Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewego jądra


Gość Bel

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro urolog powiedział, że wszytsko jest w porządku to zapewne tak jest. Co do dolegliwości bólowych rzeczywiście mogą być związane z kręgosłupem. Należałoby się zastanowić nad wykonaniem RTG kręgosłupa odcinak lędźwiowo-krzyżowego. O tym musi zadecydować lekarz rodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu zaczęło mnie pobolewać lewe jądro oraz wyczułem na samym czubku miękki guzek około pól centymetra jak go dotykam tzn lekko przycisnę to boli i obok poczułem następny tylko ze twardy i maleńki bul jest taki ze czasami czuje jak by mnie ktoś za jadro ciągnął co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam 18 lat. Od dwóch dni boli mnie lewe jądro (a raczej jego górna część). Boli wtedy gdy je dotykam, naciskam na nie. Ból jest taki, jak by mnie ktoś w nie uderzył. Moszna nie jest opuchnięta, nie widać żadnego guza. Dodatkowo tego samego dnia zaczęło bardzo boleć mnie gardło, a dzisaij doszedł jeszcze katar i bol głowy. Czy przeziębienie ma związek z bólem w lewym jądrze? Proszę o odpowiedź. Jestem zaniepokojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk_21

Witam. Około miesiąca temu badałem jądra rękoma pod prysznicem. Czytałem również wątek *ból jądra po badaniu* na forum, ale bardziej się niepokoję, gdyż badałem też lewe jądro i nie ma ono żadnych guzków ani niczego i już około 3 tygodni (wcześniej nie), tylko od czasu badania, to gdy znów je badam to mnie pobolewa i tli. Prawe gdy badam to nie daje żadnych oznak i jest okej, ale lewe gdy dotykam i chwytam palcami i macam je, to odczuwam takie ssanie (porównywalne do tlenia) w okolicach najądrza, tam gdzie łączą się nasieniowody z jądrem to mnie właśnie tam tli. Przed badaniem tego nie było. Teraz gdy go nie dotykam to jądra nie czuje, nie boli mnie, ale tylko gdy dotknę (już od około 3 tygodni), to czuję takie dziwne tlenie i zanika ono po ok 2 minutach od dotykania, a zaczyna gdy znów dotykam jądro. Przypomnę że wcześniej było ono takie jak prawe (nie bolało przy dotykaniu, nic nie tliło). Martwi mnie ten stan i nie wiem czy badając jądra, może się zdarzyć taka sytuacja od dogłębnego badania palcami. Przy wytrysku nic mnie nie boli, kolor nasienia normalny, jak również ciśnienie z jakim wylatuje też jest prawidłowe jak na moje oko. Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od 12 roku życia zauważyłem dużą zmianę pomiędzy lewy i prawym jądrem. Lewe jądro jest większe, a prawe mniejsze. Odczuwam ból lewego jądra. Wyraźnie obok lewego jądra wyczuwam coś co w dotyku przypomina jakieś *żyły*. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk_21

ja chyba mam to samo, te żyły to (myślę że chodzi Ci o najądrze), bo żylaki to chyba nie mogą być bo inaczej byś je opisał. Ja też mam takie żyły przy końcach jajka bo to są nasieniowody (mam nadzieję), a tli mnie tylko gdy dotykam lewego. Ale ja to mam od macania chyba bo za dużo się martwiłem i chyba za mocno i chaotycznie je ściskałem w poszukiwaniu zmian. Nic nie powinno być Tobie. A odczuwasz dyskomfort podczas wytrysku albo gdy nie dotykasz lewego jądra? Bo ja czekam cały czas na moją odpowiedź, ale jakoś nikt nie chce odpisać. Ale ja też mam takie żyłki nie martw się gdzieś to nasienie musi się wydostawać właśnie nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, po wytrysku bolą mnie obydwa jądra i czuję się jakbym przebiegł z 1km lub 2km. Cała energia zemnie schodzi. Najgorsze jest to że cały czas i dosyć często mnie boli lewej jądro a nawet nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk_21

mnie też boli lewe jądro, ale pytałem się urologa to powiedział mi że jeżeli nie wyczuwam żadnych guzków ani innych dziwnych kształtów (te żyłki pod nim i nad to normalne), to żebym się nie martwił bo jest okej. Że z czasem powinno przestać boleć. A od kiedy tak masz taki objaw że Cię boli? Jakoś się to zaczęło u Ciebie? Bo ja badałem rękoma i chyba za chaotycznie to robiłem i za mocno macałem te żyłki i ściskałem i teraz boli mnie to przy jądrach te żyłki (najądrze). Zastanawiam się nad zrobieniem USG jąder, ale na razie nic mi się nie dzieje oprócz tego że boli lewe jądro przy dotykaniu i czasem leciutko tli przy wytrysku. Ale nie martw sie tym, to jeszcze nic. Poczekaj aż ktoś w temacie się wypowie, albo możesz zrobić USG jąder też w prywatnej placówce najlepiej (jak jesteś ubezpieczony), bo pisał też jakiś typ co nie miał ubezpieczenia i sie martwił ile zapłaci. Jesli jesteś, to tylko za USG płacisz, ok. 60-70 zł i to wszystko :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 15 lat i od jakiegoś czasu boli mnie lewe jądro .Rośnie na nim tak jak by małe 3 jajko podejrzewam że to torbiel ale mój kolega miał torbiela i go to nie bolało.ból wzmacnia się gdy biegam.do tego czasami po masturbacji lewe jajo jest twarde i wyczuwam na nim taką małą twardą kulkę.Chcę iśc do urologa ale nie mogę się dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o tym problemie trzeba poinformować rodziców i skonsultować się z urologiem. Być może to rzeczywiście torbiel. Najdokładniejszym badaniem w tym przypadku byłoby USG jąder. Po badaniu urolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *poszkodowany*

