Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę spróbować kurację Smectą. Leczy zapalenie przełyku i Gerd. Powleka błonę śluzową od przełyku aż do jelit i ładnie pomaga w gojeniu nadżerek i łagodzeniu refluksu. Stosuje się po posiłku. Oczywiście z zachowaniem zasad zgodnie z ulotką. Czyli 2h przed i po smeccie nie łykamy innych tabletek gdyż mogą się nie wchłonąć. Ja stosowałam Smectę przed snem bo u mnie refluks objawiał się głównie w nocy. Budziłam się, miałam podrażnione gardło, drapało i kaszlałam. Po 2 tygodniach jak ręką odjął. A ipp stosowałam 3 miesiące i poprawa była marna..więc się poddałam. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, więc ipp można brać jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko u mnie dzien za dniem w tej samej rutynie :/ nic sie nie zmainia ani na gorsza ani na lepsze , utknęłam na jedej plaszczyzie ... Teraz najgorsze sa noce bezsenne i z olbrzymim zlym samopoczuciem . W nocy jak juz zasne za chwile sie budzę i mam takie potworne mdlosci z bólami ze wmawiam sobie znowu najgorsze rzeczy &#128530* boze kiedy to sie skończy ... BEATKO bylam u psychologa powiedziała ze ewidentnie jest bardzo duzy problem ze trzeba się spotykać ze potrzeba tu konsultacji ! Szukam pomocy na wszystkie możliwe sposoby ... I tak trafiłam do programu który bedzie nagrywany gdzie ludzie ciągle zle sie czuja i maja podobne problemy jak my .. Moze tam mi pomogą chciałabym w to uwierzyc ... Bo w siebie wierze ale jak czuje sie lepiej jak przychodzą chwile zwątpienia jest ciężko ... Walczę caly czas *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata semczyszyn

witaj kingo daj boze zeby program ci pomogl ale mysle dalej ze twoja choroba jest zakodowana w glowie i jezeli tego nie wyleczysz to dalej bedziesz cierpiala bo nasza choroba jest na cale zycie bedzie lepiej ale zawsze pojawi sie remisja i trzeba bedzie cierpiec ja na dzien dzisiejszy bardzo dobrze sie czuje czego z calego serca tobie zycze powodzenia w programie beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga u mnie nudności nie było ale biegunka miałam ciągle. Miałam helikobacter, które przeleczyłam w marcu antybiotykami. Obecnie gastroskopia potwierdziła brak obecności bakteri. Jednak odbijanie i te gardło suche i drapiące zostało. Smectę stosowałam 2 tygodnie i jak na razie od miesiąca mam spokój. Nie budzę się w nocy tak jak to było wcześniej. Myślę, że warto spróbować. Szczególnie, że jak czytałam wątek refluks daje popalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dbam też o to co jem. Cytrusów nawet nie próbuje.. Ale już bez problemu mogę zjeść jabłko czy pomidory bez odbijajnia i cofania się zawartości do gardła. U mnie też bardzo źle robi czekolada, szparagi i kalafior i tych rzeczy unikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kingo czytalam o smecte ale ona jest glownie na zatrzymanie biegunki i zebys sie nie odwodnila rozmiawialam o tobie z moim lekarzem i twierdzi ze powinnas sie wyciszyc i udac sie do dobrego lekarza gdyz uwaza ze sa to dplegliwosci somatyczne niezalezne od ciebie a wiele roznych dolegliwosci w naszym organizmie spowodowane sa ciaglym stresem a u ciebie bylo ich troche ponadto nie wiem jaka wykonujesz prace ale ja mialam bardzo nerwowa co takze przyczynila sie do moich dolegliwosci pozniej ja zmienilam i tez bylo lepiej .... a jak udzial w programie pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko właśnie przestudiowalam ulotkę smecty i właśnie pomaga głównie na biegunki :/ do programu jade w środę ... Wiec jeszcze chwila :) Zaczymym brać następne leki od psychiatry wlaczyla mi jakies nowe .. Beatko gastroskopię miałam 3 i kolonoskopie również miałam wykonywana wszystko bylo w niej w porządku w kazdej gastroskopii również prócz tego ze miałam jeziorko żółte :( Czasami jest minimalnie lepiej ... Najgorsze ataki mam w nocy budzę sie i nie mogr spać do tego czuje sie zawsze tragicznie ... Jejku czy aż to tak możliwe zeby ciało dawali tak fałszywe objawy tak realne tak bolesne ... Każdy lekarz który robił gastro powtarzal ze tam nic nie ma nic sie nie dzieje :( Ojjj chciałabym troszkę uśmiech Beatko ... Życzę Ci zdrowka kochana &#128149*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej pracy to jest bezstresowa . Pracuje z ludźmi mam ciągle kontakt uśmiecham sie do każdego mimo fizycznego bolu jezeli ktos mnie nie zna nigdy nie powoedzialby ze cos mi doskwiera , nie mam stresów w rodzinie martwię siebtylko tym ze moj synek ciągle choruje odkąd