Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ja się mecze już 9 miesięcy od 2 potworny ból gardła i ogromna suchość, na razie 2 gastroskopie nic nie wykazaly, za tydzień 3 a w lipcu ph metria z impedancja (miałam bez impedancji - brak refluksu kwasnego). Boli jak przelykam jak mówię ból rzutuje na całe moje życie niestety, bolą dziąsła podniebienie uszy. Nie mam dolegliwości ze strony żołądka tylko i aż to chol.. gardło. To jest najgorsze co mnie w życiu spotkało. Aha w fiberoskopoi nieco zaczerwienienie nalewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz

Najgorsze co może być te ciągłe drapanie w gardle i odchrząkiwanie ja biore leki na refluks oraz od czasu do czasu na gardło lorimax t działa kojąco oprucz tego rumianek pije, len cuda wianki by nie drapało a i venter osłonowo na błonę śluzową żołądka tabletki duże ale można rozpuszczać w wodzie trzeba walczyć z tym paskudztwem jak się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz ja też myśle ze mam refluks i tak myślę, ale czasem wątpie, dziś zaczeło mnie drapać jak kurz sprzątałem za lodówka, ale miałem badanie krwi na alergie i nic nie wykazało, również brałem flonidan oraz hitaxe i też miałem objawy wiec raczej to nie alergia. Czytałem dużo o candida albicans, moze ona powodwać takie objawy, mi po ściańce tylnej spływa coś bo mam co chwile zatkany nos, ale tylko biała wydzielina, mam umówioną tomografie zatok ale też wątpie. Gardło mam co chwile czerwone :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też taki zamysł wpadł odnośnie grzybicy że coś może jest na rzeczy. tylko dziwne że żaden lekarz do których chodzę na ti nie wpadł by przynajmniej badania porobić w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie pijcie na czczo pol szklanki soku z surowego ziemniaka i konieczna wizyta u psychiatry bo sa to zaburzenia somatyczne na tle czynnosciowym wszystko zaczyna sie w glowie potrzebne jest wyciszenie ja to mialam i pomogly mi tabletki przeciw depresyjne nie mowie ze dolegliwoscie nie wystepuja ale nie sa tak juz upierdliwe da sie spokojnie glowne podloze to stres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, badanie zatok mam za pare dni dam znac, Julia, masz w tym racje, myślę ze głowa w tym odgrywa duża rolę, tzn, jeżeli to refluks to przy stresie wydziela sie więcej soku żołądkowego i tym samym podrażnia przełyk krtań. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ponad 2.5 roku również mam dolegliwości związane z refluksem człowiek bral już chyba wszystkie leki jakie są na rynku mesopral,helicid,dexilant,controloc itp.obecnie jestem na emanerze i mam przepisane aby brać rano i wieczorem po 40mg ,dieta prowadzona juz od dłuższego czasu z wagi juz zrzuciłem ok 14 kilogramow do tego Prokit 3x1 Noi również zarzywam saszetki esoxx one,wcześniej piłem gastrotuss,ale lekarz polecił właśnie esoxx. Ogolnie garści migdałów co dzień i siemie i aloes zmieszany z wodą generalnie człowiek nie je smażone pieczonego zero owoców no niektóre warzywa najczęściej marchewke&#128522* bo brokuły czy np.kalafior,fasolka to po nich nie za dobrze się czuje .Moje dolegliwości to pieczenie w przełyku właśnie częste bóle gardlowe,pieczenie w klatce piersiowej promieniowania do łopatek ogólnie straszna lipa.Człowiek za znalezienie lekarstwa na ta przypadłość juz oddał by wiele bo niestety ciężko żyć z tym dziadostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Boję się też że mam ten nieszczęsny refluks :( Od paru dni czuje ucisk w gardle jakby ktoś dosłownie mi coś zaciskał i to odbijanie po posiłku...i mimo że jem czuje się pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz

witam ja brałem 1,5 miesiąca dexilant 60mg. i naprawdę była duża poprawa lecz teraz nie biorę tego leku i jest gorzej, wystarczyło dwa tygodnie pauzy od dexilantu. A co do soku z kartofli to już gdzieś o tym słyszałem i ponoć pomaga ja sam tego jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam napisać swoje odczucia tak jak Wy piszecie. Zaczeło się niewinnie pobolewał mnie brzuch i trochę żołądek nie wiadomo od czego. Brałam No spa .Poszłam do lekarza rodzinnego ten dał mi skierowanie na usg. Zawsze robię raz do roku -kontrola. 6 lipca mam usg jamy brzusznej i zobaczymy co dalej. Mam pozytywne jakoś nastawienie. Dodam iż nie pale alkohol bardzo sporadycznie. Ograniczyłam kawę do 1 dziennie ale nie czczo, piję wodę niegazwaną. U mnie dużym problemem lecz da się jakoś żyć jest odbijanie po każym posiłku.Nigdy nie miałam problemów z wagą. Dziś trochę coś kuło pod żebrami. Mam nadzieję że to nie ten refluks :( bo co wtedy?Pozdrawiam z Wlkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio odstawiłem leki controloci i zirid, to pare dni przeszło, pozniej znów palenie w zołądku, biorę narazie tylko zirid i leki uspakające, i jakos daje rade raz lepiej raz gorzej, najgorsze jest drapanie */ ja mam tylko po jednej stronie prawej lub takie wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim ja tez mecze sie z refluksem juz 6 miesiecy a muesuac temu mialam robiona gastroskopie wyszlo refluks z zapaleniem przelyku i nadzerka juz bralam tyle leki i zadne nie pomagaja daja minimalna poprawe zniknął kaszel ale palenie dalek jest jestem na diecie i dalej mnie pali do tego jestem strasznie znerwicowana i jeszcze mam niedobor żelaza chyba przez te leki jakas porażka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×