądka, w dołku , odbijanie po jedzeniu, pieczenie w górę aż do gardła.Tabletki typu ortanol czy nolpaza nie pomagają, regularnie piję sok z ziemniaka ale też słabo mi pomaga. Zaznaczę, ze mam stwerdzoną nerwicę jestem osobą mocno zestresowaną. Pytanie moja czy te wszystkie dolegliwosci, bóle mogą miec związek z refluksem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam Wasze wypowiedzi i widzę, że nie ma skutecznego lekarstwa na reflyks. Ja walczę z dolegliwościami od roku. Jutro mam mieć gastroskopie i kolonoskopie. Mialam juz wizyte i gastroenterologa. Ogladnal gardlo i pouciskal zoladek. Stwierdził gerd, czyli refluks. Przepisal dexilant i esoxx. Ale nie pomagaja, tzn raz jest lepiej a raz gorzej. Dzisiaj, dzień przed badaniem mam paskudne dolegliwości. Pieczenie gardło, kaszel, . Pali przełyk. Myślę, ze to nasilenie od stresu. Ciekawie co jutro badania wykażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zrobili mi ph i nie wyszedl reflux ale larygolog twoerdzi ze nie wyszedl bo dzialal lek i koniec nam brac delixant dalej a gastrolog mowi nie ma sensu brac i przestalem po 2 tyg bole zoladka palenie byla masakra ...nigdy wczesniej tak jie mialem poszedlem do laryngologa z gardlem dostalem dexilant i teraz bez tego leku zyc sie niee da ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od 5 miesięcy tez walczę z refluksem żółciowo przelykowum miałam lepsze dni kiedy myślał że po wszystkim ale nagle bum wracało planuje spróbować picia soku z ziemniaka i sienia lnianego. Mnie tak boli pod sercem ze czasem myślę że mam zawał tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati tak czasami boli właśnie żołądek, uczucie kluchy w gardle, zatykanie to jest właśnie refluks chyba tego się nie da do końca wyleczyć ja ja juz dwa lata z tym walczę i raz jest lepiej a raz gorzej taki urok tego paskudztwa. Damian jak Tobie pomaga dexilant to masz refluks tylko zbyt długo go nie stosuj bo się organizm przyzwyczaii trzeba zmieniać leki tak co trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko drapalo gardlo i laryngolog stwierdzil reflux i zaczolem brac delixant gardlo dalej drapie a do tego doszly bole zolodka ktorych nigdy nie mialem . dlatego uwazam ze laryngolodzy nie powinni od razy przepisywac leki tylko sprawdzac np ph metria .....a po za tym leki zmniejszaja kwas w zolodku a jesli jest go tez za malo to tez jest to reflux...mi te leki pogorszyly zaniast pomoz bo gdy je odstawie boli zoladek a gardlo jakie bylo takie jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak musze zrobic szukam innego laryngologa ale ipp na mnie zle dzialaja znaczy nie mam bolu gardla to wsYsyko przechodzi ale za to zmeczenie bole kosci kolan ogolnie oslabienie no i przedewzzystkim ipp nie leczy ..jesli to reflux rozwazam operacje a wy niemyslicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bierzecie na bol w klatce piersiowej, rano biorę ipp 40 mg ale mnie to nie pomaga, pije len.Byłam juz zabierana przrz karetke do szpitala bo podejrzenie ze serce (choruje na serce jestem po zawale i licznych anglioplastykach )a tu się okazuje po badaniu ze nie serce a refluks i ten ból potrafi mi dokuczać bardzo długo, w szpitalu kazali Zarzycka 2 tabletki panadol u ale to nie pomaga, czy za każdym razem mam jechać do szpitala. ...to bardzy męczące i stresujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiam te tabletki mają takie skutki uboczne ja też cały czas chodzę zmęczony i czasami kości bolą teraz biore dexilant 30. niech Ci lekarz inny lek da na refluks i zobaczysz czy lepiej się po nim czujesz a ważne magnes brać przy tych lekach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×