Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Beatko U mnie bez zmian ... Jak narazie dni plyna ciagle w jednej harmonii :) Czasami jest troche lepiej jak nie boli :) Doskwiera mi pelnosc po posilkach :/ ciagle cos mimo to staram sie usmiechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kingo dzieki ze odpisujesz i jest czasami troche lepiej...... wiesz mnie jak bardzo bolalo staralam sie jesc czesto w malych ilosciach obiad jadlam na kilka rat i staralam sie dobrze przerzuwac jedzeniei i oczywiste jest ze trzeba jesc bez pospiechu i bez nerwow teraz jem wszystko ale organizm jest wyciszony.... prawda jest taka im bardziej sie denerwujemy ze nas boli wtedy wiecej wydzielamy kwasow i one nam daja wtedy popalic wiesz ostatnio czytalam w gazecie ze tez jest dobrze pic przed jedzeniem sok z aleosu mozna go kupic w dobrych aptekach glowa do gory bedzie dobrze beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikołaj

Witam codziennie od ponad roku stosuję profilaktycznie Controloc 20 na krótko przed spaniem i objawy w postaci zapalenia gardła pojawiają się rzadko. Ostatnio przeczytałem jednak że Controloc powinno przyjmować się przed posiłkiem (staram się jeść 4 godziny przed snem) w takim razie jedzenie go jakiś czas po ostatnim posiłku na noc nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kingo nie poddawaj sie mysle ze trzeba troche czasu na to wszytko ale tez z choroba trzeba nauczyc sie zyc i ja pokochac a leki maja tylko wspomagac .... zycze ci duzo zdrowia wesolych swiat i szczesliwego nowego roku pozdrwawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 19lat. U siebie pierwsze objawy zauważyłam w listopadzie 2015. We wrześniu zachorowałam na grypę żołądkową ( jak zawsze o tej porze roku wiosna, jesień - grypa ). Potem dopadło mnie zapalenie zatok. Przyjmowałam w tych dwóch sytuacjach antybiotyk. Choroby wyleczone.. i zaczęło sie: mdłości, bóle żołądka, brzucha, brak apetytu, uczucie pełności po posiłku i ta potworna zgaga każdego dnia przez prawie 2 miesiące. Po lekach typu emanera zgaga ustała i ból żoładka w miarę też . Miałam robione badania krwi, moczu..nie mam żadnej baketrii. Poszłam do gastrologa przepisał jakieś leki osłonowe na żołądek i Zirid trzy razy dziennie. Zmieniłam dietę zero cytrusów, alkoholu, papierosów, gazowanego, tłustego. 23.02 mam gastroskopię strasznie się boję. Lekarz rodzinny w rozpoznaniu wpisał refluks, gastrolog dyspepsje. Co to w końcu może być? Moje życie przez te ponad 3 miesiące zmieniło się prawie nie wychodzę z domu tylko tyle co do szkoły, zero życia towarzyskiego, rodzina i chłopak nie mają do mnie cierpliwości ... nie wiedzą jak pomóc, bo ciągle źle się czuję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dokuczliwe są dla mnie te mdłości - czasami już nie mogę po prostu.. lekarz kazal jeść 5 razy dziennie ... jak można jeść skoro mdli ... Myślę tylko o tym, że źle się czuje... boje się kolejnych dni, bo wiem, że codziennie będzie tak samo. Jak zmienić nastawienie... jestem osobą słabą psychiczną, miałam nieraz problemy z żołądkiem podczas duzego stresu i raz na rok lekką zgagę ale nic wiecej. Skąd mi się to wzięło przecież w moim życiu nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ago ciesze sie ze dolaczylas do naszego forum...... mysle ze przez grype i zazywanie antybiotyku spowodowalo wydzielanie kwasow tzn zgagi nasza choroba jest choroba przewlekla jedni jej nie odczuwaja a inni tak jak my bardziej zwlaszcza stres jest zlym doradzca w chorobie refluksowej warto poczytac cale nasze forum moze akurat skorzystasz z jakiejs porady a jak nie to napisz jeszcze cos jescze to ci odpowiem jak zyc z ta okropna choroba pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato ... U mnie znowu gorzej odzuwam minimalne pieczenie w przełyku. Obecnie nie biorę żadnych leków próbuję to przetrwać. Dzisiaj czułam się okropnie w nocy obudzilam się i było mi niedobrze... po moim malutkim śniadaniu