Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewego jądra


Gość Bel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem w sobote podczas wizyty w pubie poczulem silne pobolewanie w lewej czesci krocza. Ustalo po jakiejs chwili, gdy wrocilem do domu, polozylem sie i gdy dotknalem worka mosznowego z boku przy pachwinie to poczulem taki dziwny bol ( taki jakbym np zostal uderzony pilka w jadra). Bol trwal chwile i przestal. Nastepnego dnia tego bolu juz nie bylo ale odczuwam taki dyskofort. Nie wiem czy to boli mnie lewe jadro czy pachwina. Jest to lekki bol i promienuje do pachwiny i podbrzusza. Nie wiem czy z czym to moze byc zwiazane. Nie zauwazylem zadnej opuchlizny, powiekszonego jadra. Wszystko wyglada na ok tylko jak dotkne to jadro to taki lekki bol czuje (albo mi sie tak wydaje bo to przeciez wrazliwe miejsce).Goraczki tez nie mam. Nigdy nie mialem takiego problemu. Czy to jest powod do niepokoju, czy powinienem udac sie do lekarza ? Co to moze byc ? Dzis jest 5 dzien od momentu wystapienia bolu. Bylem z tym u chirurga, obadal mnie palpacyjnie i powiedzial ze wszystko jest wporzadku lecz mam watpliwosci czy takie badanie jest wiarygodne. Jak leze to prawe jadro jest uniesione wysoko a lewe tak jakby bezwladnie zwisalo na dole. Niepokoi mnie to. Na dzien dzisiejszy boli mnie tak mocno ze nie moge spac. Nie mam nic spuchniete, moze jedynie troszke zaczerwienione. Przy dotykaniu tez nie boli, ale to jest wrazliwe miejsce i czuje sie tak dziwnie jak dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zamierzam ale urolog dopiero w srode przyjmuje. Dzisiaj tez z wygladu zewnetrznego wyglada ok, tylko nie wiem skad ten bol. Troche piecze mnie przy oddawaniu moczu. Mam pytanie jak np jadro jest skrecone to obrzek jest duzy ? Tak ogolnie nie czuje sie najgorzej, troche boli jak sie rusze, albo czasami zakluje albo zacznie piec w okolicach lewego jadro. Mam pytanie czy takie cos moze grozic jakimis powazniejszymi konsekwencjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z lewym jadrem....sam niewiem czy mnhie to boli ale czuje dyskomfort gdy sie poruszam i nietylko...niby nie boli ale jakos sie dziwnie czuje????zaznaczyc chcialbym ze pojawilo sie to rowniez z przeziebieniem...gardlo boli i ogolnie bylem lekko oslabiony lecz juz wracam do formy a problem z jadrem mam nadal.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ten bol przeszedl po tygodniu i jakis tydzien bylo ok a teraz znow czuje jakies takie dziwne uczucie. Jadra wygladaja ok, nic nie boli przy dotykaniu ale jakos dziwnie sie z tym czuje. U urologa nie bylem bo mnie nie bolalo. Moze to moja glowa sobie wymysla rozne takie historie bo bylo ok a jak o tym pomyslalem ze mnie nie boli to znow cos czuje a jzu tak kiedys mialem ze bolalo mnie wszystko i wymyslalem sobie 100 roznych chorob a to jednak okazaly sie wymysly mojej glowy. X a w Twoim przypadku co to bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u chirurga prywatnie na usg jader. Wyszlo niby wszystko ok, zadnych guzkow, skretow, zylakow, wielkosc prawidlowa. Powiedzial ze to moze byc jakis stary czy tez przewlekly stan zapalny powrozka czy cos takiego. Dostalem doxycycline i naproxen i mam brac przez jakies 10 dni chyba. Jedyne co mu sie nie podobalo to moja watroba (robil tez usg brzucha) i wyszedl obszar o zwiekszonej echogenicznosci. A ja mam zwiekszona bilirubine od zawsze wiec moze dlatego. Zlecil badania krwi i dzis beda wyniki. Pozdrawiam i chcialbym zeby mi ten bol minal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Bylem jeszcze po tym badaniu u urologa ktory stwierdzil przewlekle zapalenie prostaty i najadrza. Kazal brac doxycycline przez miesiac. Biore ja i jest znacznie lepiej, bolu juz prawie nie ma. Jedyne co mnie zaniepokoilo to jakis maly *ruchomy* guzek na tym lewym jadrze. Wczesniej tego nie bylo. Mialem usg robione i bylo wszystko ok. Co to moze byc ? jest to powod do niepokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuje. Nie wiem czy tego nie bylo po prostu tak nie badalem. To nie tyle co guzek ale jakby jakis bardziej wyczuwalny jakby to okreslic *przewod* idacy na dol jadra. Jest to na gorze jadra i tak zaczyna sie na srodku i idzie na dol. Na gorze mam na mysli badajac na lezaco jego gorna strone. Nie sadze zeby to byla jakas zmiana bo mialem usg robione a przez 3 tygodnie nic by mi nie wyroslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość XaaL1984

