Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jądra po wysiłku przy przepuklinie pachwinowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Mam pytanie. Czy przepuklina może powodować to że nagle po wysiłu, ale nie zawsze powsaje wodniak i to ostatnio wielokomorowy, który co lepsze po 5 dniach leżenia znikł. Nie wiem co się dzieje ponieważ byłem skierowany na zabieg wodniaka ale nic z tego bo on znikł. Co mam dalej robić bo się boję, że jak pojade kolejny raz do pracy to nastąpi powrót złośliwości jądra. Czekam na odpowiedz i jakieś wskazówki jak należy postępowaź. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To bardzo dziwne, że taki wodniak potrafił się w tak szybkim tempie wchłonąć. Może to nie był tak na prawdę wodniak tylko tak zniżyła się przepuklina, że znalazła się w worku mosznowym (jelita), a potem odprowadziła się. Trudno mi to analizować nie znając dokładnie sytuacji klinicznej, wyników badań. Na pewno jeśli istnieje przepuklina to trzeba ją zoperować. Ona także może mieć wpływ na powstawanie wodniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek 16.04.2012

Witam serdecznie.Cztery lata temu pojawiła się u mnie przepuklina pachwinowa,niewielka,nie bolesna ale powiększająca się,pół roku temu podczas usg jam. brzu.lekarz zrobił usg jądra po stronie przepukliny pojawił się płyn 25ml.rok wcześniej tego nie było.Dwa tygodnie temu przeszedłem operacje przepukliny z wszyciem siatki na drugi dzień jądro się powiększyło i tak się utrzymuje do dzisiaj, jest około 4 razy większe niż drugie.Myślę że pjawienie się płynu przed operacją było związane z przepukliną,czy jest możliwe aby plyn się wchłonął?jak dalej postępować?nadmienie iż jądro mnie nie boli. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×