Witam, mam dość nieciekawą dolegliwość, jest to dokładnie to, co opisałem w temacie czyli ból lewego jądra, bądź też najądrza ... (nie wiem gdzie się *zaczyna* najądrze) ból jest dość dziwny, bo po dotknięciu lewej strony góry jądra zaczyna boleć, ból nie jest jakiś *niedozniesienia* ale jest to ból promieniujący, w czasie dotyku (nawet delikatnego) boli mnie obszar ok. 10 cm do okoła miejsca dotyku, po rozluźnieniu ból ustępuje bardzo szybko, rano czułem ból w okolicach pęcherza moczowego, ale ustało ..... mam 17 lat i nie bardzo wiem o co chodzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania się nie obędzie. Urolog musi Cię zbadać: jądra, najądrza, prostatę przez odbyt palcem. Może to być jakiś stan zapalny i wtedy należy rozpocząć szybko leczenie antybiotykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, dokładnie jest to ból lewego jądra ..... wczoraj rano obudziłem się z bólem brzucha w okolicach pęcherza moczowego, co mnie zdziwiło, zastanawiałem się nawet nad kamieniami nerkowymi :P, ale ból ustał i po kilku godzinach, w czasie delikatnego truchtu poczułem ból jądra .... po pewnym czasie *dokonałem oględzin* i stwierdziłem, że boli punktowo, *na szczycie* jądra .... ból jest promieniujący, czyli po dotknięciu owego punktu boli mnie cały obszar ok. 10 cm dookoła *epicentrum* dziś stwierdziłem, że ból jest mniejszy, lecz nie ustąpił kompletnie ..... ma ktoś plan co z tym robić ?? samo przejdzie czy coś ? nie wiem czy to ma jakiś związek, ale kilka dni temu byłem na zalewie ... może jakaś infekcja (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idż do chirurga,zapewne jest to zylak,on stwierdzi czy podac ci srodki przeciw zapalne,czy skierowac do zabiegu.Nie są to żarty,poklosiem tego schorzenia jest bezplodność i wiele innych przykrych konsekwencji..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem dokladnie takie same objawy jak kilka osob ktore sie tutaj wypowiadaly - najpierw ostre przeziebienie, bol gardla i pobolewanie jadra. Pozniej lekarz, USG i antybiotyk Proxacin. Bol ustapil, ale nadwrazliwosc nadal wystepuje, do tego moja sperma stala sie wodnista,a moje jadra zmniejszyly sie. Jestem na skraju zalamania nerwowego i ide jutro znowu do lekarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 21 lat. 2 tygodnie temu zaczęło mnie boleć lewe jądro które obadałem dłonią i było jakby spuchnięte i jakby czymś porośnięte. Ból trwał jakieś kilka godzin i ustał (przy dotyku ból się nasila). Po tygodniu powtórzyło się to i później jeszcze raz. Dodam że ból pojawiał się tylko i wyłącznie kiedy zabawiałem się z dziewczyną (nie dochodziło do wytrysku). Zabawy trwają nawet kilka godzin z przerwami, a ból pojawia się czasami w trakcie. Za kilka dni znów jadę do dziewczyny, i boje się że się to powtórzy. Moje pytanie teraz brzmi następująco, czy to jest coś poważnego bo po przeczytaniu powyższych postów trochę się wystraszyłem. Czy powinienem iść do jakiegoś lekarza czy po prostu samo przejdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cztery dni temu mojego 9 letniego syna zaczęło z samego rana boleć lewe jadro zadzwoniłam do chirurga ktory jak najszybciej odesłał mnie do szpitala po badaniu usg okazało się że ma skrecenia przyczepku jeszcze tego samego dnia miał operację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chlamydiowiec

Większość z opisywanych tu przeziębień i gryp to nie grypy tylko infekcje atypowe, o których lekarze niestety mało wiedzą. Należą do nich chlamydie, najczęściej trachomatis ale także pneumonia, ureplazmy czy inne mykoplazmy. Powodują one przewlekłe zapalenia stercza, narządów płciowych, dróg moczowych a także górnych dróg oddechowych czy oczu. Leczy się to długo szczególnie jak objawy są długo. testy diagnostyczne są mało czułe w tych chorobach co stwarza jeszcze więcej problemów. Trzeba szukać, wiedza pomaga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowany

Cześć *) Przepraszam że wtrącam wam się w wątek ale nie wiem do kogo się zwrócić.... Mama taki mały problem i myślę że mogli byście mi pomóc... Byłem wczoraj na imprezie z dziewczyną po czym poszliśmy spać... Całą noc byłem podniecony no bo moja dziewczyna wykazywała mną duże zainteresowanie... Rano miałem jakby powiększone prawe jądro (jądro samo w sobie było normalnej wielkości ale otoczone płynem) bolało mnie podbrzusze... opuchlizna tak samo jak i ból ustały po godzinie. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×