jadłam tylko chrupki kukurydziane.. nic innego nie przeszło mi przez gardło. Mam pytanie odnośnie diety, bo czytałam różne informacje na stronach i są tam sprzeczności co można jeść a czego nie... Na jednej stronie zabronione na drugiej wskazane :/ .Co byś mi poleciła, albo prościej napisz mi po prostu jak wyglądały twoje posiłki. Ciężko mi jeść odpowiednio a zarazem smacznie. Czekam na tą gastroskopię jeszcze 2 tygodznie.. Wczoraj miałam studniówkę i wytrzymałam tylko 3 godziny, bo oczywiście źle się czułam ... Mam dosyć prawie codziennie płacze .. popadne niedługo w depresje. Moje życie to udręka. Jeśli wszystko spowodowane jest antybiotykami to co teraz ... jak to wyleczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Beatko :) Nie zagladalam doscdlugo ...niestety u mnie bez zmian:( Bol to moj towarzysz w zyciu codziennych jest w dzien w nocy non stop ...leki depresyjne odstawione nic nie zadzialaly :( Jestem zrozpaczona .. Aga widze ze i Ciebie cos dopadlo ,przykro mi ja lecze sie ponad trzy lata niestety bez zadnego rezultatu nawet mniejszego:( to przykre bo nie mozna normalne funkcjonowac.... Ja tez mam ogromna pelnosc po posilku straszne uczucie zjem pol bulki i wrazenie ze zjadlam z 1o ... moja jedyna rada nie pic do posilku bo to podwaja objawy ... na mnie zadne leki nie dzialaja :( Jestem u kresu wytrzymalosci,psycholog nie pomaga ... stracilam nadzieje na lepsze jutro .... mysle ze lekarze cos przeoczyli jednak ....Boze za jakie grzechy tyle zycia przed nami a zero przyjemnosci ....Umnie nic nie pomaga diety,leki,wody z gor,miod manuka,aloes,siemie lniane..moge wymieniac bez konca .WIELKIE NIC!!!!!!!Nienawidze swojego zoladka ,momentami mysle ze umieram...Tez Ci sie odbija po wszystkim?Mi nawet po mleczku neutralizujacym :()katastrofa....Beatko jak Ty sie czujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myslalam o psychologu ale co ja mam mu w zasadzie powiedziec... Mam problemy i stresy jak kazdy czlowiek. 4 miesiac a u mnie dalej zle.. Mi rowniez odechciewa sie zyc. Pytam dlaczego mnie to spotyka i zastanawiam sie czy ktos ma to samo co ja ... Zgaga nie daje spac a przez ponad miesiac byl spokoj.. Skad sie to bierze :/ Odbijanie rowniez u mnie wystepuje... No wlasnie za co to nas spotyka... Dokladnie zero przyjemnosci. Wczoraj mialam studniowke posiedzialam tam jakies 3 godz bo tak zle sie czulam. Nie moge normalnie zyc */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kingo fajnie ze sie odezwalas ale przykro ze dalej cie boli...... sama juz nie wiem co ci doradzic moze jakies ziola poszperaj w internecie a pijesz sok z surowego ziemniaka ? bardzo dobrze robi i leczy stany zapalne przelyku wiesz z ta choroba trzeba nauczyc sie zyc raz bedzie gorzej a raz lepiej ja teraz czuje sie dobrze nie mam dolegliwosci ale leczenie bardzo dlugo trwalo ale bylo warto leki oslonowe i depresyjne zazywam caly czas pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ago jestem troche starsza od ciebie ale tez bylam bardzo chora mialam takie same dolegliwosci jak ty nie spala, nie jadlam nie spalam po nocach tylko ryczalam i prosilam boga dlaczego tak cierpie chodzilam od gastrologa do gastrologa wydawalam leki a oni przepisywali leki oslonowe i tyle rodzina nie mogla ze mna wyczymac doprowadzilam sie do takiej depresji ze wogole prawie nie wstalawalam lozka nic a nic tylko proslilam boga zeby mnie zabral bo poco tak zyc dopiero moja kuzynka poradzila mi zebym poszla do psychiatry i tak zaczelo sie moje leczenie a depresji a tym samym walke z cholernym refluksem........ pij prosze na czczo sok z surowego ziemniaka na czczo mnie poradzila to stara zielarka i tez pomoglo pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok z surowych ziemniaków to chyba nie jest zbyt smaczne, ale jeśli pomaga to spróbuję. Czytałam, że można do niego dodać jakiś owoc żeby było to smaczniejsze. A stosował ktoś może herbatkę z lukrecji lub sok z aloesu? Czy one pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze dolaczylas do refluksow ja pilam sok z surowego ziemniaka 3 razy dziennie jest to niesmaczne ale tak mnie bolalo ze wypilabym wtedy gowno zeby tylko przestalo bolec ,pilam sok z aleosu jak rowniez wode zuber i powoli apetyt zaczal pomalu wracac glowa do gory mniej stresu usmiechaj sie wszytko bedzie dobrze pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłam sobie sok z aloesu. Oczywiście zgaga dokucza mi już 4 dzień bez przerwy. Staram się jeść, bo każdy mówi, że straciłam na wadze. Martwię się, bo jestem szczupła zaledwie 43kg na 156cm wzrostu .. nie ważyłam się, od kiedy mam dolegliwości wiec pewnie wiele się zmienilo .. Czasami nawet nie jest ta zgaga tak silna to uda mi się coś zjeść. Te spadki wagi są normalne tak? Sami ogarniczamy sobie jedzenie, przez nasze dolegliwości. Jak tu jeść jak coś cię boli, nie masz apetytu lub pali cię w przełyku. Wracając do tego aloesu.. czytałam, że może on szkodzić. Ja wziełam go dzisiaj trzy razy rozcięczałam z wodą 1:1 oczywiście w dawce dozwolonej. Nie zauważyłam różnicy to znaczy, że nie powinnam go brać,bo i tak mi nie pomoże ? Czy trzeba poczekać? Wiem, że strasznie truje ... ale nie mam z kim o tym wszystkim pogadać,bo w moim otoczeniu nikt mnie nie rozumie. W końcu otwarty na cierpienie jest ten kto go doświadczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja osobiscie nie probowalam aloesu wiec nic Ci na ten temat nie powiem...Ja np nie mam zgagi ,czasami mi sie zdarza ale jest to raczej taki chłód w gardle i czuje doslownie jakbym miala gume mietowa w buzi ja mam takie odczucia,ja czesciej mam gule w przelyku,i przepelnienie po posilkach ...okropna dolegliwosc ktora mam na codzien,mam jeszcze ciezar na klatce piersiowej :( straszne czlowiek mysli ze sie dusi i dodatkowo panikuje...mi on sie pojawia i znika ciezko z tym zyc bo nie wiem od czego sie bierze...u mnie jest problem ze zadne badania nigdy niczego nie potwierdzily chyba 4 gastroskopie,kolonoskopia,badania narzadow,rtg przelyku tylkopokazalo minimalny refux,zande usg wszystko ksiazkowe:() a objawy straszne,ja juz dwa lata wytrzymalam bez gastro ,boje sie jej strasznie ale wiem ze musze sie teraz przemoc i sie zbadac !!! Na mnie nic nie dziala wszyscy mowia ze jestem przykladem X!?! Straszne bo sie meczysz a nikt Ci nie wierzy,mam dodatkowe odglosy z zoladka jak jestem glodna takie ogromne burczenie jak wypycham caly brzych boli wtedy zoladek i prezlyk po calej dlugsci a oni mowia ze to zla matoryka i nie umiajej naprawic... Wiem ze latwo jest napisac nie zalamuj sie ale Agnieszko ja juz mecze sie ponad 3 lata z tym wszystkim :( wylalam wiele lez ,moja psychika przejela nade mna kontrole po calosci ,mam wrazenie ze pracuje jak jej sie podoba a to co we mnie siedzi nie chce mnie opuscic bo mu ze mna dobrze :( Ja osobiscie chodze do psychologa ,jak narazie bez poprawy ale zawsze po wizytach wychodze z nadzieje ktora niestety szybko umiera ale wiem ze zobacze moja Pani Psycholog za tydzienze znowu mi pomoze myslec pozytywnie... Ja bralam tez antydepresanty nic mi nie daly wiec po 3 miesiacach odstawilam,wiem ze jest Ciezko ale jestesmy mlode ,piekne caaaale dlugie zycie przed nami !!!!Beatka kochana zawsze daje cenna rade :* Pozdrawiam Cie Beatko goraca... jestem moja wiara ze MoznA!! Piszesz ze schudlas ,ja niestety tez dosc szubko stracilam na wadze 7 kg :( ciezko mi przytyc nie moge bo widocznie zoladek nie pracuje jak powinien:( Ja cieze sie nawet z kadego grama ktory daje wage do gory,kazdy chce schudnac ja marze o tym zeby nabrac ciala!!! Trzeba walczyc nie poddawaj sie ...ja sobie tlumacze ze jezeli bym chorowala na cos powaznegojuz dawno nie byloby mnie na tym swiecie ,tez placze ,mam dnie bardzo zle,ale warto walczyc !!! Napisz mi jak dotykasz miejsce żołądka odczuwasz bol ? Bierzesz jakies leki rozkurczowe? Masz gule w gardle? A moze pieczenie w zoladaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×