Witam mam prawie taki sam problem bole lewego jadra promieniujace na lewe podbrzusze Zaczelo sie od grypy bole plecow itp ktoregos dnia tak z niczego zaczolem odczuwac dziwny bol w okolicach lewego jadra , taki tepy bol uczucie lekkiego klucia.. hmm nie jest to ostry bol ale dziwnie sie z nim czuje... Przy dotykaniu nie ma jakiegos mocniejszego bolu , po ogledzinach jadra znalazlem jakby malutkie 2 grodki pod skora 1 troszke wieksza od 2 gdy je dotykam sa ruchome , strasznie sie zdolowalem myslac odrazu o najgorszym */ Co to moze byc ? Co mam robic w tej sytuacji ?? Pomozcie Zaznacze ze bol utrzymuje sie kolo 2 tygodni nie nasila sie czasem lekko ustepuje lecz powraca uczucie pelnego lewego podbrzusza i to lekkie cmienie w lewym jadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam to samo, te grudki to moze byc zylak choc jak bylem na usg to lekarz powiedzial ze wszystko ok. Mozliwe ze masz jakies stare przewlekle zapalenie bo mi tak mowil chirurg. Urolog to potwierdzil + zapalenie prostaty. U mnie tez, raz lepiej raz gorzej. Biore antybiotyk juz 1,5 miesiaca i w sumie poprawy nie widze, ale podobno sie to dlugo leczy i czesto powraca. Wiem jaki to jest bol a do tego dochodzi psychiczne dolowanie. Ja staram sie o tym nie myslec ale czasami sie nie da jak to przypomina o sobie przy kazdym ruchu i dlatego potem mysle ze moze chirurg na usg sie pomylil i sobie byc moze wkrecam rozne rzeczy. Sam nie wiem co to moze byc. Wierze w to co lekarze mowia w koncu sie na tym znaja. Idz na usg prywatnie, warto wydac te kilka groszy by miec spokoj (psychiczny) albo szybko wlaczyc leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem od długiego czasu zawsze miałem bardziej zwisające jadro lewe od prawego i przy lewym jadrze nie wiem jak to się nazywa taki sznurek który idzie do jadra od czasu do czasu pobolewało mnie to w podbrzuszu po lewej stronie ale ból szybko ustawał od 3 mies bole się nasiliły a 3 dni temu dostałem bardzo silny bul w podbrzuszu i szczy kanie w odbycie lewe jadro mam o wiele bardziej zwisające od prawego i jest taki długi wręcz zawinięty jak by sznurek i odczuwam dyskomfort i male bule w podbrzuszu co to morze być proszę o pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam bol w lewym jadrze niby maly ale jednk jak rowniez bol po lewej stronie brzucha na dole mam wrazenie ze mi brzuch puchnie co do tego rowniez mam bol po lewej stronie plecow na dole co to moze byc jak boli to wszytstko na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pokrewny.. opisze go krotko i licze na rzeczowe rady, bede wdzieczny za przemyslane odpowiedzi.. 4 dni temu bylem na zajeciach wf, pierwszy raz po dluzszym czasie moj organizm zmuszony byl to wiekszego wysilku fizycznego... po zajeciach (pare godzin) i kolejnego dnia odczuwalem bol przy laczeniu (chyba) lewej nogi i tłowia (nie wiem jak nazywa sie ta czesc ciala)... kolejnego dnia bol ustal lecz bolalo mnie lewe jadro (dopiero przy bieganiu bylo to odczuwalne).. po 2 dniach tj. dzis 16.10.09 odczuwalem bol (przy chodzeniu, przy wyprostowaniu sie calkowicie, oraz przy dotyku) w nadbrzuszu.. w odleglosci okolo 4 palcow od pępka w dół.po lewej stronie, jest to bol miejscowy, nasilajacy sie przy dotyku oraz przy napieciu miesniowym. czy ktos wie z czym moze byc problem? czy to oznaka przepukliny (chodz nie pamietam, zeb ym nosil cos ciezkiego) ? czy to moze jakies inne problemy.. prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ten sam problem bel. juz rok sie z tym mecze. mam 19 lat jak cos. bylem juz u kilku lekarzy, prywatnie i panstwowo i kazdy mowil co innego. jak dla mnie oni nie wiedza co mi jest. mialem robione 3 razy usg, w pierwszym nic nie wykryto, w drugim tez, a w trzecim wyszlo ze mam na obu nerkach torbiele o lacznej wielkosci 15mm. rowiez mowiono mi ze mam przewlekle zapalenie prostaty, inny znowu mowil ze to zapalenie najadrza. wiec musze sie leczyc sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 27lat i taki problem boli mnie lewe jadra czasem podbrzusze a nieraz przechodzi na wewnetrzna czesc łuda miałem robione usg i wyszlo ze mam lekie zwapnienie na prawym jadrze nie wiem co to oznacza i co sie z tym wiaze, a ponadto jak mam ten bol (jet on tepy tak jak bym zostal uderzony) to czuje ze jest powiekszony lewy nasieniowod a jadro jak by przyjmowalo pozycje pionowa bylem u urologa przepisal mi antybiotyki lecz nic nie pomogly mam jeszcze bakterie w nasienu porosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po kolejnej wizycie u urologa i kolejnej dawce innych antybiotykow (FORCID 625 oraz UNIDOX SOLUTAB) bol lewego jadra oraz podbrzusza wystepuje nadal, czy to normalne ze antybiotyki nie pomagaja, czy powinienem zrobic kolejne badanie usg jadre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj przeczytaj moja wypowiedz: http://forum.echirurgia.pl/temat11581.htm zobacz czy masz podobne objawy. jak objawia sie te jadro w pionie. ja mam wrazenie jakby bylo odworcone i te zyly to moze wlasnie ansieniowod bo szczypie mnie jakby w jkego zcesci gornej tez jakby nad lonem po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od paru miesiecy miewam bol lewego jadra.Bylem z tym u lekarza urologa i powiedzial mi ze to rodzaj korzonek gdyz bolala mnie jeszcze lewa jakby nerka i pachwina a bol promieniuje tez do jadra.Mialem robione USG i stwierdzil na prawym jadrze niegroznego malego torbiela.Lecz teraz boli mnie tylko lewe jadro i obawiam sie najgorszego.Co to moze byc?Prosze o pomoc.Czy to moze byc oznaka nieplodnosci?Gdyz staramy sie z zona o dziecko.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×