Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha promieniujący do pleców i uczucie napompowania jelit


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nazywam się Patryk, mam 15 lat..i mam straszny problem :( otóż kiedyś nie dbałem o swój układ trawienny, ciągle czipsy i pepsi..dzień w dzień, i zaczęły się problemy. :( ból jelit:/ tzn.: mam dziwny ból jelit, czuje jakby były napompowane, strasznie mnie boli przy lewym i prawym biodrze promieniując na plecy w tych samych okolicach, po chwili robię kupe, raz jest taka rzadka ale nie tak bardzo, a raz twarda, można powiedzieć ze to zaparcie. żyję z tym od roku, czasami płaczę z bólu siedząc na toalecie, pije siemie, boje się jeść żeby nie zaczeło boleć..w ciągu jednego miesiąca schudłem prawie 35 KG (32-33) ...po roku i 2 miesiącach doszedł żołądek, czuje się jakbym ...nie wiem...miał wrzody czy coś..boli, czuje taki ucisk ..jakby go ściskała pięść...naprawdę mam 15 lat i nie wiem co się dzieje :( Dziś mamy 28.02.11..27 lutego, złapało mnie coś dziwnego..nic mnie nie bolało, po czym zrobiłem ciężką kupe..przez noc aż do tej godziny boli mnie brzuch i jelita, nie pomaga ani siemie ani podkurczenie nóg..nic..strasznie się czuje.. Miałem robione badania na kamienie w woreczku zółciowym, i nic nie ma..rodzice nie chcą ze mna iść do lekarza,bo mówią że mam urojenia.. że to dlatego że źle się odżywiam, ale od grudnia zeszłego roku, wystraszyłem się tego..zaczełem normalne obiady jeść, zupy..witaminki biore..owoce..warzywa..i ból powrócił..własnie 27 lutego :( naprawdę boję się tego że to może byc rak lub coś śmiertelnego, nie chcę umierać, Naprawdę, proszę o pomoc, powiedzcie co podejżewacie, jeżeli potrzebne są inne informacje, proszę pisać podam wszystko, aby wiedzieć co mam robić by ratować swoje życie.. PS.: wspomnę iż w stolcu nie ma śladu krwi, raz był śluz przez długi czas, ale znikł :) Pozdrawiam i proszę o pomoc. Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że schudłeś 35 kg w ciągu miesiąca jest bardzo niepokojące i rodzice nie powinni tego bagatelizować.Wybierz się do lekarza rodzinnego,poproś o skierowanie na usg brzucha,badanie kału na krew utajoną.Na pewno nie jest to rak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Marto, naprawdę kamień z serca spadł jak piszesz że to nie rak. Posłucham się Ciebie, jutro wybiorę się do lekarza rodzinnego, poproszę go o skierowanie na USG. :) PS.: w dalszym ciągu proszę y wypowiedzi Dziękuje :) chcę się zapytać czy ktoś jest świadom co może powodować ten ból e jelitach?, teraz siedze przy komputerze, boli mnie brzuch, i czuje kłucie w jelicie po prawej stronie, czuje to bardziej na plecach, i mam uczucie, jakbym miał zaraz zwymiotować, ale to tylko takie odrzucające uczucie w gardle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też często boli w jelitach, są to bóle spastyczne, często z gazami. pomaga mi espumisan 2 kapsułki. Gdy mam ciężki brzuch, biorę dwie rano na czczo i dwie na noc. Spróbuj też jakieś przeciwskurczowe typu no-spa. Masz chyba jelito drażliwe i jest to przykra dolegliwość nasilająca się w czasie stresów. Może właśnie je przeżywasz i dlatego to schudnięcie. Powinien jednak zbadać Cię gastrolog. Mnie na jelito drażliwe pomagają proszki Debridat brane okazjonalnie przez kilka dni po pół tabletki według przepisu lekarza (jedna dla mnie za dużo). Ważna jest odpowiednia dieta lekkostrawna i spacery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niedouczony

Piszac ze schudlec 35kg w ciagu miesiaca zdradzasz objawy ze to jednak winna jest twoja psychika. Niejest realne fizycznie schudnac 35kg wciagu miesiaca. Zastanów sie nas swoimi objawami i pomysl o wizycie u psychiatry. To jest moja prywatna opinia, sugerowalbym nerwice a nerwice mozna leczyc, sprobuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo niestety też mam takie uczucie w gardle,ból jelit,częste wzdęcia */ Nie polecam tego nikomu, no i jeszcze ten ból w plecach,nie do wytrzymania.Niech mi ktoś powie czy to jest coś groznego czy niema powodu do zmartwień.Może mam nerwice bo w sumie z byle jakiego powodu się denerwuje,moja mama ciągle powtarza żebym się tak nie denerwował.Ale czy to możliwe żeby od nerwów bolały jelita?Macie jakieś domowe sposoby na to ? Jakieś owoce mam jeść czy warzywa.Teraz biore tabletki DEBRIDAT bo tak zlecił lekarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobnie. Znaczy się mnie bolał żołądek i coś tam z nim miałam!!! gdy poszłam do lekarza to zapytał mi się czy mam zgage i czy robie kuppe z krwią ja mu powiedziałam że mam zgage ale nie robie kupy z krwią.Potem przebadał mi brzuch i zapisał krople na zołądek!! i pomogło!!:Pp na początku też się bałam że to może być coś gorszego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez borykam się z tym problemem już od kilku lat. Raz jest lepiej , raz gorzej, ale da się z tym żyć. Mogę doradzić ze swego kilkuletniego doświadczenia - lekka dieta, zero stresu. A nadmienie ze jestem lakomczuchem i nerwowej. Powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz candida.Ja lecze się na to od kilku miesięcy.jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat napisz te same objawy,te same boleści,znam lekarza który to leczy,mi pomaga choć choroba jest ciężka do wyleczenia.nie leczona candida sieje spustoszenie w Twoim organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×