poszedł do przedszkola również biegam z nim od lekarza do lekarza :/ jak ze sobą :/ moj największy stres to sama ja ! To ze się ciągle zle czuje ze boli martwię się ze jestem na cos chora a lekarze tego nie widzą tym sie martwię ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana kingo dzieki ze odpisujesz na moje uwagi mysle ze jak systematycznie bedziesz brala leki bedziesz spokojniejesza i zobaczysz ze wszystkie twoje dolegliwosci znikna bedziesz spala i wroci apetyt nie wiem co powiedziala obie lekarka a ja uwarzam poi swoich dolegliwosciach ze caly twoj organizm zaczal sie buntowac bo myslisz ze jestes chora a to tylko dolegliwosci somatyczne ktore sa nie zalezne od ciebie ja tez biegalam od lekarza do lekarza i wmawialam sobie ze mam raka a nikt nie chce mi pomoz ale dopiero psychiatra ludzie sie smieja ze psychiatra leczy tylko wariatow ale to nieprawda bo na swiecie ma kazdy swojego takiego lekarza....... dopiero ona uswiadomila mi jak dziala nasz organizm trzymam kcuki nie poddawaj sie i bierz leki systematycznie przepisane a bedzie dobrze ...troche to potrwa ale bedzie dobrze pozdrawiam ciebie i twoja rodzine beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane smecta jest też na biegunkę. Ale jej działanie to tworzenie osłony od przełyku aż do jelit tak by np bacterie czy wirusy nie przechodziły przez ściany błony śluzowej. Nie jest to działanie typowo zapierające tak jak w Laremidzie. Także spróbuj Kinga na noc wypić smectę tak jak ja. Może pomoże. Na pewno nie zaszkodzi. W ulotce jest również o tym, że stosuje się ją w zapaleniu przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Beatko Niestety program nie wniosl nic nowego w moje zycie tak jak mowilas ze ja sama musze zaczac dzialac :) Moje samopoczucie sie nie zmienia ... jest tak jak codziennie starasz sie i walcze :) a jak Ty sie czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kinga na dzien dzisiejszy czuje sie bardzo dobrze ale caly czas zazywam leki o ktorych pisalam mysle ze bez z nich bym dzisiaj nie funkcjowalam i pewnie wyladowalam bym u czubkow bo bol byl nie do wytrzymania ale to juz przeszlosc bylam na andrzejkach humor dopisywal kingo nie wiem czy cos zazywasz ale bylas u lekarza........... jezeli nie to sie nigdy nie wyciszysz i dalej bedziesz cierpiala bo w tej chwili twoje mysli sa o bolu i zeby przestalo napisalam ci wczesniej swoje rady i mysle jakbys zazywala leki pewnie bylabys wyciszona spokojna i cieszyla sie zyciem........mysle ze nic nie zazywasz ale to twoj wybor pozdrawiam goraco beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingo uwierz ze leki napewno pomoga a jak sie wyciszysz bedziesz bardziej twarda i sama bedziesz kontrolowac swoje cialo i z czasem przestaniesz zazywac leki......ale to wymaga czasu trzymaj sie beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co piszecie i juz sama nie wiem co mi jest. Ma zdiagnozowany refluks, ale nie mam zgag, biegunek, nudnosci itd. Jedynie (ale wystarczy!!!) to *powracajacy* pokarm. Dokladnie jak krowa! Zjem czy sie napije i...zaczyna sie jazda w dol i w gore. Glownie w gore! Nie sa to wymioty. Poprostu pokarm lub napoj (nawet woda!) powraca z powrotem do buzi. Jest to bardzo nieprzyjemne dla mnie. Natomiast nie ma to zmienionego smaku czy konsystencji - tak jakby wogole do zoladka nie dotarlo! Mam to juz ponad 20 lat. Biore leki, ale w sumie nic nie daja. Moze tylko to, ze nie mam ucisku zoladka. Co to do choroby jest? Czy ktos tez tak ma? Jak to leczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze jak za duzo czesgos zjem badz juz mam pely zoladek i napije sie czegos rowniez mam wrazenie ze wraca mi to do gardla :( Najczesciej sa to plyny ktore czuje ... Mysle ze to jednak od refluxu , Ja lecze 3 lata i mam wrazenie ze niczego nie wiem :/ Jest tu duzo rozmaitych porad moze probuj ktorej z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani po kazdym jedzenie nie powinna sie schylac poniewaz przy refluksie ulewa sie pokarm do przelyku tak jak malym dzieciom dlatego po jedzeniu jak i przy spaniu lekarze zalecaja spac w pozycji pollezacej chorzy na refluks po kazdym posilku powinni troche posiedziec l odpoczac jesc male posilki dokladnie przezuwac i jesc bez pospiechu dobre przy refluksie jest picie soku noni razem z woda jak takze wode zuber przed jedzeniem refluks jest choroba na cale zycie mozna jedynie go zaleczyc ale po jakims czasie znow powraca pozdrawiam refluksow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×